8 posil Slavie, o kterých se mluví. Kdo z nich nakonec přijde do Edenu?

Slavia má velké plány, na přestupovém trhu bude opět velmi aktivní, dosud však přivedla pouze Jakuba Jugase a za konkurenty z Plzně a Sparty zaostává. V hledáčku má ale několik velmi zajímavých posil.

Bez názvu.jpg

Zákulisím padá jedno jméno za druhým. Koho z nich Slavia nakonec přivede a čí příchod je vyloučen? O tom mluvil šéf Jaroslav Tvrdík v rozhovoru pro sport.cz. Jména o osudy osmi posil, o kterých byla řeč, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Aleš Čermák

Aleš Čermák Sparta.jpg

Kapitán reprezentační jednadvacítky měl solidně rozehranou kariéru, chystal se na EURO do Polska a přemýšlel, jestli v létě odejde ze Sparty do Plzně nebo Slavie. Vše ale zhatila nehoda, kterou způsobil řízením v opilosti a klub z Edenu od něj proto dává ruce pryč. „Jeho incident, havárie spojená s alkoholem, je v našich očích vážný. Už tak by byl jeho příchod složitý. Zvažovali jsme ho odpovědně, ale je nepravděpodobný,“ sdělil Tvrdík.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Jakub Hromada

Jakub Hromada.jpg

V Plzni, kam přišel před rokem na hostování ze Sampdorie Janov, s ním už nepočítali. Zato ve Slavii o příchod mládežnického slovenského reprezentanta velmi stáli. Jenže mladý střední záložník Jakub Hromada se zranil a situace se mohla zkomplikovat. „Kontrakt nicméně bude finalizován, jasně jsme řekli, že s ním počítáme. Náš zájem byl dlouhodobý. Zranění naštěstí není tak vážné, do šesti týdnů by měl být na hřišti,“ ujistil Jaroslav Tvrdík.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Tiémoko Konaté

Tiemoko Konaté 2.jpg

Tohle by byl hodně pikantní přestup. Sparta přivedla Vukadina Vukadinoviče, na spadnutí je příchod Srđana Plavšiče a zdá se, že tím, kdo přetlak na postu pravého záložníka odskáče, bude Tiémoko Konaté. I proto se začalo spekulovat o jeho přesunu do Slavie, které by se rychlý krajní záložník hodil.

„Část trenérů ho považuje za vynikajícího hráče, ale kauza na Letné ho podle mě výrazně poznamenala. Myslím, že po jeho incidentech by u nás nenašel podporu fanoušků,“ odmítl však Tvrdík jeho příchod.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Jevgenij Konopljanka

Jevgenij Konopljanka.jpg

Mohla to být posila jako hrom. Sedmadvacetiletý ukrajinský reprezentant, který dříve vyhrál se Sevillou Evropské ligy, vážně uvažoval o odchodu ze Schalke do Edenu. „Byli jsme v jednání docela daleko, ředitel Krob a trenér Šilhavý jeli do Grazu na soustředění reprezentace Ukrajiny,“ uvedl Tvrdík. Ve hře bylo hostování i přestup. Schalke se však ujal nový trenér a ten Konopljanku odmítl pustit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Jan Laštůvka

Jan Laštůvka Karviná.jpg

Kauza posledních dní. Slavia obdržela nabídku na Jiřího Pavlenku, který chce odejít do Brém. Klub ho však nepustil a navíc si měl plácnout s Janem Laštůvkou. Zkušneý gólman ale nechce dělat dvojku, a proto zahájil přípravu v Karviné. Jak tato sága dopadne? To nikdo neví.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Tomáš Necid

Tomáš Necid ČR2.jpg

Slavia má v útoku Milana Škodu, Murise Mešanoviče či Stanislava Tecla, přesto hledá další posily na hrot sestavy. Spekulovalo se o comebacku Tomáše Necida, který se nechytil ani na hostování v Legii Varšava, fanoušci se ho ale zřejmě nedočkají. „Tomáše nelze pominout, ale do užšího finále našeho skautingu nepostoupil,“ vysvětlil Tvrdík.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Ruslan Rotaň

Ruslan Rotaň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeho příchod byl přímo vázán na angažování Konopljanky. „ Jako máme mikrosvět dvou Afričanů,“ doplnil Tvrdík. Ruslan Rotaň se přesto v Edenu objevil a během týdenní zkoušky se bude ucházet o smlouvu. Kapitánovi ukrajinské reprezentace je sice už 35 let, stále se však udržuje v kondici a mohl by se stát posilou do středu zálohy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Miroslav Stoch

Miroslav Stoch 2.jpg

O slovenského reprezentanta s problémovou pověstí Slavia usilovala už déle. Teď byl přestup z Fenerbahce  na spadnutí, nakonec z něho ale sešlo. „Stoch měl obrovský zájem přijít a restartovat u nás kariéru. Na všem jsme byli domluveni,“ uvedl Tvrdík. V čem byl tedy problém? Fenerbahce vyměnilo trenéra a ten Stocha nepustil. „Možná ještě není úplně vyloučen, ale přestup byl bohužel za minutu dvanáct zastaven,“ doplnil Tvrdík.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud