7. – 8. Jindřich Staněk (Viktoria Plzeň) – 3 miliony eur  Brankář Jindřich Staněk prošel mládežnickými týmy pražské Sparty a měl našlápnuto k tomu, aby se jednou postavil mezi tyče jako gólman prvního celku. V roce 2014 odešel z Letné na hostování do anglického Evertonu, po návratu z ostrovů už s ním ale přestali v pražském klubu počítat. V roce 2016 zamířil do Českých Budějovic, odkud přišel v polovině sezony 2019/20 na hostování do Plzně a následně na západ Čech přestoupil. Ve Viktorce se stal brankářskou jedničkou a v minulém ročníku chytal ve famózní formě. Na kontě měl 14 vychytaných nul a úspěšnost zásahů 80,7 %. Ještě v prosinci ho portál TransferMarkt oceňoval na 1,5 milionu eur, ale nedávno jeho tržní hodnotu zdvojnásobil. Profimedia.cz
 5. – 6. Lukáš Masopust (Slavia Praha) – 3,5 milionu eur  Lukáš Masopust odehrál loni dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná sezona svou daň. Část minulého ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší podzimní formou sešívaného mančaftu. S postupem času však šly jeho výkony opět nahoru. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho aktuální cenu na tři a půl milionu eur. Profimedia.cz
 5. – 6. Ondřej Lingr (Slavia Praha) – 3,5 milionu eur  Karvinský rodák Ondřej Lingr přišel do Slavie před sezonou 2020/21 a na jejím konci se radoval z mistrovského titulu. Přispěl k němu v 27 zápasech čtyřmi brankami. Minulý ročník zastihl třiadvacetiletého ofenzivního záložníka či útočníka ve skvělé formě. Soupeřům nasázel 14 branek a patřil k nejlepším ligovým kanonýrům. Výrazně si také řekl o premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace, a také se jí dočkal. Debutoval na jaře v barážovém utkání o postup na mistrovství světa. Profimedia.cz
 4. Lukáš Provod (Slavia Praha) – 4,5 milionu eur  Ještě v létě roku 2019, kdy byl na hostování z Plzně v Českých Budějovicích, byla podle portálu TransferMarkt hodnota Lukáše Provoda asi 600 tisíc eur. Ve Viktorce zřejmě dostatečně dobře nevyhodnotili jeho talent a potenciál, a v lednu roku 2020 ho pustili do Edenu. Ve Slavii se z Provoda rychle stala jedna z ligových hvězd, řekl si o místo v reprezentaci a zazářil i na evropské pohárové scéně. Momentálně se jeho cena pohybuje kolem čtyř a půl milionu eur. Loni v létě si ho v Edenu smluvně pojistili až do konce sezony 2025/26. Skoro rok byl na marodce kvůli přetrženému křížovému vazu. Na hřiště se vrátil po dlouhé pauze na konci března a do konce minulého ročníku stihl odehrát šest utkání a dát tři góly. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

8 nejdražších českých fotbalistů, kteří působí ve Fortuna lize. Kdo je na čele žebříčku po odchodu Hložka?

Nejdražším českých fotbalistou ve Fortuna lize byl v minulém ročníku Adam Hložek ze Sparty. V letním přestupním termínu však talentovaný mladík přestoupil do německého Leverkusenu. Kdo je nyní nejhodnotnějším tuzemským hráčem?

Ve Fortuna lize momentálně najdeme několik drahých hráčů ze zahraničí – například Petera Olayinku, Dávida Hancka či Oscara Dorleyho. Na soupiskách klubů jsou však i čeští borci, jejichž cena je poměrně vysoká. Osm nejhodnotnějších fotbalistů s českým pasem podle portálu TransferMarkt najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

7. – 8. Petr Ševčík (Slavia Praha) – 3 miliony eur

Petr Ševčík12.jpg

Záložník Petr Ševčík je odchovancem Olomouce, v jejímž dresu se v sezoně 2013/14 poprvé představil v nejvyšší soutěži. Od roku 2016 na sebe výrazně upozorňoval coby hráč Liberce, odkud před třemi lety zamířil do Edenu, kde vybojoval tři mistrovské tituly a dvakrát triumfoval v pohárové soutěži. Mimořádně se mu povedla sezona 2019/20, ve které nastřílel šest branek a přidal sedm asistencí ve 24 ligových zápasech. V minulém ročníku ho sužovala zranění, takže naskočil pouze do 16 střetnutí ve Fortuna lize a zaznamenal jen jeden gól a dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

7. – 8. Jindřich Staněk (Viktoria Plzeň) – 3 miliony eur

Jindřich Staněk1.jpg

Brankář Jindřich Staněk prošel mládežnickými týmy pražské Sparty a měl našlápnuto k tomu, aby se jednou postavil mezi tyče jako gólman prvního celku. V roce 2014 odešel z Letné na hostování do anglického Evertonu, po návratu z ostrovů už s ním ale přestali v pražském klubu počítat.

V roce 2016 zamířil do Českých Budějovic, odkud přišel v polovině sezony 2019/20 na hostování do Plzně a následně na západ Čech přestoupil. Ve Viktorce se stal brankářskou jedničkou a v minulém ročníku chytal ve famózní formě. Na kontě měl 14 vychytaných nul a úspěšnost zásahů 80,7 %. Ještě v prosinci ho portál TransferMarkt oceňoval na 1,5 milionu eur, ale nedávno jeho tržní hodnotu zdvojnásobil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

5. – 6. Lukáš Masopust (Slavia Praha) – 3,5 milionu eur

Lukáš Masopust-Slavia1.jpg

Lukáš Masopust odehrál loni dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná sezona svou daň. Část minulého ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší podzimní formou sešívaného mančaftu. S postupem času však šly jeho výkony opět nahoru. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho aktuální cenu na tři a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

5. – 6. Ondřej Lingr (Slavia Praha) – 3,5 milionu eur

Ondřej Lingr-Slavia.jpg

Karvinský rodák Ondřej Lingr přišel do Slavie před sezonou 2020/21 a na jejím konci se radoval z mistrovského titulu. Přispěl k němu v 27 zápasech čtyřmi brankami. Minulý ročník zastihl třiadvacetiletého ofenzivního záložníka či útočníka ve skvělé formě. Soupeřům nasázel 14 branek a patřil k nejlepším ligovým kanonýrům. Výrazně si také řekl o premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace, a také se jí dočkal. Debutoval na jaře v barážovém utkání o postup na mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

4. Lukáš Provod (Slavia Praha) – 4,5 milionu eur

Lukáš Provod2.jpg

Ještě v létě roku 2019, kdy byl na hostování z Plzně v Českých Budějovicích, byla podle portálu TransferMarkt hodnota Lukáše Provoda asi 600 tisíc eur. Ve Viktorce zřejmě dostatečně dobře nevyhodnotili jeho talent a potenciál, a v lednu roku 2020 ho pustili do Edenu.

Ve Slavii se z Provoda rychle stala jedna z ligových hvězd, řekl si o místo v reprezentaci a zazářil i na evropské pohárové scéně. Momentálně se jeho cena pohybuje kolem čtyř a půl milionu eur. Loni v létě si ho v Edenu smluvně pojistili až do konce sezony 2025/26. Skoro rok byl na marodce kvůli přetrženému křížovému vazu. Na hřiště se vrátil po dlouhé pauze na konci března a do konce minulého ročníku stihl odehrát šest utkání a dát tři góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

2. – 3. Jan Kuchta (Sparta Praha) – 5 milionů eur

Jan Kuchta-Sparta.jpg

V minulých letech několik bývalých hráčů Sparty přetáhla do Edenu Slavia, před pár dny se ale role obrátily. Jan Kuchta přerušil angažmá v Lokomotivu Moskva, kde má podepsaný kontrakt do roku 2026, a vrátil se do české nejvyšší soutěže. Ovšem neoblékl sešívaný dres, jak to dělával před odchodem do Ruska, ale hájí barvy letenského celku, kde bude do konce sezony na hostování, za něž Sparta zaplatí rovný milion eur. V pražském klubu si od pětadvacetiletého forvarda, který se už zabydlel i v reprezentaci, hodně slibují, ale úvodní utkání nového ligového ročníku se mu hrubě nepovedlo a na jeho hlavu se snesla velká kritika.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

2. – 3. Ladislav Krejčí (Sparta Praha) – 5 milionů eur

Ladislav Krejčí II-3.jpg

Třiadvacetiletý mladík Ladislav Krejčí se řadí mezi brněnské odchovance, kteří vyměnili moravskou metropoli za Letnou. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů od 16 až do 21 let je považován za slibný talent českého fotbalu. Ligový debut si odbyl už v říjnu roku 2016 právě proti Spartě, o necelé dva roky později zaznamenal první branku v nejvyšší soutěži, když se trefil do sítě Teplic.

V létě roku 2019 se přesunul do Sparty, kde od šikovného záložníka mnoho očekávali, a dá se říct, že velké naděje naplňuje. Na Letné zatím odkroutil tři sezony, v té minulé nastřílel pět branek a k nim přidal jednu asistenci. Momentálně je na marodce kvůli problémům se zády.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

1. Tomáš Holeš (Slavia Praha) – 7 milionů eur

Tomáš Holeš-Slavia12.jpg

Hvězda záložníka Tomáše Holeše vystoupala během posledních dvou let hodně vysoko. Přispěla k tomu parádní sezona 2020/21, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy. Od příchodu do Edenu v roce 2019 vyskočila jeho cena nahoru více než devětkrát a nyní podle portálu TransferMarkt činí sedm milionů eur. Ve Slavii si jsou jeho potenciálu dobře vědomi a v lednu s ním prodloužili smlouvu až do konce ročníku 2025/26.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud