České Budějovice  V roce 2004 odešel Josef Jandač z Liberce do Českých Budějovic, které bleskově vrátil zpět na extraligovou mapu. V ročníku 2007/08 s týmem  vyhrál základní část a postoupil až do semifinále, v němž však výběr, ve kterém působili například Petr Gřegořek, Viktor Hübl, Milan Gulaš či Tomáš Mertl nestačil na Karlovy Vary a v konečném výsledku bral bronz. Profimediac.cz
 Pardubice  V roce 2010 usedl Josef Jandač na trenérskou lavičku Pardubic, kde sice vydržel jediný rok, tým ale dovedl k bronzu. V základní části Eaton skončil pátý, ve čtvrtfinále ale přešel přes Zlín. V semifinále však parta okolo Jakuba Nakládala, Františka Keberleho, Petra Koukala či Tomáše Zohorny nestačila na Vítkovice a prohrála 1:4 na zápasy. Profimediac.cz
 Sparta Praha  Po roce stráveném v Pardubicích odešel Josef Jandač do Sparty, kde s krátkou přestávkou v ročníku 2012/13, kdy vedl Lva Praha, vydržel až do nástupu k reprezentaci. Se Spartou získal dvě medaile, ke zlatu ji ale nedovedl. V roce 2014 bral bronz a v ročníku 2015/16 nestačil ve finálové sérii na Liberec. Do pražského klubu se pak vrátil po nepříliš povedeném angažmá v ruském Magnitogorsku v roce 2020 a vytvořil trenérské duo s Jaroslavem Hlinkou. V ročníku 2020/21 mužstvo válelo v základní části, kterou dokázalo vyhrát se ziskem 108 bodů a bylo pasováno na jednoho z největších aspirantů na titul. Skončilo však po dramatické sedmizápasové bitvě s Libercem před branami finále. V konečném účtování však Sparťané brali bronz. O rok později to vypadalo ještě nadějněji a Pražané došli až do finále, kde se však museli sklonit před Třincem a brali stříbro. Profimediac.cz
 Reprezentace  Národní tým vedl v roli hlavního kouče na Světovém poháru, olympijských hrách a dvakrát na mistrovství světa, medaile z toho však ani jednou nebyla. Předtím ale dělal Josef Jandač asistenta Vladimíru Vůjtkovi a také Vladimíru Růžičkovi, po jehož boku slavil v roce 2010 dosud poslední českou zlatou medaili na mistrovství světa v Německu. Profimediac.cz
5
Fotogalerie

8 medailí trenéra Josefa Jandače. Získal je v Koreji, doma, i u Růžičkovy reprezentace

V minulých dvou sezonách vedl trenér Josef Jandač Spartu a měl ji dovést k mistrovskému titulu. Mužstvo patřilo k největším adeptům na zlato, jenže nakonec pražský tým na absolutním vrcholu neskončil. Bez medaile však nezůstal.

Během angažmá v ruském Magnitogorsku ani jako hlavní trenér českého národního týmu úkol nesplnil a cenný kov nezískal. O Josefovi Jandačovi se často říká, že nikdy nic nevyhrál, ale úplná pravda to není. Ve sbírce už totiž jedno zlato má. A taky sedm dalších medailí. S kým a kdy je vybojoval? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Seoktop Construction

Josef Jandač.jpg

Josef Jandač svou trenérskou kariéru začal v první polovině 90. let na lavičce Berouna. Právě v té době tam trénovali Jižní Korejci, slovo dalo slovo a mladý kouč odletěl na druhý konec světa, kde vedl v play-off tým Seoktop Construction a dokázal s ním vyhrát mistrovský titul.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

České Budějovice

Josef Jandač-České Budějovice.jpg

V roce 2004 odešel Josef Jandač z Liberce do Českých Budějovic, které bleskově vrátil zpět na extraligovou mapu. V ročníku 2007/08 s týmem vyhrál základní část a postoupil až do semifinále, v němž však výběr, ve kterém působili například Petr Gřegořek, Viktor Hübl, Milan Gulaš či Tomáš Mertl nestačil na Karlovy Vary a v konečném výsledku bral bronz.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Pardubice

Josef Jandač Pardubice Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2010 usedl Josef Jandač na trenérskou lavičku Pardubic, kde sice vydržel jediný rok, tým ale dovedl k bronzu. V základní části Eaton skončil pátý, ve čtvrtfinále ale přešel přes Zlín. V semifinále však parta okolo Jakuba Nakládala, Františka Keberleho, Petra Koukala či Tomáše Zohorny nestačila na Vítkovice a prohrála 1:4 na zápasy.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Sparta Praha

Josef Jandač Sparta Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Po roce stráveném v Pardubicích odešel Josef Jandač do Sparty, kde s krátkou přestávkou v ročníku 2012/13, kdy vedl Lva Praha, vydržel až do nástupu k reprezentaci. Se Spartou získal dvě medaile, ke zlatu ji ale nedovedl. V roce 2014 bral bronz a v ročníku 2015/16 nestačil ve finálové sérii na Liberec.

Do pražského klubu se pak vrátil po nepříliš povedeném angažmá v ruském Magnitogorsku v roce 2020 a vytvořil trenérské duo s Jaroslavem Hlinkou. V ročníku 2020/21 mužstvo válelo v základní části, kterou dokázalo vyhrát se ziskem 108 bodů a bylo pasováno na jednoho z největších aspirantů na titul. Skončilo však po dramatické sedmizápasové bitvě s Libercem před branami finále. V konečném účtování však Sparťané brali bronz. O rok později to vypadalo ještě nadějněji a Pražané došli až do finále, kde se však museli sklonit před Třincem a brali stříbro.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Reprezentace

Josef Jandač ČR.jpg

Národní tým vedl v roli hlavního kouče na Světovém poháru, olympijských hrách a dvakrát na mistrovství světa, medaile z toho však ani jednou nebyla. Předtím ale dělal Josef Jandač asistenta Vladimíru Vůjtkovi a také Vladimíru Růžičkovi, po jehož boku slavil v roce 2010 dosud poslední českou zlatou medaili na mistrovství světa v Německu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud