8 cizinců ve Spartě. Podívejte se, kolik stojí Mabil, Höjer, Laci a spol.

8 cizinců ve Spartě. Podívejte se, kolik stojí Mabil, Höjer, Laci a spol.

 Kaan Kairinen (Finsko) - 700 tis. eur   Čtyřiadvacetiletý finský reprezentační záložník přišel do Sparty z norského Lilleströmu. Portál transfaermarkt.de uvádí, že za něj Pražané zaplatili 1,5 milionů eur, tržní cena Kaana Kairinena je ale podle stejného webu výrazně nižší. V prvním přátelském duelu proti Stuttgartu zaujal dobrým výkonem. 
 Martin Minčev (Bulharsko) - 900 tis. eur   Martin Minčev debutoval v lize na podzim roku 2020. Celkově naskočil do 51 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal stejný počet asistencí, na Letné ale od jednadvacetiletého Bulhara čekali víc. Aby taky ne, když za něj zaplatili přes 50 milionů korun.  
 Dimitrije Kamenovič (Srbsko) - 1,4 mil. eur  Pamatujete na příběh Dávida Hancka? Sparta slovenského obránce přivedla na hostování z Itálie, kde příliš nehrál. Na Letné ale herně vyzrál, stal se oporou rudého celku a na startu tohoto ročníku přestoupil do Feyenoordu. Sparta nyní získala dvaadvacetiletého Srba Dimitrije Kamenoviče, který může hrát na levém kraji obrany nebo na stoperu. Taky on přišel na hostování z Itálie, konkrétně z Lazia Řím, kde téměř nehrál. Napíše v Praze stejný příběh jako Hancko? 
 Awer Mabil (Austrálie) - 1,5 mil. eur   Další ze zimních zahraničních posil Sparty. Sedmadvacetiletý Australan Awer Mabil si zahrál na nedávném mistrovství světa v Kataru a teď své umění bude předvádět fanouškům Sparty, která jej přivedla na hostování ze španělského Cádizu. V prvním přípravném duelu ukázal kus svých kvalit, hodně míčů ale taky poztrácel. 
9
Fotogalerie

8 cizinců ve Spartě. Podívejte se, kolik stojí Mabil, Höjer, Laci a spol.

Sparta se v zimě zaměřila na přestupovém trhu na zahraniční fotbalisty. Na Letnou je přivedla hned čtyři.

Bez názvu.jpg

Sparta už nepočítá s Florinem Nitou nebo Andreasem Vindheimem. Na hostování odešel i slovenský gólman Dominik Holec, přesto je v současném kádru pražského celku osm dalších cizinců. Jaké jsou, podle portálu transfermarkt.de, jejich tržní hodnoty? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 9

Kaan Kairinen (Finsko) - 700 tis. eur 

Kaan Kairinen Finsko.jpg

Čtyřiadvacetiletý finský reprezentační záložník přišel do Sparty z norského Lilleströmu. Portál transfaermarkt.de uvádí, že za něj Pražané zaplatili 1,5 milionů eur, tržní cena Kaana Kairinena je ale podle stejného webu výrazně nižší. V prvním přátelském duelu proti Stuttgartu zaujal dobrým výkonem. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Martin Minčev (Bulharsko) - 900 tis. eur 

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Martin Minčev debutoval v lize na podzim roku 2020. Celkově naskočil do 51 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal stejný počet asistencí, na Letné ale od jednadvacetiletého Bulhara čekali víc. Aby taky ne, když za něj zaplatili přes 50 milionů korun.  

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

Dimitrije Kamenovič (Srbsko) - 1,4 mil. eur 

Dimitrije Kamenovič Lazio.jpg

Pamatujete na příběh Dávida Hancka? Sparta slovenského obránce přivedla na hostování z Itálie, kde příliš nehrál. Na Letné ale herně vyzrál, stal se oporou rudého celku a na startu tohoto ročníku přestoupil do Feyenoordu. Sparta nyní získala dvaadvacetiletého Srba Dimitrije Kamenoviče, který může hrát na levém kraji obrany nebo na stoperu. Taky on přišel na hostování z Itálie, konkrétně z Lazia Řím, kde téměř nehrál. Napíše v Praze stejný příběh jako Hancko? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Awer Mabil (Austrálie) - 1,5 mil. eur 

Awir Mabil MS.jpg

Další ze zimních zahraničních posil Sparty. Sedmadvacetiletý Australan Awer Mabil si zahrál na nedávném mistrovství světa v Kataru a teď své umění bude předvádět fanouškům Sparty, která jej přivedla na hostování ze španělského Cádizu. V prvním přípravném duelu ukázal kus svých kvalit, hodně míčů ale taky poztrácel. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Asger Sörensen (Dánsko) - 1,6 mil. eur 

Asger Sorensen Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Dánský stoper dorazil do Sparty na startu sezony z druholigového německého Norimberku. Přicházel coby náhrada za zraněného Ondřeje Čelůstku, ale taky za Dávida Hancka, který šel do Nizozemska. Sparťanští fanoušci šestadvacetiletého dánského beka neznali, Asger Sörensen si je ale svými výkony získal na svou stranu. Zabydlel se v základní sestavě a na podzim dal i tři ligové góly. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Lukáš Haraslín (Slovensko) - 1,6 mil. eur

Lukáš Haraslín Sparta 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jediný Slovák na soupisce Sparty. Lukáš Haraslín dorazil do Prahy na podzim roku 2021 a ihned se zařadil mezi opory. Jaro měl sice slabší, dokázal se ale vrátit do formy a v závěru podzimu vypadal velmi dobře. Šestadvacetiletý slovenský reprezentační křídelník by měl nastupovat v základní sestavě.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Qazim Laci (Albánie) - 1,8 mil. eur 

Qazim Laci.jpg

Poslední ze čtyř zimních sparťanských zahraničních posil. Šestadvacetiletý albánský reprezentační záložník přišel na Letnou z francouzského Ajaccia, za které odehrál téměř 160 zápasů. „Příchodem Qazima získáváme středního záložníka, který svou odlišnou typologií výborně doplní naši stávající středovou řadu a trenérovi dá širokou škálu možností v ose mužstva,“ řekl na jeho adresu sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Casper Höjer (Dánsko) - 2,2 mil. eur 

Casper Hojer 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Nejdražším cizincem je na sparťanské soupisce Casper Höjer. Osmadvacetiletý levý bek odehrál velmi dobrý podzim, během něhož dal dva góly a přidal osm nahrávek. Svými výkony údajně zaujal turecký Besiktas, na jeho místě případně může naskočit i Srb Kamenovič. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud