7 zájemců, ale jen dvě místa. Kteří hráči obsadí kraje slávistické zálohy?

Jakou sestavu poskládá Jaroslav Šilhavý v úvodním kole nové sezony? To nikdo neví a také on má v hlavě ještě několik otazníků. Soupiska je totiž přeplněná až k prasknutí.

Untitled 1.jpg

Pár jistot ve slávistické sestavě najdeme. Chytat bude Jan Laštůvka, v obraně se snáší otazník pouze nad postem pravého beka, v záloze by měl řádit Josef Hušbauer a v útoku Milan Škoda, ale kdo bude hrát na krajích zálohy, to je velkou neznámou. Jména sedmi adeptů na obsazení dvou klíčových postů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Danny

Danny.jpg

Očekává se, že se stane hlavní ofenzivní zbraní Slavie. Přestože mu brzy bude už 34 let, stále je to „pan“ fotbalista a pro pražský tým bude ohromným přínosem. Býval kapitánem Petrohradu, vyhrál Evropskou ligu, reprezentoval Portugalsko, teď potáhne většinu ofenzivních akcí Slavie.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 8

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal 2.jpg

Získal si pevný flek v reprezentaci, ve Slavii má rovněž velmi dobré postavení a pravděpodobně začne v základní sestavě. Slávistický odchovanec v ní odehrál převážnou část uplynulé sezony, spolupráce s novými spoluhráči by mu mohla ještě pomoct. O „jeho“ post se však svede tvrdý boj.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 8

Jan Sýkora

Jan Sýkora  Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Do Slavie přišel v zimě a ihned zaujal parádními výkony. Byl nezastavitelný, vymýšlel akci za akcí, s míčem u nohy motal hlavy protihráčů. V průběhu jara ho ale forma opustila a nový ročník zahájí nejspíš mezi náhradníky. Pokud se však dostane do předešlé pohody, Slavii hodně pomůže.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 8

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl Slavia.jpg

Bývalý útočník Plzně či Jablonce čekal po svém zimním příchodu do Slavie na první gól až do posledního kola s Brnem, do jehož sítě se trefil dokonce dvakrát. V Edenu se od něj ale čekalo víc. Na hrotu sestavy pro něj není místo, a tak nastupuje na kraji zálohy. Pevný flek ale rozhodně nemá.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 8

Mick van Buren

Mick van Buren Slavia.jpg

Mick van Buren přišel do Slavie před rokem, původně jako útočník. Přes Milana Škodu s Murisem Mešanovičem se ale nedostal a v sezoně odehrál pouhých 155 minut. Přesto nesložil zbraně a dál tvrdě maká. V přípravě se mu daří na výbornou a patří k nejlepším hráčům Šilhavého družiny. Nenastupuje však na hrotu, ale na kraji záložní řady…

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 8

Ruslan Mingazov

Ruslan Mingazov Slavia.jpg

Pětadvacetiletý krajní záložník z Turkmenistánu má za sebou první rok ve Slavii. Během něj naskočil do 16 zápasů, osmkrát byl v základní sestavě a na jaře dal i tři branky. Na hřišti byl vidět, odváděl dobrou práci, o místo v sestavě však musí svést hodně tvrdý boj.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 8

Dušan Švento

Dušan Švento Slavia.jpg

Účastník loňského Eura přicházel před rokem do Edenu za zvuku oslavných fanfár. Vždyť Dušan Švento získal v minulých letech se Slavií dva tituly a v klubu strávil velmi úspěšné období kariéry. Loni odehrál vinou zranění jen 12 zápasů a na jaře se už do akce nedostal vůbec. Teď je fit a je připraven porvat se o místo. Jeho výhodou je, že může hrát jak na kraji zálohy, tak obrany.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud