7 útočníků, kteří dosud marně čekají na první gól v aktuální sezoně NHL

7 útočníků, kteří dosud marně čekají na první gól v aktuální sezoně NHL

7 útočníků, kteří dosud marně čekají na první gól v aktuální sezoně NHL

Je to marný, je to marný, je to marný, řekl by klasik. A mnozí hokejisté v NHL by mu dali zapravdu. Téměř čtyři měsíce od startu sezony mají totiž v kolonce gólů stále nulu.

slide-bez branky.jpg

Útočníci jsou na ledě především od toho, aby stříleli branky. Jenže to se mnohdy snadněji řekne, než provede. I když už je více než polovina základní části sezony NHL za námi, stále se najde pár borců, kteří stále čekají na první trefu v tomto ročníku. V následujících kapitolách najdete sedm forvardů, kteří v aktuální sezoně odehráli přes 30 zápasů, ale nejspíš mají zakleté hokejky, protože jim to tam ne a ne spadnout.

Pokračování 2 / 8

Micheal Haley (San Jose Sharks)

Micheal Haley.jpg

Počet zápasů: 31
Počet střel na branku: 22
Bilance: 0+6
Plat v aktuální sezoně: 925 tisíc dolarů

Třicetiletý Kanaďan Micheal Haley neprošel nikdy draftem NHL, v prestižní soutěži však působí už od sezony 2009/10. Začínal v dresu New Yorku Islanders, v ročníku 2012/13 se přesunul k městskému rivalovi do Madison Square Garden a od sezony 2014/15 hájí barvy San Jose Sharks. Po celou dobu se však pohybuje na pomezí mezi prvním týmem a farmou.

V aktuálním ročníku už naskočil do 31 zápasů, což je v základní části dosud nejvíc v jeho kariéře, kromě šesti bodů za asistence si však do statistik nezapsal jedinou branku. Pravda, moc času na ledě netráví (v průměru jen osm minut a dvacet vteřin za zápas), ale na to, že v juniorských soutěžích či v AHL mu to v minulosti vždycky poměrně slušně střílelo, je momentální nula na jeho kontě možná trochu překvapivá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Derek Grant (Nashville Predators)

Derek Grant.jpg

Počet zápasů: 41
Počet střel na branku: 37
Bilance: 0+4
Plat v aktuální sezoně: 650 tisíc dolarů

Kanaďan Derek Grant je jediným hráčem v tomto seznamu, který dosud v NHL nikdy neskóroval. A to v soutěži působí od sezony 2012/13 a na kontě má 81 odehraných zápasů. V aktuálním ročníku oblékl dresy dvou klubů, ale ani v jednom se mu zatím nepodařilo střelecky prosadit.

V létě podepsal roční kontrakt na 650 tisíc dolarů v Buffalu, kam zamířil po jedné sezoně strávené v Calgary, ale za Sabres odehrál jen 35 utkání a balil si kufry. Klub o jeho služby ztratil zájem a umístil ho na listinu nechráněných hráčů, odkud si jej vytáhl Nashville. Za Predators zvládl dosud naskočit do šesti utkání, ale kromě jedné asistence se bodově neprosadil. I se třemi nahrávkami z působení v Buffalu má tak v aktuálním ročníku na kontě jen čtyři body.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Brendan Gaunce (Vancouver Canucks)

Brendan Gaunce.jpg

Počet zápasů: 45
Počet střel na branku: 34
Bilance: 0+4
Plat v aktuální sezoně: 863 tisíc dolarů

Dvaadvacetiletý Kanaďan Brendan Gaunce je urostlý a silný útočník, který se stal v draftu roku 2012 hned v prvním kole kořistí Vancouveru Canucks. Do NHL poprvé nakoukl v minulém ročníku, kdy také vstřelil premiérový gól v elitní soutěži. V současné sezoně si vybojoval stálé místo v týmu, na led však naskakuje až ve čtvrté formaci. V průměru stráví ve hře necelých devět minut za zápas, přesto je už asi dost nervózní z toho, že i po odehrání 45 utkání má v kolonce vstřelených branek stále nulu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Riley Sheahan (Detroit Red Wings)

Riley Sheahan.jpg

Počet zápasů: 48
Počet střel na branku: 73
Bilance: 0+7
Plat v aktuální sezoně: 2,075 milionu dolarů

Pětadvacetiletý Kanaďan Riley Sheahan není žádný bezejmenný nazdárek. Detroit si urostlého útočníka vybral v roce 2010 už v prvním kole draftu a on v dresu Rudých křídel dodnes odehrál 252 zápasů v základní části NHL, v nichž zaznamenal 36 branek. V minulém ročníku se trefil čtrnáctkrát, o sezonu dříve dal jen o gól méně. Je s podivem, že v té současné nemá na hokejce po odehrání 48 zápasů ani jeden zářez.

Na led sice nenaskakuje jako člen prvních dvou formací, přesto v průměru odehraje v každém utkání 14 minut a 30 vteřin. Dokonce se hodně snaží střílet – mezi hráči, kteří odehráli aspoň třicet zápasů a nedali dosud gól, je suverénně nejpilnějším ostřelovačem gólmanů. Ale co naplat, branka je pro něho zakletá. Na kontě má jen sedm asistencí, a to je na borce, který si vydělá v této sezoně přes dva miliony dolarů, poměrně zoufalá bilance.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Jared Boll (Anaheim Ducks)

Jared Boll.jpg

Počet zápasů: 35
Počet střel na branku: 9
Bilance: 0+2
Plat v aktuální sezoně: 900 tisíc dolarů

Třicetiletý Američan Jared Boll není na ledě od toho, aby střílel branky, nicméně čas od času se od něho nějaký ten gólový příspěvek očekává. Urostlý forvard je pověstný tvrdou hrou a zálibou ve rvačkách, nicméně od sezony 2007/08, kdy poprvé naskočil do NHL, neskončil nikdy na konci základní části bez vstřelené branky.

Až do minulého ročníku byl věrný Columbusu, loni v létě se však upsal Anaheimu, kde má problém, aby se vešel do sestavy. Přesto už zvládl naskočit do 35 zápasů, v nichž se ale vzmohl jen na dva body za asistence. Zato už nasbíral 63 trestných minut. Otázkou je, zda k dosavadním 27 gólům, které v 553 zápasech v NHL dosud nastřílel, ještě letos přidá aspoň jeden další.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Jordin Tootoo (Chicago Blackhawks)

Jordin Tootoo-Chicago.jpg

Počet zápasů: 35
Počet střel na branku: 33
Bilance: 0+0
Plat v aktuální sezoně: 750 tisíc dolarů

Kanadský útočník Jordin Tootoo je na hokejistu skoro směšně malý. Měří jen 175 centimetrů, ale zato váží 88 kilogramů. Navzdory výškovému handicapu si troufne na jakéhokoli protivníka. Není to žádný ostrostřelec, ale v NHL hraje pravidelně od sezony 2003/04 a nějaký ten gól v základní části soutěže vždycky dá. Celkem už zvládl v elitní lize odehrát 708 utkání, ve kterých dal 63 branek. Loni v létě podepsal jednoletý kontrakt v Chicagu, kde v aktuálním ročníku naskočil do 35 zápasů, ale dosud se nedokázal střelecky prosadit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Andrew Desjardins (Chicago Blackhawks)

Andrew Desjardins.jpg

Počet zápasů: 32
Počet střel na branku: 32
Bilance: 0+0
Plat v aktuální sezoně: 800 tisíc dolarů

Třicetiletý kanadský forvard Andrew Desjardins nebyl nikdy draftován, přesto v roce 2010 podepsal kontrakt se San Jose Sharks, kde pak působil až do sezony 2014/15, v níž byl vytrejdován do Chicaga, díky čemuž se stal držitelem prstenu pro vítěze Stanley Cupu. V minulém ročníku nastřílel v 77 zápasech osm branek, v tom současném ale jako by na jeho hokejce sedělo nějaké zlé kouzlo.

Člen třetího útoku Blackhawks tráví na ledě v průměru necelých deset minut za zápas, ale dosud puk za brankovou čáru nedostal. V NHL má na kontě už téměř čtyři stovky zápasů a dosud má ve statistikách 23 branek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud