Jaroslav Hřebík  Jaroslava Hřebíka, trenéra stříbrné devatenáctky z roku 2011, má každý spojený s působením na Letné. Několikrát vedl Spartu, vyzkoušel si i Ligu mistrů, věděli jste ale, že působil taky v Plzni a Slavii? Ve Viktorce byl nejdřív jako hráč a v roce 1996 taky jako trenér. Poté působil v Hradci Králové a v letech 1998 až 1999 byl na lavičce Slavie. Profimedia.cz
 Miroslav Koubek  Trenér Miroslav Koubek získal v roce 2015 ligový i pohárový titul s Plzní, na začátku následující sezony byl ale odvolán. Bylo to už podruhé, co dostal na západě Čech padáka. První smlouvu s Viktorkou podepsal už v roce 2000, na konci sezony ale Plzeň sestoupila a Koubek byl v polovině dalšího ročníku bez práce. Poté vedl Kladno, Baník, Mladou Boleslav, byl taky v Číně a v září roku 2013 usedl na lavičku utrápené Slavie. První body vydoloval po remíze s Plzní, na jaře ho ale nečekaně nahradil Alex Pastoor. Profimedia.cz
 Petr Rada  Bývalý reprezentační kouč Petr Rada začínal trenérskou dráhu v německém Düsseldorfu a v roce 1997 se objevil ve Slavii. Nejprve jako asistent, pak krátce coby hlavní kouč. Další rok působil v Teplicích a v následující sezoně vedl Plzeň, i zde ale vydržel jen chvíli. V roce 2012 se stěhoval z Teplic znovu – tentokrát do Slavie, v Edenu ale kvůli špatným výsledkům ani nedokončil sezonu. Profimedia.cz
 František Cipro  Po Petrovi Radovi nastoupil na plzeňskou lavičku už počtvrté Zdeněk Michálek, v roce 2004 ho však nahradil František Cipro. Ani on se ale ve Viktorce dlouho neohřál a po roce ho nahradil Martin Pulpit. Předtím, ale i potom, Cipro působil také ve Slavii, kterou vedl naposledy v sezoně 2011/12. Nejvýraznějšího úspěchu ale dosáhl v roce 1996, během něhož vyhrál se Slavií titul a vybojoval postup do semifinále Poháru UEFA. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

7 „statečných“. Připomeňte si trenéry, kteří v české lize vedli Viktorii Plzeň i pražskou Slavii

Plzeň i Slavia jsou ambiciozní kluby, v nichž se v minulosti trenéři střídali jako na kolotoči. Někteří působili dokonce na lavičce obou týmů a pár z nich si během toho ještě stihlo odskočit do Sparty.

slide-trenéři SLA PLZ.jpg

Obstát na lavičce ambiciozního klubu není nic jednoduchého. Řada koučů by o tom mohla dlouze povídat. Sedmi trenérům se „povedlo“ vést v české lize plzeňskou Viktorku i pražskou Slavii, které do zmíněné kategorie patří. Jejich jména i osudy najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Jaroslav Hřebík

Hřebík.jpg

Jaroslava Hřebíka, trenéra stříbrné devatenáctky z roku 2011, má každý spojený s působením na Letné. Několikrát vedl Spartu, vyzkoušel si i Ligu mistrů, věděli jste ale, že působil taky v Plzni a Slavii? Ve Viktorce byl nejdřív jako hráč a v roce 1996 taky jako trenér. Poté působil v Hradci Králové a v letech 1998 až 1999 byl na lavičce Slavie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Miroslav Koubek

Miroslav Koubek.jpg

Trenér Miroslav Koubek získal v roce 2015 ligový i pohárový titul s Plzní, na začátku následující sezony byl ale odvolán. Bylo to už podruhé, co dostal na západě Čech padáka.

První smlouvu s Viktorkou podepsal už v roce 2000, na konci sezony ale Plzeň sestoupila a Koubek byl v polovině dalšího ročníku bez práce. Poté vedl Kladno, Baník, Mladou Boleslav, byl taky v Číně a v září roku 2013 usedl na lavičku utrápené Slavie. První body vydoloval po remíze s Plzní, na jaře ho ale nečekaně nahradil Alex Pastoor.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Petr Rada

Petr Rada 2.jpg

Bývalý reprezentační kouč Petr Rada začínal trenérskou dráhu v německém Düsseldorfu a v roce 1997 se objevil ve Slavii. Nejprve jako asistent, pak krátce coby hlavní kouč. Další rok působil v Teplicích a v následující sezoně vedl Plzeň, i zde ale vydržel jen chvíli. V roce 2012 se stěhoval z Teplic znovu – tentokrát do Slavie, v Edenu ale kvůli špatným výsledkům ani nedokončil sezonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

František Cipro

František Cipro MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA Profimedia.jpg

Po Petrovi Radovi nastoupil na plzeňskou lavičku už počtvrté Zdeněk Michálek, v roce 2004 ho však nahradil František Cipro. Ani on se ale ve Viktorce dlouho neohřál a po roce ho nahradil Martin Pulpit.

Předtím, ale i potom, Cipro působil také ve Slavii, kterou vedl naposledy v sezoně 2011/12. Nejvýraznějšího úspěchu dosáhl v roce 1996, během něhož vyhrál se Slavií titul a vybojoval postup do semifinále Poháru UEFA.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 8

František Straka

František Straka 2.jpg

František Straka působil jak v Plzni, tak i ve Spartě a Slavii. S letenským týmem vybojoval postup do Ligy mistrů a po svém odvolání zamířil do Německa. Z ciziny se vrátil do Plzně, kterou vedl v posledních šesti zápasech sezony 2005/06. V závěrečném zápase Viktoria překvapivě vyhrála právě na Letné, díky čemuž se zachránila v nejvyšší soutěži.

Vyhlášený motivátor se vždy chlubil sparťanským srdcem, o to bylo ale překvapivější, když v říjnu roku 2011 usedl na lavičku Slavie. Na jaře ale kvůli ohromnému tlaku skončil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Jaroslav Šilhavý

Jaroslav Šilhavý.jpg

Jaroslav Šilhavý byl posledním trenérem, který působil v Plzni před nástupem Pavla Vrby, který načal novou éru klubu. Bývalý sparťanský asistent ale vytěžil z devíti zápasů jediné vítězství a byl odvolán. Poté působil v Českých Budějovicích, Liberci, Jablonci a před nástupem do Edenu byl krátce v Dukle. Ve Slavii strávil něco víc než rok a jeho odvolání v prosinci roku 2017 bylo hodně překvapivé, uvolnilo mu však ruce pro práci s reprezentací.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Dušan Uhrin ml.

Uhrin.jpg

Dušan Uhrin mladší byl ještě na začátku sezony 2016/17 trenérem Slavie, po špatných výsledcích byl však odvolán. S Plzní dříve vyřadil v Evropské lize Šachtar Doněck, v domácí soutěži skončil ale za Spartou a na začátku ročníku 2014/15, po krachu v Evropě, dostal padáka.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud