Filip Nguyen (Slovan Liberec) - 750 tis. eur. Společně s ním byli z brankářů nominováni ještě Aleš Mandous a Jakub Markovič. Sedmadvacetiletý Filip Nguyen dorazil z Liberce, kde je už třetím rokem jasnou jedničkou. Dříve okolo něj kroužila i Slavia. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Tomáš Holeš (Slavia Praha) – 750 tis. eur. Sedmadvacetiletý Tomáš Holeš dorazil do Slavie před rokem z Jablonce. Původně jako možná náhrada za Vladimíra Coufala, ten ale nakonec v Edenu zůstal. Holeš loni moc prostoru nedostal, letos ale nastupuje také v záloze. Foto: Profimedia.cz
 Adam Jánoš (Baník Ostrava) – 750 tis. eur. Několik hráčů do reprezentace vyslal i Baník. Tím nejdražším z nich je Adam Jánoš, který do Ostravy přišel v roce 2018 z Mladé Boleslavi. Osmadvacetiletý záložník patří k nejlepší defenzivním štítům v lize, dostane šanci i proti Skotům? Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Václav Jemelka (Sigma Olomouc) – 800 tis. eur. Dříve okolo něj kroužila Sparta, měl taky nabídku ze zahraničí, pětadvacetiletý Václav Jemelka je ale stále hráčem Olomouce. I díky tomu dostal šanci v národním týmu, kde by měl vytvořit stoperskou dvojici s parťákem ze Sigmy Romanem Hubníkem. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

7 statečných. Podívejte se na nejdražší hráče „nové“ české fotbalové reprezentace

Fotbalová reprezentace se chystá na domácí zápas se Skotskem. Do akce však půjde úplně jiný tým, než se kterým se původně počítalo.

Bez názvu.jpg

Z výběru, který přejel Slováky, v reprezentaci nezůstal nikdo. Kvůli koronaviru a karanténě se se národní tým celý proměnil a provizorní kouč David Holoubek má k dispozici úplně nový výběr. Jména jeho sedmi nejdražších hráčů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Filip Nguyen (Slovan Liberec) - 750 tis. eur

Filip Nguyen Liberec 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Společně s ním byli z brankářů nominováni ještě Aleš Mandous a Jakub Markovič. Sedmadvacetiletý Filip Nguyen dorazil z Liberce, kde je už třetím rokem jasnou jedničkou. Dříve okolo něj kroužila i Slavia.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Tomáš Holeš (Slavia Praha) – 750 tis. eur

Tomáš Holeš Slavia.jpg

Sedmadvacetiletý Tomáš Holeš dorazil do Slavie před rokem z Jablonce. Původně jako možná náhrada za Vladimíra Coufala, ten ale nakonec v Edenu zůstal. Holeš loni moc prostoru nedostal, letos ale nastupuje také v záloze.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Adam Jánoš (Baník Ostrava) – 750 tis. eur

Adam Jánoš Baník Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Několik hráčů do reprezentace vyslal i Baník. Tím nejdražším z nich je Adam Jánoš, který do Ostravy přišel v roce 2018 z Mladé Boleslavi. Osmadvacetiletý záložník patří k nejlepší defenzivním štítům v lize, dostane šanci i proti Skotům?

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Václav Jemelka (Sigma Olomouc) – 800 tis. eur

Václav Jemelka 2.jpg

Dříve okolo něj kroužila Sparta, měl taky nabídku ze zahraničí, pětadvacetiletý Václav Jemelka je ale stále hráčem Olomouce. I díky tomu dostal šanci v národním týmu, kde by měl vytvořit stoperskou dvojici s parťákem ze Sigmy Romanem Hubníkem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Jaroslav Zelený (FK Jablonec) - 800 tis. eur

Jaroslav Zelený Jablonec 2 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Ještě loni hrál za Slavii a dokonce okusil Ligu mistrů. Zaujal parádním výkonem na půdě Interu Milán, v zimě se však stěhoval na hostování do Mladé Boleslavi. Letos osmadvacetiletý Jaroslav Zelený hostuje v Jablonci, odkud do Slavie přišel.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Lukáš Budínský (Mladá Boleslav) – 900 tis. eur

Lukáš Budínský MB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ještě v sezoně 2018/19 působil v Karviné. Svými kvalitami ale slezský klub převyšoval a loni tak zamířil do Mladé Boleslavi. Uplynulý ročník končil se 13 góly, pěti nahrávkami a teď je osmadvacetiletý záložník poprvé i v reprezentaci.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Stanislav Tecl (Slavia Praha) – 900 tis. eur

Stanislav Tecl 19.jpg

Stejnou cenu jako Budínský má také Stanislav Tecl. Ten už do reprezentace nakoukl dříve a nyní by měl být útočnou jedničkou. Dokáže navázat na úvodní ligové kolo proti Českým Budějovicím, proti kterým se třicetiletý forvard blýskl hattrickem?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud