6
Fotogalerie

7 slavných soupeřů, proti kterým se blýskl Liberec v evropských pohárech

S problémy, ale přece. Fotbalisté Slovanu Liberec porazili v odvetě 2. předkola Evropské ligy Skonto Rigu a přiblížili se účinkování v hlavní soutěži. Fanoušci Slovanu už ale pamatují slavnější zápasy.

Riga sice nebyla snadným soupeřem, Liberec byl ale jasným favoritem. I když se trápil, nakonec postoupil a nyní se těší na souboje s FC Curych. To už je soupeř zvučnějšího jména.

Přesto švýcarský tým nepatří mezi absolutní evropskou elitu. I na taková mužstva už Liberec v minulosti narazil a často si vedl velmi dobře. Řadu z nich dokázal potrápit, nebo dokonce porazit.

Výběr sedmi nejslavnějších týmů, se kterými se Slovan statečně rval, najdete dále.

Liverpool (2000/01, Pohár UEFA)

Zásluhou vítězství v domácím poháru v roce 2000 se Slovan poprvé v historii probojoval do Poháru UEFA. Poté, co vyřadil IFK Norrköping, se postavil do cesty slavnému Liverpoolu. Jiří Štajner, Jan Nezmar, Miroslav Holeňák a další se ale slavného soupeře nezalekli a sehráli vyrovnané partie.

Proti Liberci stál Michael Owen, Patrik Berger či Vladimír Šmicer, přesto si český tým z Andfield Road málem odvezl remízu. Minutu před koncem ale udeřil Emil Heskey. Když v domácí odvetě po devíti minutách udeřil Štajner, lidé začali věřit v senzaci. Liverpool ale zápas otočil, vyhrál 3:2 a nakonec oslavil vítězství i v Poháru UEFA.