6. Vladimír Šmicer – 10 gólů  Vladimír Šmicer zamířil v roce 1999 z Lens do Liverpoolu, kde vydržel šest let. S anglickým klubem se rozloučil triumfem v Lize mistrů. V Premier League zasáhl do 121 zápasů a dal v nich deset branek.
 5. Matěj Vydra - 11 gólů  V 31 letech toho má Matěj Vydra už hodně za sebou. Přes tři desítky zápasů odehrál v české soutěži, působil také v Itálii, Belgii a Anglii. Prošel už deseti kluby. které za něho dohromady zaplatily více než miliardu korun. Na ostrovech se skvěle uvedl ve Watfordu ve druhé nejvyšší soutěži a následně byl svým tehdejším zaměstnavatelem - italským klubem z Udine - poslán na hostování do West Bromu, v jehož dresu poprvé naskočil do Premier League a v sezoně 2013/14 zaznamenal tři branky. Od roku 2018 kopal čtyři roky v nejvyšší soutěži za Burnley a v barvách tohoto celku zaznamenal dalších osm přesných tref.
 4. Tomáš Rosický – 19 gólů  Malý Mozart, jak se přezdívalo Tomáši Rosickému, působil deset let v Arsenalu, kam přestoupil z Dortmundu. V Premier League odehrál 170 zápasů, dal 19 branek a přidal 13 asistencí. Ovšem nebýt dlouhodobých zdravotních problémů, tak se mohl dostat na úplně jiná čísla.
 3. Tomáš Souček - 20 gólů  Z českých fotbalových jmen je v současnosti tím nejskloňovanějším Tomáš Souček. V lednu 2020 odešel za čtyři a půl milionu eur na hostování do West Hamu United, kde si vedl tak dobře, že si vysloužil přestup v hodnotě 16,2 milionu eur. Pracovitý a běhavý záložník uchvátil anglickou Premier League a od té doby jeho tržní cena vyskočila na více než dvojnásobek. Český reprezentant dosud odehrál v Premier League 124 utkání a nastřílel 20 gólů, k nimž si připsal do statistik šest asistencí.
7
Fotogalerie

7 nejlepších českých střelců v historii anglické Premier League. Překoná Souček Baroše?

V současné době jsou na soupiskách klubů v anglické Premier League dva čeští fotbalisté – Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Výraznou stopu však v nejlepší lize světa dříve zanechali i jejich krajané.

Dvanáct českých fotbalistů dokázalo dosud vstřelit branku v Premier League. Sedmičku těch, kteří nasázeli nejvíc gólů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

7. Roman Bednář – 6 gólů

Roman Bednář-West Brom (2).jpg

Útočník Roman Bednář přišel do Anglie ze skotského Hearts, kde prožil velmi dobré časy. V Premier League odehrál za West Bromwich Albion třicet zápasů a dal v nich šest branek. Během kariéry na ostrovech působil také v Leicesteru a Blackpoolu, v obou případech to však bylo ve druhé lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

6. Vladimír Šmicer – 10 gólů

Šmicer.jpg

Vladimír Šmicer zamířil v roce 1999 z Lens do Liverpoolu, kde vydržel šest let. S anglickým klubem se rozloučil triumfem v Lize mistrů. V Premier League zasáhl do 121 zápasů a dal v nich deset branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

5. Matěj Vydra - 11 gólů

Matěj vydra-Burnley.jpg

V 31 letech toho má Matěj Vydra už hodně za sebou. Přes tři desítky zápasů odehrál v české soutěži, působil také v Itálii, Belgii a Anglii. Prošel už deseti kluby. které za něho dohromady zaplatily více než miliardu korun.

Na ostrovech se skvěle uvedl ve Watfordu ve druhé nejvyšší soutěži a následně byl svým tehdejším zaměstnavatelem - italským klubem z Udine - poslán na hostování do West Bromu, v jehož dresu poprvé naskočil do Premier League a v sezoně 2013/14 zaznamenal tři branky. Od roku 2018 kopal čtyři roky v nejvyšší soutěži za Burnley a v barvách tohoto celku zaznamenal dalších osm přesných tref.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

4. Tomáš Rosický – 19 gólů

Rosický - Arsenal.jpg

Malý Mozart, jak se přezdívalo Tomáši Rosickému, působil deset let v Arsenalu, kam přestoupil z Dortmundu. V Premier League odehrál 170 zápasů, dal 19 branek a přidal 13 asistencí. Ovšem nebýt dlouhodobých zdravotních problémů, tak se mohl dostat na úplně jiná čísla.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

3. Tomáš Souček - 20 gólů

Tomáš Souček-West Ham.jpg

Z českých fotbalových jmen je v současnosti tím nejskloňovanějším Tomáš Souček. V lednu 2020 odešel za čtyři a půl milionu eur na hostování do West Hamu United, kde si vedl tak dobře, že si vysloužil přestup v hodnotě 16,2 milionu eur. Pracovitý a běhavý záložník uchvátil anglickou Premier League a od té doby jeho tržní cena vyskočila na více než dvojnásobek. Český reprezentant dosud odehrál v Premier League 124 utkání a nastřílel 20 gólů, k nimž si připsal do statistik šest asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

2. Milan Baroš – 28 gólů

Milan Baroš.jpg

Milan Baroš je druhým nejlepším střelcem v historii české reprezentace a na druhé pozici je také mezi tuzemskými kanonýry v Premier League. V dresech Liverpoolu, se kterým vyhrál Ligu mistrů, a Aston Villy nastřílel 28 branek. Hrával taky za Portsmouth, tam se ale gólově neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

1. Patrik Berger – 38 gólů

Berger.jpg

Nejlepším českým střelcem v historii Premier League je Patrik Berger. V elitní anglické soutěži nastupoval za Liverpool, Aston Villu a Portsmouth, za které odehrál dohromady 229 zápasů, dal v nich 38 gólů a přidal devět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud