7. Ladislav Krejčí (Sparta Praha) – 4,5 milionu eur  Třiadvacetiletý mladík Ladislav Krejčí se řadí mezi brněnské odchovance, kteří vyměnili moravskou metropoli za Letnou. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů od 16 až do 21 let je považován za slibný talent českého fotbalu. Ligový debut si odbyl už v říjnu roku 2016 právě proti Spartě, o necelé dva roky později zaznamenal první branku v nejvyšší soutěži, když se trefil do sítě Teplic. V létě roku 2019 se přesunul do Sparty, kde od šikovného záložníka mnoho očekávali, a dá se říct, že velké naděje dokázal naplnit. Na Letné zatím odkroutil tři sezony, v té nedávno skončené nastřílel pět branek a k nim přidal jednu asistenci. Profimedia.cz

7. Ladislav Krejčí (Sparta Praha) – 4,5 milionu eur
Třiadvacetiletý mladík Ladislav Krejčí se řadí mezi brněnské odchovance, kteří vyměnili moravskou metropoli za Letnou. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů od 16 až do 21 let je považován za slibný talent českého fotbalu. Ligový debut si odbyl už v říjnu roku 2016 právě proti Spartě, o necelé dva roky později zaznamenal první branku v nejvyšší soutěži, když se trefil do sítě Teplic. V létě roku 2019 se přesunul do Sparty, kde od šikovného záložníka mnoho očekávali, a dá se říct, že velké naděje dokázal naplnit. Na Letné zatím odkroutil tři sezony, v té nedávno skončené nastřílel pět branek a k nim přidal jednu asistenci. | Profimedia.cz

 6. Lukáš Provod (Slavia Praha) – 5 milionů eur  Ještě v létě roku 2019, kdy byl na hostování z Plzně v Českých Budějovicích, byla podle portálu TransferMarkt hodnota Lukáše Provoda asi 600 tisíc eur. Ve Viktorce zřejmě dostatečně dobře nevyhodnotili jeho talent a potenciál, a v lednu roku 2020 ho pustili do Edenu. Ve Slavii se z Provoda rychle stala jedna z ligových hvězd, řekl si o místo v reprezentaci a zazářil i na evropské pohárové scéně. Momentálně se jeho cena pohybuje kolem hranice pěti milionů eur. Loni v létě si ho v Edenu smluvně pojistili až do konce sezony 2025/26. Skoro rok byl na marodce kvůli přetrženému křížovému vazu. Na hřiště se vrátil po dlouhé pauze na konci března a do konce sezony stihl odehrát šest utkání a dát tři góly. Profimedia.cz
 4. – 5. Ondřej Kolář (Slavia Praha) – 6 milionů eur  Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale podle portálu TransferMarkt je Ondřej Kolář v současnosti jedním z nejhodnotnějších hráčů nejen Slavie, ale celé české nejvyšší soutěže. V minulých sezonách byl nejlepším gólmanem Fortuna ligy, oklepal se z hrůzostrašného zranění a kroužily okolo něho kluby z elitních evropských soutěží. Měl se rvát o post reprezentační jedničky. Jenže pak nečekaně odmítl pozvánku na Euro a na začátku nedávno skončené sezony udělal několik velkých chyb. Navíc ho trápily zdravotní problémy, a tak se šance v brance sešívaných chopil Aleš Mandous. Z Koláře se stal náhradník, který nejspíš prováhal ideální šanci na přestup do zahraničí. Na jaře se ale opět dostal mezi tyče. Profimedia.cz
 4. – 5. Alexander Bah (Slavia Praha) – 6 milionů eur  Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha. Důvěra v mladého reprezentanta se vyplatila. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. S jeho herní aktivitou na hřišti koresponduje také počet faulů, které na něho byly spáchány – v nedávno skončeném ročníku jich schytal sedmapadesát v 26 zápasech. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí podle portálu TransferMarkt šest milionů eur. Profimedia.cz
 2. – 3. Tomáš Holeš (Slavia Praha) – 7 milionů eur  Hvězda záložníka Tomáše Holeše vystoupala během posledních dvou let hodně vysoko. Přispěla k tomu parádní sezona 2020/21, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy. Od příchodu do Edenu v roce 2019 vyskočila jeho cena nahoru více než devětkrát a nyní podle portálu TransferMarkt činí sedm milionů eur. Ve Slavii si jsou jeho potenciálu dobře vědomi a v lednu s ním prodloužili smlouvu až do konce ročníku 2025/26. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

7 nejdražších. Toto jsou nejhodnotnější fotbalisté z české ligy podle portálu TransferMarkt

V létě se opět roztočí přestupový kolotoč a povezou se na něm také hráči z české Fortuna ligy. Pokud opustí nejvyšší tuzemskou soutěž, budou se s jejich jmény skloňovat poměrně tučné částky.

Ročník 2021/22 fotbalové Fortuna ligy je minulostí a uzavřenou kapitolou. Pojďme se za uplynulou sezonou ale ještě ohlédnout řečí čísel a peněz. V následujících kapitolách najdete sedm hráčů, kterým v tuto chvíli přiznává renomovaný portál TransferMarkt nejvyšší tržní cenu.

Pokračování 2 / 8

7. Ladislav Krejčí (Sparta Praha) – 4,5 milionu eur

Ladislav Krejčí II-1.jpg

Třiadvacetiletý mladík Ladislav Krejčí se řadí mezi brněnské odchovance, kteří vyměnili moravskou metropoli za Letnou. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů od 16 až do 21 let je považován za slibný talent českého fotbalu. Ligový debut si odbyl už v říjnu roku 2016 právě proti Spartě, o necelé dva roky později zaznamenal první branku v nejvyšší soutěži, když se trefil do sítě Teplic.

V létě roku 2019 se přesunul do Sparty, kde od šikovného záložníka mnoho očekávali, a dá se říct, že velké naděje dokázal naplnit. Na Letné zatím odkroutil tři sezony, v té nedávno skončené nastřílel pět branek a k nim přidal jednu asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

6. Lukáš Provod (Slavia Praha) – 5 milionů eur

Lukáš Provod2.jpg

Ještě v létě roku 2019, kdy byl na hostování z Plzně v Českých Budějovicích, byla podle portálu TransferMarkt hodnota Lukáše Provoda asi 600 tisíc eur. Ve Viktorce zřejmě dostatečně dobře nevyhodnotili jeho talent a potenciál, a v lednu roku 2020 ho pustili do Edenu.

Ve Slavii se z Provoda rychle stala jedna z ligových hvězd, řekl si o místo v reprezentaci a zazářil i na evropské pohárové scéně. Momentálně se jeho cena pohybuje kolem hranice pěti milionů eur. Loni v létě si ho v Edenu smluvně pojistili až do konce sezony 2025/26. Skoro rok byl na marodce kvůli přetrženému křížovému vazu. Na hřiště se vrátil po dlouhé pauze na konci března a do konce sezony stihl odehrát šest utkání a dát tři góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

4. – 5. Ondřej Kolář (Slavia Praha) – 6 milionů eur

Ondřej Kolář2.jpg

Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale podle portálu TransferMarkt je Ondřej Kolář v současnosti jedním z nejhodnotnějších hráčů nejen Slavie, ale celé české nejvyšší soutěže. V minulých sezonách byl nejlepším gólmanem Fortuna ligy, oklepal se z hrůzostrašného zranění a kroužily okolo něho kluby z elitních evropských soutěží. Měl se rvát o post reprezentační jedničky. Jenže pak nečekaně odmítl pozvánku na Euro a na začátku nedávno skončené sezony udělal několik velkých chyb.

Navíc ho trápily zdravotní problémy, a tak se šance v brance sešívaných chopil Aleš Mandous. Z Koláře se stal náhradník, který nejspíš prováhal ideální šanci na přestup do zahraničí. Na jaře se ale opět dostal mezi tyče a předvedl například solidní výkon v derby se Spartou. Jeho tržní cena okolo šesti milionů eur je ale zřejmě poněkud přemrštěná.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

4. – 5. Alexander Bah (Slavia Praha) – 6 milionů eur

Alexander Bah1.jpg

Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha.

Důvěra v mladého reprezentanta se vyplatila. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. S jeho herní aktivitou na hřišti koresponduje také počet faulů, které na něho byly spáchány – v nedávno skončeném ročníku jich schytal sedmapadesát v 26 zápasech. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí podle portálu TransferMarkt šest milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

2. – 3. Tomáš Holeš (Slavia Praha) – 7 milionů eur

Tomáš Holeš-Slavia12.jpg

Hvězda záložníka Tomáše Holeše vystoupala během posledních dvou let hodně vysoko. Přispěla k tomu parádní sezona 2020/21, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy. Od příchodu do Edenu v roce 2019 vyskočila jeho cena nahoru více než devětkrát a nyní podle portálu TransferMarkt činí sedm milionů eur. Ve Slavii si jsou jeho potenciálu dobře vědomi a v lednu s ním prodloužili smlouvu až do konce ročníku 2025/26.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

2. – 3. Peter Olayinka (Slavia Praha) – 7 milionů eur

Peter Olayinka1.jpg

V roce 2018 koupila Slavia Petera Olayinku za více než 80 milionů korun. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něj ale trochu víc. V létě pak ovšem z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný hráč dostal více prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a krouží kolem něho skauti z mnoha bohatých evropských klubů. Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů, nedal víc gólů, ani nezaznamenal větší počet asistencí. Jeho tržní cena se pohybuje kolem sedmi milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

1. Adam Hložek (Sparta Praha) – 19 milionů eur

Adam Hložek3.jpg

Devatenáctiletý Adam Hložek má nakročeno k parádní kariéře. Patří ke klíčovým hráčům Sparty Praha a k nejlepším fotbalistům v tuzemské Fortuna lize. Není divu, že se o jeho podpis na smlouvě ucházejí velké a bohaté kluby, především z italské Serie A. Psalo se o zájmu Neapole, Interu Milán a Juventusu, ale také anglického West Hamu United. Pokud bude i nadále vykazovat formu, kterou předváděl dosud, pak jeho cena může vyskočit ještě víc nahoru. Momentálně je podle portálu TransferMarkt těsně pod hranicí 20 milionů eur.

V nedávno skončeném ligovém ročníku byl nejlepším nahrávačem soutěže. Ve 33 zápasech zaznamenal 13 asistencí a v součtu s devíti vstřelenými brankami byl druhým nejproduktivnějším fotbalistou soutěže. Podle posledních informací by se měl během příštích týdnů přesunout za  vce než 20 milionů eur do německého Leverkusenu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud