Ferencvárosi TC - Prvním klubem, který okolo Haška začal kroužit, byl maďarský Ferencvárosi. Letenští se jednání nebránili, vše ale ztroskotalo na otázce financí. Tradiční maďarský klub, který se dostal i do základní skupiny Ligy mistrů, za Haška údajně nabízel milion eur. A pražský klub chtěl víc. Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia
 Maccabi Haifa - Odchod do Izraele byl téměř na spadnutí. Sparta trucujícího záložníka uvolnila, aby jednal o svém přestupu do Maccabi Haifa a tehdy čtyřiadvacetiletý záložník dokonce odletěl do Izraele na zdravotní prohlídku. Jenže Hašek si na místě údajně řekl o více peněz a vrátil se s nepořízenou. Foto: Pavel Mazáč / MAFRA / Profimedia
 FC Astana - Okolo Haška kroužila také Astana, kterou tehdy vedl Michal Bílek. Ten prý měl o českého záložníka zájem, ani tento přesun se ale nedotáhl do zdárného konce. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Slavia Praha - Tak toto by bylo terno. Zatímco Sparta už s Martinem Haškem nepočítala, tak o jeho příchodu údajně vážně uvažovali v Edenu. Zvláště pak poté, co ze Slavie odešel Tomáš Souček. K pikantnímu přestupu ale nedošlo. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

7 klubů, se kterými po svém konci ve Spartě neúspěšně jednal Martin Hašek

Je tomu už téměř rok, co Martin Hašek odehrál svůj poslední soutěžní zápas. Pak skončil ve Spartě a od té doby je bez angažmá.

Martin Hašek Sparta 6 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý Martin Hašek ještě loni na podzim odehrál 16 zápasů za Spartu. V zimě však na Letné skončil a chtěl si vytrucovat přestup, jenže od té doby je bez angažmá. Pár klubů o něj sice projevilo zájem, ovšem Hašek bez práce už skoro rok. Kde všude o něm uvažovali? Podívejte se.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 8

Ferencvárosi TC

Martin Hašek Sparta 19 Petr Lemberk MAFRA Profimedia.jpg

Prvním klubem, který okolo Haška začal kroužit, byl maďarský Ferencvárosi. Letenští se jednání nebránili, vše ale ztroskotalo na otázce financí. Tradiční maďarský klub, který se dostal i do základní skupiny Ligy mistrů, za Haška údajně nabízel milion eur. A pražský klub chtěl víc.

Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Maccabi Haifa

Martin Hašek Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Odchod do Izraele byl téměř na spadnutí. Sparta trucujícího záložníka uvolnila, aby jednal o svém přestupu do Maccabi Haifa a tehdy čtyřiadvacetiletý záložník dokonce odletěl do Izraele na zdravotní prohlídku. Jenže Hašek si na místě údajně řekl o více peněz a vrátil se s nepořízenou.

Foto: Pavel Mazáč / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 8

FC Astana

Martin Hašek Sparta 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Okolo Haška kroužila také Astana, kterou tehdy vedl Michal Bílek. Ten prý měl o českého záložníka zájem, ani tento přesun se ale nedotáhl do zdárného konce.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Slavia Praha

Martin Hašek Sparta 3 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Tak toto by bylo terno. Zatímco Sparta už s Martinem Haškem nepočítala, tak o jeho příchodu údajně vážně uvažovali v Edenu. Zvláště pak poté, co ze Slavie odešel Tomáš Souček. K pikantnímu přestupu ale nedošlo.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Besiktas JK

Martin Hašek Bohemians.jpg

Na jaře se zdálo, že je Hašek blízko zajímavému angažmá. O českého fotbalistu totiž stál Besiktas, který o něj měl údajně velký zájem. Jenže jednání nakonec krachla. Slavný turecký klub se prý bál finančních problémů, které mohly být s angažováním Haška spojené.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

BB Erzurumspor

Martin Hašek Sparta 4 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Prakticky celé léto se však i nadále spekulovalo o tom, že Hašek do Turecka nakonec odejde. Do hry o něj se vložil i Erzurumspor, který byl nováčkem turecké ligy. Erzurumspor sháněl posily, aby se mezi elitou udržel, a svou pozornost zaměřil právě na Haška. Ani toto jednání ale nedopadlo.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

SFC Opava

Martin Hašek Sparta 7 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Posledním klubem, do kterého měl Hašek opravdu blízko, byla Opava. Dohoda se slezským klubem byla v listopadu už na spadnutí, Hašek měl v Opavě podepsat smlouvu do konce sezony, jenže slezský klub z přestupu nakonec couvl. „Když se nám naskytla příležitost angažovat Martina Haška, šli jsme do toho. Sportovně by nám zcela jistě pomohl. Známe ale i možná rizika plynoucí z jeho příchodu,“ zaznělo z Opavy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud