7 Jarolímových útočníků. Jak se (ne)daří českým reprezentantům?

Česká fotbalová reprezentace půjde brzy zase do akce. Na konci března sehraje přátelské utkání s Litvou a poté odletí ke kvalifikačnímu duelu do San Marina. Trenér Karel Jarolím proto vyhlašuje pohotovost: hledá se útočník.

Bez názvu.jpg

Čeští fotbalisté začali pod Jarolímových vedením nadějně a porazili Arménii. Pak ale vyšli střelecky naprázdno v duelech se Severním Irskem, Německem i Ázerbájdžánem. Gólově se prosadili až v bitvě s Norskem a Antonín Barák skóroval i proti Dánům. Úkol před zápasem s Litvou zní jasně – probudit útočníky. Koho má Jarolím v hledáčku a v jaké (ne)jsou hrotoví hráči formě? Obodovali jsme je jako ve škole, 1 je nejlepší, 5 nejhorší, podívejte se na následujících sedm kapitol a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 8

Milan Škoda

Milan Škoda Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Útočník s aktuálně nejlepší formou. Slavia se veze na vlně euforie a Milan Škoda patří k jejím tahounům. Ve víkendovém šlágru proti Plzni se sice neprosadil, na jaře už se ale trefil třikrát a Jarolím na něj nejspíš ukáže. Reprezentace jeho branky potřebuje jako sůl.

Aktuální forma: 2

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Patrik Schick

Patrik Schick ČR.jpg

Jednadvacetiletý útočník odehrál zápas proti Ázerbájdžánu, horká premiéra mu ale příliš nevyšla. Šancí však dostane ještě spousty a snad je jen otázkou času, kdy začne střílet branky. V Sampdorii totiž opakovaně přesvědčuje, že má čich na góly. Přestože nastupuje spíše jako střídající hráč, letos se trefil už devětkrát.

Aktuální forma: 2

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Václav Černý

Václav Černý Ajayx.jpg

Na svou reprezentační premiéru stále čeká, je však otázkou příštích pár zápasů, kdy se jí dočká. Bude to v zápase s Litvou? Uvidíme. Nevýhodou Václava Černého je, že nenastupuje v prvním týmu Ajaxu, za který letos odehrál jen čtyři ligové zápasy. V rezervě nizozemského celku se mu ale daří náramně a v 19 zápasech si připsal už devět branek a sedm asistencí. Možná nastal čas dát mu šanci. Černého však potřebuje i jednadvacítka.

Aktuální forma: 3

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Matěj Vydra

Matěj Vydra Kadlec.jpg

Matěj Vydra přestoupil v létě za 9,4 milionů eur do Derby, nákladnou investici ale zatím zcela nesplatil. V úvodu sezony nastupoval pravidelně, v únoru ale na několik zápasů vypadl ze sestavy. Do té se teď vrátil a v posledním zápase dokonce skóroval. Potřetí v sezoně. Na jeho branky čeká i reprezentace.

Aktuální forma: 3

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 3.jpg

Václav Kadlec byl u Jarolímovy vítězné premiéry s Arménií a v zápase podal výborný výkon. Od té doby se ale nejdražší ligový hráč všech dob trápí. Na podzim dal ve sparťanském dresu jediný gól a od konce října navíc nehrál kvůli zranění. Teď už je fit a v uplynulém kole proti Dukle byl zase v základní sestavě. Do optimální formy má ale stále daleko.

Aktuální forma: 4

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík ČR.jpg

Nebýt jeho, čeští fotbalisté jsou zřejmě už ze hry o postup na mistrovství světa. Byl to právě Michael Krmenčík, kdo proměnil první start v reprezentaci v rychlý gól do norské sítě a vykřesal Čechům naději. Na podzim se mu dařilo, v dresu Plzně dal šest branek a stal se útočníkem číslo jedna. Jenže v přípravě ho forma opustila a nevede se mu ani na jaře. Do úvodních kol naskočil z lavičky náhradníků, proti Slavii odehrál 68 minut, nebyl ale vůbec nebezpečný.

Aktuální forma: 4

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Tomáš Necid

Tomáš Necid ČR2.jpg

Tomáš Necid v zimě zase změnil dres. Sedmadvacetiletý útočník zamířil na hostování do Legie Varšava a věřil, že se mu zase povede restartovat kariéru. Za nový tým odehrál pět zápasů, střelecky se ale ani jednou neprosadil a minulé kolo sledoval jen z lavičky náhradníků. Moc dobře ví, že musí hodně přidat.

Aktuální forma: 4

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud