7 hvězd Kanady a USA, které přijdou o juniorský šampionát. Válí v NHL!

Pamatujete na loňské velepředstavení Patricka Laineho na juniorském světovém šampionátu? Finský blesk ohromil svět a začal konkurovat Austonu Matthewsovi, který nakonec uhájil výsostní postavení a stal se jedničkou draftu NHL. Laine šel hned za ním a oba teď válí v nejlepší lize světa. Na mistrovství světa dvacítek proto nebudou.

Bez názvu.jpg

Výběry Kanady a USA budou znovu patřit k favoritům turnaje, který se odehraje v Kanadě. Oba týmy už odkryly své našlapané nominace, v nichž však chybí několik hvězd. Tak třeba očekávaná kanadská jednička příštího draftu Nolan Patrick, který je zraněný. Trenéři obou týmů nemohou využít ani služeb některých hráčů, kteří už válí v NHL. Jména sedmi z těch, kteří budou turnaji hodně chybět, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Noah Hanifin (USA)

Noah Hanifin Carolina.jpg

Jedna z nejvýraznějších nadějí amerického hokeje. Devatenáctiletý bek prošel mládežnickými výběry USA, získal zlato z mistrovství osmnáctek, před dvěma lety startoval na juniorském šampionátu a v květnu už hrál na mistrovství světa v Rusku. To měl za sebou i první sezonu v dresu Caroliny, během níž odehrál 79 zápasů, ve kterých nastřádal 22 (4+18) kanadských bodů. Pětka draftu 2015 má pevné místo v týmu Hurricanes i letos a na juniorské mistrovství proto opět nepojede.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Travis Konecny (Kanada)

Travis Konecny.jpg

Jeho předností je, že umí hrát na centru i obou křídlech. Když k tomu přidáte schopnosti skvělého bruslaře s čichem na góly, vyjde vám útočník jako hrom.

V roce 2015 ho z 24. pozice draftovala Philadelphia, do týmu Flyers se ale prosadil až letos.

Loni startoval na juniorském mistrovství světa, s bilancí gólu a asistence ale nebyl příliš spokojen. V NHL si však vede výrazně lépe a aktuálně má na kontě čtyři góly a deset nahrávek. Není divu, že ho Philadelphia nepustila.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Auston Matthews (USA)

Auston Matthews Toronto.jpg

Dvojnásobný mistr světa do 18 let a kat českého týmu z minulého světového šampionátu naplnil předpoklady a stal se jedničkou posledního draftu. Debut NHL ozdobil čtyřmi góly a v úvodní zámořské sezoně už je jedním z klíčových hráčů Toronta. Loňskou juniorskou sbírku sedmi branek a čtyř asistencí proto nerozšíří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Mitch Marner (Kanada)

Mitch Marner.jpg

Zdá se, že skauti Toronta mají čich na hráče, které se vyplatí draftovat. Letos získali Austona Matthewse, rok předtím Mitche Marnera, kterého ulovili ze čtvrté pozice. Oba jsou tahouny týmu.

Dynamický útočník, jenž velmi dobře pracuje s pukem a oplývá parádním hokejovým myšlením, ještě loni startoval v kanadském dresu na juniorském šampionátu, letos už ale válí v NHL. A to doslova! V 24 zápasech dal sedm branek, přidal 12 asistencí a je třetím nejproduktivnějším hráčem týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Connor McDavid (Kanada)

Connor McDavid Edmonton 2.jpg

Connor McDavid hrál na mistrovství světa juniorů dvakrát. Předloni dal na turnaji tři branky, přidal osm nahrávek, byl třetím nejproduktivnějším hráčem a pomohl Kanadě ke zlatu.

Loni startoval na seniorském šampionátu a v létě si zahrál Světový pohár. Teď působí druhou sezonu v NHL a s 36 (11+25) kanadskými body vládne produktivitě celé soutěže. Je jasné, proč jej Edmonton nepustí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Matt Tkachuk (USA)

Matt Tkachuk.jpg

Syn legendárního amerického útočníka Keitha Tkachuka jde, zdá se, v otcových stopách. Mistr světa do 18 let si loni odbyl premiéru na juniorském šampionátu, kterou ozdobil čtyřmi góly a sedmi nahrávkami.

V červnu uspěl v draftu, z šesté pozice si ho vybralo Calgary a osmnáctiletý útočník se už prosazuje v NHL. Dosud dal šest branek a přidal stejný počet nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Zach Werenski (USA)

Zach Warenski.jpg

Loňský kapitán amerického výběru má všechny předpoklady k tomu, aby se jednou stal lídrem seniorského výběru USA. Skvěle bruslí, výborně čte hru a nebojí se vzít na sebe zodpovědnost v klíčových momentech zápasu. Taky je produktivní, což potvrdil devíti (2+7) kanadskými body na loňském šampionátu. Letos ale další nepřidá, prosadil se totiž do sestavy Columbusu a v úvodní sezoně NHL se mu zatím daří náramně. V 24 zápasech dal už šest branek a přidal 11 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud