Ondřej Kolář - Současná brankářská jednička Slavie na zápas proti Chelsea nevzpomíná asi v nejlepším. Ondřej Kolář sice vytáhl řadu důležitých zákroků, přesto inkasoval čtyři branky. Dvakrát jej překonal Pedro, jednou Olivier Giroud a jednou dokonce i spoluhráč Simon Deli, který vstřelil vlastní gól. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Kúdela - Zkušený stoper do úvodního duelu proti Chelsea nezasáhl, odvetu už ale odehrál celou. Hráči Blues (nejen) jemu na Stamford Bridge pořádně zatápěli a Ondřej Kúdela na tento zážitek jen tak nezapomene. Dnes by v Izraeli měl nastoupit znovu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jan Bořil - Současný slávistický kapitán proti Chelsea odehrál oba zápasy. A připraven je i tentokrát. Sešívaní se na něj budou opět hodně spoléhat. Foto: Profimedia.cz
 Petr Ševčík - Šestadvacetiletý rodák z Jeseníku na odvetu proti Chelsea jen tak nezapomene. Petr Ševčík totiž v zápase na Stamford Bridge vstřelil dva góly, přičemž zejména jeho druhá branka byla výstavní. Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

7 hráčů z kádru Slavie, kteří pamatují poslední bitvu v Evropské lize proti Chelsea

Pražská Slavia se zase představí v Evropské lize. Dosud poslední zápas, který v této soutěži odehrála, pamatuje sedm hráčů současného kádru.

Petr Ševčík Chelsea.jpg

Pamatujete? Slavia na jaře roku 2019 došla až do čtvrtfinále Evropské ligy, ve kterém narazila na Chelsea. Doma prohrála 0:1, ve venkovní odvetě brzy prohrávala už o tři branky, pak ale hosté zabrali a zadělali na pořádné drama. Blues sice vyhráli 4:3 a postoupili, hráči Slavie se ale loučili se ctí. Dnes jdou sešívaní na izraelskou Beer Ševu a do zápasu by mohlo zasáhnout i sedm pamětníků legendární odvety s Chelsea. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 7

Ondřej Kolář

Ondřej Kolář penalta.jpg

Současná brankářská jednička Slavie na zápas proti Chelsea nevzpomíná asi v nejlepším. Ondřej Kolář sice vytáhl řadu důležitých zákroků, přesto inkasoval čtyři branky. Dvakrát jej překonal Pedro, jednou Olivier Giroud a jednou dokonce i spoluhráč Simon Deli, který vstřelil vlastní gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela LM Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Zkušený stoper do úvodního duelu proti Chelsea nezasáhl, odvetu už ale odehrál celou. Hráči Blues (nejen) jemu na Stamford Bridge pořádně zatápěli a Ondřej Kúdela na tento zážitek jen tak nezapomene. Dnes by v Izraeli měl nastoupit znovu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jan Bořil

Jan Bořil BArcelona.jpg

Současný slávistický kapitán proti Chelsea odehrál oba zápasy. A připraven je i tentokrát. Sešívaní se na něj budou opět hodně spoléhat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Petr Ševčík

Petr Ševčík Slavia 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý rodák z Jeseníku na odvetu proti Chelsea jen tak nezapomene. Petr Ševčík totiž v zápase na Stamford Bridge vstřelil dva góly, přičemž zejména jeho druhá branka byla výstavní.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Ibrahim Traoré

Ibrahim Traore Slavia 2 Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Celou odvetu proti Chelsea odehrál i Ibrahim Traoré, jenž dal předtím postupový gól proti Seville. Dostane příležitost i tentokrát?

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Lukáš Masopust a Peter Olayinka

Lukáš Masopust Slavia gól Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Slavia proti Chelsea nastoupila bez klasického útočníka. Na hrotu sestavy tak dostal šanci Lukáš Masopust, jenž se ale gólově neprosadil. Na začátku druhé půle jej nahradil Peter Olayinka, který by se mohl v sestavě objevit i tentokrát.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud