7 hráčů Sparty, které Stramaccioni poslal do juniorky. Kapitánem Vácha

V juniorce Slavie se objevili Jakub Jugas, Mick van Buren či Stanislav Tecl. Pozadu nezůstala ani Sparta, která v úvodním jarním kole remizovala s Jabloncem. Andrea Stramaccioni poslal do rezervního týmu hned sedm „svých“ hráčů.

Bez názvu.jpg

Letenskou kabinu sice v zimě opustilo několik hráčů v čele s Lukášem Marečkem či Martinem Dúbravkou, ve Spartě je ale stále přetlak a všichni se do hry zkrátka nepodívají. Jména sedmi hráčů, kteří sezonu začali v juniorce, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Eldar Čivič

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Podzim začal v základní sestavě, po červené kartě v Liberci ale vypadl z týmu. Vrátil se až v posledním kole proti Mladé Boleslavi a v zápase patřil k nejlepším. Místo hostování, o kterém se spekulovalo, si řekl o další šanci, nyní ale dostal přednost Martin Frýdek a Eldar Čivič skončil v juniorce.

Foto:  Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Premiéru pod Stramaccionim si odbyl v pátém kole proti Brnu, vzápětí ale odešel na hostování do Liberce. Jenže ve známém prostředí svou kariéru nerestartoval, do hry naskočil jen třikrát a naposledy se dostal do hry v desátém kole. V zimě se vrátil na Letnou a stal se kapitánem juniorky.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Michal Sáček

Michal Sáček Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Přestože Sparta už v létě přivedla řadu zahraničních posil, Michal Sáček si udržel místo v kádru a na podzim naskočil do jedenácti zápasů. Jenže v zimě mu ještě přibyla konkurence, přišli Guélor Kanga či Nocolae Stanciu, a mladý záložník začal v juniorce.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Jiří Kulhánek

Jiří Kulhánek Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Podzim začal na hostování v Liberci, odbyl si ligovou premiéru a Stramaccioniho zaujal natolik, že ho stáhl zpět na Letnou. V úvodním jarním kole odehrál čtyři minuty, do sestavy se ale bude prokousávat těžko. I proto si zahrál za juniorku.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia​

Pokračování 6 / 8

Mihailo Ristić

Mihailo Ristič Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Poslední sparťanská zimní posila, která dorazila na hostování z Krasnodaru. Srbský univerzál Mihailo Ristič může nastoupit na levém kraji obrany i ve středu zálohy, v úvodu sezony ale v áčku šanci nedostal. Místo toho zamířil do juniorky a jedním gólem se podílel na remíze 4:4.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Zinedin Mustedanagić

Zinedin Mustedanagič.jpg

Devatenáctiletý bosenský záložník strávil podzim na hostování v Dukle a v devíti zápasech vstřelil dvě branky. V zimě se vrátil do Sparty, v jejímž dresu loni debutoval v nejvyšší soutěži. Pevné místo v týmu ale nemá ani teď a jarní část sezony zahájil v juniorce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Václav Drchal

Václav Drchal Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Nový David Lafata? Může být. Václav Drchal během prvního přípravného zápasu v A týmu vstřelil hattrick Táborsku a řekl si o pozornost. Sezonu sice začal v juniorce, vzhledem ke zranění Josefa Šurala ale šanci dříve nebo později dostane. Jak s ní naloží?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud