7 hráčů Plzně, kteří s Viktorkou ještě nezískali titul. Oslaví ho v sobotu?

7 hráčů Plzně, kteří s Viktorkou ještě nezískali titul. Oslaví ho v sobotu?

7 hráčů Plzně, kteří s Viktorkou ještě nezískali titul. Oslaví ho v sobotu?

Plzeň prožívá bídné jaro, díky parádnímu podzimnímu tažení je ale blízko titulu. Ten může oslavit už po sobotním domácím utkání s Teplicemi. Většina hráčů z kabiny Viktorky už ligu vyhrála, sedm hráčů na první triumf ale ještě čeká.

Bez názvu.jpg

Matúš Kozáčik, David Limberský, Daniel Kolář či Marek Bakoš patří k matadorům plzeňské kabiny. Byli u největších úspěchů klubu i u většiny titulů. V týmu Pavla Vrby je však i sedm hráčů, kteří s Viktorkou titul ještě nezískali. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Aleš Hruška

Aleš Hruška Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do Plzně přišel v létě z Příbrami. Chytal v Evropské lize a v soutěži podával výborné výkony. Málem se postaral o vyřazení Sportingu Lisabon, v domácí lize ale naskočil jen pětkrát. Naposledy na půdě Bohemians 1905, kde inkasoval pět branek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 8

Tomáš Hájek

Tomáš Hájek Plzeň Dominik Bakeš CNC  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý stoper dorazil do Plzně v průběhu loňské sezony ze Zlína. V minulém ročníku z toho ještě titul nebyl, letos by to ale mělo klapnout. Ve Viktorce si vybojoval silnou pozici, naskočil do 19 zápasů a dal i jeden gól.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 8

Milan Havel

Milan Havel Čr Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Milan Havel přišel na začátku sezony z Bohemians 1905. Zajímal se o něj YB Bern, Viktorku ale trápily zdravotní problémy, mimo hru byli David Limberský s Romanem Hubníkem, a tak západočeský klub rychle jednal. V sezoně zasáhl do 14 ligových duelů, na jaře byl čtyřikrát v základní sestavě a na kontě má gól i dvě asistence.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 8

Diego Živulič

Diego Živulič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Letní posila ze Zlína začala v základní sestavě. Šestadvacetiletý defenzivní záložník v ní vydržel do sedmého kola a pak už přidal jen dva starty. Na jaře Diego Živulič odehrál 77 minut proti Slovácku, více prostoru mu kouč Vrba nedal. Nebylo by překvapením, kdyby po sezoně odešel.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 8

Aleš Čermák

Aleš Čermák Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Bývalý kapitán reprezentační jednadvacítky působil ještě loni ve Spartě, od léta je ale hráčem Viktorky. Pevné místo v sestavě si ale vybojoval až na jaře. Na půdě Brna se dokonce blýskl hattrickem. Na Letné titul nezískal, dočká se ho s Viktorkou?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 8

Andreas Ivanschitz

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Do Plzně dorazil v průběhu loňské sezony, bývalý kapitán rakouské reprezentace se měl stát „novým“ Pavlem Hovráthem a dovést tým k titulu, ani jedno ale nesplnil. V letošní sezoně zasáhl jen do pěti zápasů a celkově odehrál 73 minut. Ve sbírce má rakouský titul i triumf ze zámořské MLS. Dočká se i toho českého?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 8

Tomáš Chorý

Tomáš Chorý.jpg

Drahá zimní investice se Plzni zatím moc nevyplácí. Tomáš Chorý, který měl postupně převzít roli Michaela Krmenčíka, odehrál za Viktorku 11 zápasů a vstřelil jediný gól. Pevné místo v sestavě si nevybojoval a do hry chodí z lavičky náhradníků. Přesto má blízko k premiérovému titulu.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud