Mohamed Tijani (Pobřeží slonoviny) – 300 tis. eur . Okolo dvaadvacetiletého stopera v zimě kroužila Sparta, Mohamed Tijani byl už dokonce jednou nohou na Letné, kvůli zdravotním problémům ale nakonec zůstal v Jihlavě. Ovšem jen chvíli, sáhla po něm totiž Slavia, za kterou odehrál kompletní zápasy proti Opavě a Slovácku. Vyroste z něj nový Simon Deli? Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Júsuf Hilál (Bahrajn) – 500 tis. eur. Bahrajnský útočník, který je ve Slavii od začátku sezony, v Edenu zatím moc nepřesvědčil. V dosavadním ročníku Fortuna ligy zasáhl do deseti zápasů a gólově se neprosadil. Zůstane v sešívaném dresu i po sezoně? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Petar Musa (Chorvatsko) – 900 tis. eur. Na podzim se rozehrál do skvělé formy na hostování v Liberci, v jehož barvách dal sedm branek. Nebylo žádným překvapením, když si jej do Edenu v zimě stáhli zpátky a dokonce z něj udělali novou útočnou jedničku. Dvaadvacetiletý chorvatský útočník dal ve třech zápasech jeden gól. Jeho cena ještě poroste. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Oscar Dorley (Libérie) – 1,3 mil. eur - Slavia jej získala už v průběhu podzimu, ten ale Oscar dohrál ještě v Liberci. Dokonce okolo něj údajně kroužil Manchester City, jednadvacetiletý liberijský záložník ale zamířil do Edenu, kde by mohl nahradit Tomáše Součka. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

7 cizinců, kteří působí v Edenu. Podívejte se, kolik stojí Tijani, Musa, Stanciu a spol.

V současném ligovém kádru Slavie působí sedm cizinců. Podívali jsme se na portál transfermarkt.de a zjistili jejich tržní hodnoty.

Bez názvu.jpg

Ze Slavie v létě odešli Miroslav Stoch, Simon Deli či Michael Ngadeu, v zimě Eden opustil i Mick van Buren, další cizinci však tým Jindřicha Trpišovského posílili. Aktuálně je tak ve Slavii sedm hráčů se zahraničním pasem. Podívali jsme se na portál transfermarkt.de a zjistil jejich tržní hodnoty, které najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Mohamed Tijani (Pobřeží slonoviny) – 300 tis. eur

Mohamed Tijani Slavia Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Okolo dvaadvacetiletého stopera v zimě kroužila Sparta, Mohamed Tijani byl už dokonce jednou nohou na Letné, kvůli zdravotním problémům ale nakonec zůstal v Jihlavě. Ovšem jen chvíli, sáhla po něm totiž Slavia, za kterou odehrál kompletní zápasy proti Opavě a Slovácku. Vyroste z něj nový Simon Deli?

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Júsuf Hilál (Bahrajn) – 500 tis. eur

Júsuf Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bahrajnský útočník, který je ve Slavii od začátku sezony, v Edenu zatím moc nepřesvědčil. V dosavadním ročníku Fortuna ligy zasáhl do deseti zápasů a gólově se neprosadil. Zůstane v sešívaném dresu i po sezoně?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Petar Musa (Chorvatsko) – 900 tis. eur

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na podzim se rozehrál do skvělé formy na hostování v Liberci, v jehož barvách dal sedm branek. Nebylo žádným překvapením, když si jej do Edenu v zimě stáhli zpátky a dokonce z něj udělali novou útočnou jedničku. Dvaadvacetiletý chorvatský útočník dal ve třech zápasech jeden gól. Jeho cena ještě poroste.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Oscar Dorley (Libérie) – 1,3 mil. eur

Oscar Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia jej získala už v průběhu podzimu, ten ale Oscar dohrál ještě v Liberci. Dokonce okolo něj údajně kroužil Manchester City, jednadvacetiletý liberijský záložník ale zamířil do Edenu, kde by mohl nahradit Tomáše Součka.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny) – 1,75 mil. eur

Ibrahim Traore Slavia 2 Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Výkony ve Slavii jej vynesly až do národního týmu Pobřeží slonoviny. Ibrahim Traoré odvádí v Edenu velmi dobré služby a jeho tržní cena roste. Jednatřicetiletý záložník patří k nejzkušenějším hráčům současného sešívaného týmu.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Nicolae Stanciu (Rumunsko) – 4 mil. eur

Nicolae Stanciu Slavia 2.jpg

Bývalý záložník Sparty přišel před sezonou do Slavie, která za něj zaplatila více než sto milionů korun. Čekalo se ale, že toho Nicolae Stanciu ukáže víc. V dosavadních 19 zápasech dal dva góly a přidal čtyři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Peter Olayinka (Nigérie) – 4,5 mil. eur

Peter Olayinka 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Nejdražším cizincem na současné slávistické soupisce je Peter Olayinka. Nigerijský reprezentant se na podzim trefil v Lize mistrů na půdě Interu Milán a několik důležitých branek dal i v české soutěži. Na jaře se ale čtyřiadvacetiletý Olayinka ještě neprosadil.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud