7 českých nováčků v NHL. Kolik si Šimek a spol. vydělají v příští sezoně?

7 českých nováčků v NHL. Kolik si Šimek a spol. vydělají v příští sezoně?

7 českých nováčků v NHL. Kolik si Šimek a spol. vydělají v příští sezoně?

Počet českých hokejistů v NHL klesá. Příští rok by se to ale mohlo změnit. Do nejslavnější ligy světa míří další tuzemské naděje, které se v létě budou rvát o místa v jednotlivých organizacích. Pokud uspějí, přijdou si na zajímavé peníze.

Untitled 2.jpg

Michal Kempný prodloužil smlouvu s Chicagem, o nových kontraktech jednají také Radek Faksa, Ondřej Palát, David Pastrňák či Andrej Šustr. Smlouvy má v kapse i sedm nováčků, kteří míří do zámoří. Jaké smlouvy se jim povedlo vyjednat? Výše platů v případě, že budou působit v NHL podle portálu capfriendly.com najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Tomáš Hyka (Vegas, 710 tis. dolarů)

Tomáš Hyka.jpg

Zamíří Jaromír Jágr do Vegas? Uvidíme. Nováček NHL však získal jiného českého útočníka Tomáše Hyku, který se s Golden Knights dohodl na roční smlouvě. „Tomášův odchod nám oznámil jeho agent, víc zatím nevíme, ale trochu jsme tento krok čekali a podle toho se i zařizovali,“ uvedl pro iSport.cz Luděk Bukač mladší, sportovní manažer Mladé Boleslavi, za kterou Hyka odehrál tři poslední sezony.

V uplynulém ročníku čtyřiadvacetiletý útočník nastoupil k 53 duelům, v nichž posbíral 43 kanadských bodů. Stal se také stabilním členem národního týmu a zahrál si na mistrovství světa. Do NHL ho v roce 2012 draftovalo Los Angeles, Hyka ale bude působit ve Vegas. Ti by mu měli vyplatit 710 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Jakub Jeřábek (Montreal, 925 tis. dolarů)

Jakub Jeřábek ČR.jpg

O přesunu Jakuba Jeřábka do NHL se šuškalo už déle. Šestadvacetiletý bek, který se po odchodu z Plzně stal oporou Podolsku, odehrál velmi dobrou sezonu v KHL a v soutěži byl jedním z nejlepších českých zástupců.

Během celého ročníku zaznamenal 36 kanadských bodů a klub s ním chtěl prodloužit smlouvu, o Jeřábka se ale zajímaly také zámořské organizace a reprezentační bek se ještě před začátkem šampionátu dohodl na roční smlouvě s Montrealem. Od Canadiens dostal smlouvu s maximálními podmínkami, díky níž si přijde na 925 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

David Kämpf (Chicago, 925 tis. dolarů)

David Kampf top Jaroslav Legner  CNC Profimedia.jpg

V draftu sice dříve neuspěl, sen o NHL ale nikdy nevypustil z hlavy a na začátku května je nejslavnější lize světa zase o něco blíž. David Kämpf se stal historicky prvním odchovancem chomutovských Pirátů, kterému se to povedlo.

Dvaadvacetiletý útočník má za sebou životní sezonu, během níž nasbíral celkově 41 bodů a s týmem postoupil až do semifinále. Svými výkony zaujal i za Atlantikem a na začátku května podepsal dvouletou nováčkovskou smlouvu se silným Chicagem. V obou letech by si měl přijít na 925 tisíc dolarů.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Matěj Machovský (Detroit, 742,5 tis. dolarů)

Matěj Machovský ČR.jpg

V brance Detroitu může nastat hodně zajímavá situace. O post jedničky bude s Jimmy Howardem soupeřit Petr Mrázek, tomu však přibude další konkurent. Red Wings se dohodli na roční smlouvě s Matějem Machovským. Do zámoří se vrací po čtyřech letech, během nichž byl oporou Plzně a odjel i na světový šampionát do Ruska. Loni v létě byl v Detroitu na kempu a teď dostal smlouvu. Ta mu v případě působení v NHL garantuje 742,5 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Jan Rutta (Chicago, 925 tis. dolarů)

Jan Rutta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jan Rutta patřil v Paříži k nejlepším bekům Jandačova týmu a po odchází zkusit štěstí do zámoří. „Zájem o Honzu vygradoval po světovém šampionátu. Byl obrovský. Dostal pět konkrétních nabídek,“ uvedl hráčův agent Michal Sivek. Šestadvacetiletý bek, který v uplynulé sezoně posbíral 45 kanadských bodů a postoupil s Chomutovem až do extraligového semifinále, podepsal roční dvoucestnou smlouvu. V NHL by si přišel na 925 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Radim Šimek (San Jose, 830 tis. dolarů)

Radim Šimek Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sága o odchodu Radima Šimka do NHL trvala několik měsíců. Elitní extraligový obránce, který si dvakrát v řadě zahrál s Libercem finále play-off, "přerostl" domácí soutěž a vycítil, že nastal čas jít dál.

Nejprve ale odjel na druhý světový šampionát, na kterém patřil k nejlepším českým bekům a dokázal, že je připraven udělat další krok. Ten nakonec nepovede do New Yorku Rangers, ale do San Jose, kde se setká s Tomášem Hertlem. Čtyřiadvacetiletý bek podepsal se Sharks roční kontrakt na 830 tisíc dolarů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Libor Šulák (Detroit, 742,5 tis. dolarů)

Libor Šulák Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zatímco před světovým šampionátem jej téměř nikdo neznal, po působení v Paříži se z něj stal hit. Liboru Šulákovi stačilo odehrát vydařenou přípravu, dva zápasy přidal na mistrovství světa a rázem se z něj stalo žádané zboží.

Nejprve se dohodl s finským Lahti a poté kývl na nabídku Detroitu. Třiadvacetiletý ofenzivně laděný bek podepsal s vedením Red Wings dvouletý kontakt a pokud se probojuje do prvního týmu, měl by si v úvodním roce přijít na 742,5 tisíc dolarů. Pokud ex-znojemský bek neuspěje, zamíří do Finska.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud