Jan Bednář (Energie Karlovy Vary).  O místo na šampionátu bojuje Jan Bednář. Sedmnáctiletý gólman debutoval v nejvyšší soutěži už loni, kdy se stal jedním z nejmladších extraligových brankářů všech dob. Letos v Karlových Varech kryje záda zkušenějšímu Filipu Novotnému, který jej zatím pustil do brány šestkrát. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Matěj Blümel (Dynamo Pardubice).  Letos se stal stým hráčem draftu NHL, ve kterém na něj ukázal Edmonton. Matěj Blümel se však po dvou letech v zámoří vrátil domů a posílil Pardubice. Letos v extralize odehrál 19 zápasů, ve kterých dal dvě branky a přidal jednu nahrávku. A daří se mu i v juniorské reprezentaci – v šesti letošních zápasech dal dva góly a připsal si čtyři asistence. Foto: Profimedia.cz
 Karel Klikorka (BK Mladá Boleslav).  Extraligu už okusil také Karel Klikorka. Osmnáctiletý bek, který prošel mládežnickými týmy Letňan, letos odehrál tři zápasy za první tým Mladé Boleslavi a na kontě už má i jeden gól. Další zkušenosti sbírá v prvoligovém Ústí nad Labem. Foto: Profimedia.cz
 Nick Malík (Oceláři Třinec).  Sedmnáctiletý talentovaný gólman, jenž je synem bývalého beka NHL Marka Malíka, se po přerušení kariéry Patrika Bartošáka stal dvojkou třineckých Ocelářů. V extralize letos zasáhl do dvou zápasů, ve kterých inkasoval osm branek. Hodně prostoru pak dostává v prvoligovém Frýdku-Místku. Foto: YouTube.com
8
Fotogalerie

7 českých hráčů z extraligy, kteří bojují o start na mistrovství světa juniorů

Mistrovství světa juniorů začíná klepat na dveře. Které hráče nakonec kouč českého týmu Václav Varaďa zařadí do své nominace? Budou mezi nimi i mladíci s extraligovými zkušenostmi?

Bez názvu2.jpg

Lídrem českého týmu by měl být Jakub Lauko, který letos nastupuje v AHL. Do konečné nominace se určitě dostanou i další hráči působící v zámoří, kouč Václav Varaďa však ukáže i na některé mladíky, kteří se letos objevili v extralize. Jména sedmi z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Jan Bednář (Energie Karlovy Vary)

Jan Bednář KV Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

O místo na šampionátu bojuje Jan Bednář. Sedmnáctiletý gólman debutoval v nejvyšší soutěži už loni, kdy se stal jedním z nejmladších extraligových brankářů všech dob. Letos v Karlových Varech kryje záda zkušenějšímu Filipu Novotnému, který jej zatím pustil do brány šestkrát.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Matěj Blümel (Dynamo Pardubice)

Matěj Blumel Pardubice.jpg

Letos se stal stým hráčem draftu NHL, ve kterém na něj ukázal Edmonton. Matěj Blümel se však po dvou letech v zámoří vrátil domů a posílil Pardubice. Letos v extralize odehrál 19 zápasů, ve kterých dal dvě branky a přidal jednu nahrávku. A daří se mu i v juniorské reprezentaci – v šesti letošních zápasech dal dva góly a připsal si čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Karel Klikorka (BK Mladá Boleslav)

Karel Klikorka.jpg

Extraligu už okusil také Karel Klikorka. Osmnáctiletý bek, který prošel mládežnickými týmy Letňan, letos odehrál tři zápasy za první tým Mladé Boleslavi a na kontě už má i jeden gól. Další zkušenosti sbírá v prvoligovém Ústí nad Labem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Nick Malík (Oceláři Třinec)

Nick Malík YT.jpg

Sedmnáctiletý talentovaný gólman, jenž je synem bývalého beka NHL Marka Malíka, se po přerušení kariéry Patrika Bartošáka stal dvojkou třineckých Ocelářů. V extralize letos zasáhl do dvou zápasů, ve kterých inkasoval osm branek. Hodně prostoru pak dostává v prvoligovém Frýdku-Místku.

Foto: YouTube.com

Pokračování 6 / 8

Jan Myšák (Verva Litvínov)

Jan Myšák 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Má našlápnuto k zajímavé kariéře. Jan Myšák, kterému je teprve 17 let, už loni debutoval v extralize a v silné konkurenci se rozhodně neztratil. Talentovaný útočník, který by měl projít příštím draftem NHL, hraje za Vervu i letos a aktuálně má na kontě pět branek a čtyři nahrávky. Dostane se i na juniorský šampionát?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Karel Plášek (Kometa Brno)

Karel Plášek Kometa.jpg

Devatenáctiletý útočník, jehož v šestém kole posledního draftu NHL získal Vancouver, si v extralize poprvé zahrál už v sezoně 2017/18. Loni v dresu Komety odehrál dalších 29 zápasů v základní části a pět v play-off a v extralize nastupuje i letos. Talentovaný forvard, jenž startoval i na loňském juniorském šampionátu, dal v aktuálním ročníku dvě branky a přidal dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Jan Šír (Bílí Tygři Liberec)

Jan Šíř Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Na domácím šampionátu by si mohl zahrát také Jan Šír, který ve třech letošních zápasech za českou dvacítku dal tři góly. Devatenáctiletý forvard si letos odbyl extraligovou premiéru a odehrál devět zápasů za Liberec, kterému zatím pomohl dvěma góly a jednou nahrávkou. Další zkušenosti sbírá v prvoligových Benátkách nad Jizerou.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud