Lukáš Pařík  - Nejlépe draftovaným českým hráčem byl loni gólman Lukáš Pařík, na něhož ve třetím kole ukázalo Los Angeles. Devatenáctiletý brankář poté opustil Liberec a odešel do zámoří, kde nastoupil k 32 zápasům za Spokane Chiefs ve WHL. Dva starty si připsal taky na domácím juniorském šampionátu. Foto: Profimedia.cz
 Matěj Blümel  - Druhým Čechem v pořadí byl Matěj Blümel, který se stal stým hráčem draftu. Na dvacetiletého forvarda ukázal Edmonton, Blümel však po dvou letech opustil zámoří a posílil Pardubice. Účastník juniorského šampionátu během své premiérové extraligové sezony odehrál za Dynamo 31 zápasů, ve kterých dal čtyři góly a přidal jednu nahrávku. Foto: Profimedia.cz
 Michal Teplý  - Pět míst po Blümelovi přišla řada na Michala Teplého, na něhož ukázalo Chicago. Devatenáctiletý útočník, který v sezoně 2018/19 odehrál 15 zápasů za extraligový Liberec, se vydal do zámoří a nastupoval za tým Winnipeg Ice ve WHL, v jehož barvách posbíral 63 (29+34) bodů v 53 zápasech. Pět asistencí přidal i na domácím mistrovství světa juniorů. Foto: Profimedia.cz
 Martin Haš  - Jediným draftovaným českým obráncem byl loni Martin Haš, jehož v pátém kole ulovil Washington. Devatenáctiletý bek, jenž patřil k nejlepším českým hráčům na domácím juniorském mistrovství světa, ale ještě pokračoval ve Finsku a odehrál i pět zápasů za Tapparu. Nakonec se přesto vydal do zámoří a v barvách North Bay Battalion a Guelph Storm si vyzkoušel i OHL. Do statistik si připsal šest nahrávek. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

7 Čechů z loňského draftu NHL. Podívejte se, jak si letos vedli Teplý, Blümel a spol.

Letošní draft NHL ještě neproběhl. Loni si ale zámořské kluby vybraly celkem sedm hráčů. Jak se jim uplynulý ročník povedl?

Bez názvu.jpg

Loňský draft NHL nebyl z českého pohledu příliš úspěšný, vždyť nejlepší Čech šel na řadu až v jeho třetím kole. Zámořské kluby před rokem ukázaly celkem na sedm českých hráčů. Jak se jim letos vedlo? Podívejte se.

Pokračování 2 / 8

Lukáš Pařík

Lukáš Pařík.jpg

Nejlépe draftovaným českým hráčem byl loni gólman Lukáš Pařík, na něhož ve třetím kole ukázalo Los Angeles. Devatenáctiletý brankář poté opustil Liberec a odešel do zámoří, kde nastoupil k 32 zápasům za Spokane Chiefs ve WHL. Dva starty si připsal taky na domácím juniorském šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Matěj Blümel

Matěj Blumel Pardubice.jpg

Druhým Čechem v pořadí byl Matěj Blümel, který se stal stým hráčem draftu. Na dvacetiletého forvarda ukázal Edmonton, Blümel však po dvou letech opustil zámoří a posílil Pardubice. Účastník juniorského šampionátu během své premiérové extraligové sezony odehrál za Dynamo 31 zápasů, ve kterých dal čtyři góly a přidal jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Michal Teplý

Michal Teplý 20.jpg

Pět míst po Blümelovi přišla řada na Michala Teplého, na něhož ukázalo Chicago. Devatenáctiletý útočník, který v sezoně 2018/19 odehrál 15 zápasů za extraligový Liberec, se vydal do zámoří a nastupoval za tým Winnipeg Ice ve WHL, v jehož barvách posbíral 63 (29+34) bodů v 53 zápasech. Pět asistencí přidal i na domácím mistrovství světa juniorů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Martin Haš

Martin Haš 20.jpg

Jediným draftovaným českým obráncem byl loni Martin Haš, jehož v pátém kole ulovil Washington. Devatenáctiletý bek, jenž patřil k nejlepším českým hráčům na domácím juniorském mistrovství světa, ale ještě pokračoval ve Finsku a odehrál i pět zápasů za Tapparu. Nakonec se přesto vydal do zámoří a v barvách North Bay Battalion a Guelph Storm si vyzkoušel i OHL. Do statistik si připsal šest nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Lukáš Rousek

Lukáš Rousek Sparta.jpg

Loňským draftem prošel taky Lukáš Rousek, na kterého v šestém kole ukázalo Buffalo. Jednadvacetiletý útočník, jenž má na kontě i deset startů v reprezentaci, ale zůstal doma ve Spartě. Za tu odehrál 52 zápasů a připsal si v nich velmi dobrých 29 (14+15) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Tomáš Mazura

Tomáš Mazura YT.jpg

V šestém kole byl draftován také Tomáš Mazura. Devatenáctiletý rodák z Pardubic se stal volbou Edmontonu, nadějný útočník ale ví, že do NHL vede ještě dlouhá cesta. V zámoří působí už od roku 2016 a v posledním ročníku hrával za tým Kimball Union Academy v USHS, odkud zamířil do Omaha Lancers v USHL. Bodově byl velmi produktivní a příští rok bude hrát ve stejné soutěži za Chicago Steel.

Foto: YouTube.com

Pokračování 8 / 8

Karel Plášek

Karel Plášek Kometa 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Posledním českým hokejistou, který prošel loňským draftem, byl Karel Plášek. Devatenáctiletého útočníka získal Vancouver, mládežnický reprezentant ale pokračoval doma v Kometě. Za tu v uplynulém ročníku odehrál 34 zápasů, ve kterých dal tři branky a přidal stejný počet asistencí. Šest zápasů odehrál i v prvoligovém Přerově.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud