7 adeptů na zisk Norris Trophy pro nejlepšího beka NHL v příští sezoně

V červnu vyvrcholil minulý ročník NHL bojem o Stanley Cup, v říjnu odstartuje nová sezona. Jsme tedy přesně uprostřed tzv. „mrtvého období.“ To je ideální čas pro nejrůznější analýzy a prognózy.
7 adeptů na zisk Norris Trophy pro nejlepšího beka NHL v příští sezoně

7. Justin Faulk (Carolina Hurricanes)

Klepněte pro větší obrázek

Je mu teprve 23 let, ale přestože v NHL odehrál už čtyři sezony a na kontě má 262 zápasů, moc se o něm neví. Americký obránce Justin Faulk však nenápadně zraje v jednu největších osobností soutěže. Kdyby nehrál v podprůměrném celku Caroliny Hurricanes, psalo by se o něm určitě mnohem víc. I tak ale stojí jeho výkony za pozornost.

Talentovaný bek nechyběl v minulé sezoně ani v jediném z 82 utkání svého týmu, v nichž si do statistik připsal 49 bodů za 15 gólů a 34 nahrávek. To je slušná bilance i na útočníka. Mezi všemi obránci v NHL mu patřilo v kanadském bodování dvanácté místo. Před ním nebyl nikdo, kdo by byl mladší.

10 nejproduktivnějších osmnáctiletých obránců v historii NHL

10 nejproduktivnějších osmnáctiletých obránců v historii NHL

Navzdory výborné hře a skvělým číslům ve statistikách je Faulk opomíjeným hráčem, o němž fanoušci NHL skoro nemluví. Odborníci však dobře vědí, že Spojeným státům v něm roste budoucí superstar. Není to náhoda, že si loni zahrál v All-Star Game a reprezentoval svou zemi i na olympiádě v Soči, letos byl členem reprezentace USA na mistrovství světa v Praze, kde v deseti zápasech zaznamenal tři body (0+3).

Dosud sice ještě nedosahuje kvalit P.K. Subbana, Drewa Doughtyho a dalších adeptů na Norris Trophy v tomto seznamu, ale v příští sezoně se do této elitní skupiny může dostat. Už nyní patří nejen mezi nejproduktivnější a nejvytíženější beky, ale také mezi nejpilnější střelce. Jeho 238 střel na branku ho řadí po minulé sezoně na čtvrté místo mezi zadáky v NHL.

Carolina si před rokem Faulka pojistila dlouhodobou smlouvou až do roku 2020, přičemž mu každou sezonu vyplatí 4,83 milionu dolarů. To je v poměru k jeho výkonům zatraceně dobrá cena.

Foto: Profimedia.cz

Nejčtenější články

Smolaři. 5 legend českého hokeje, které přišly o zlatý turnaj v Naganu

Smolaři. 5 legend českého hokeje, které přišly o zlatý turnaj v Naganu

Česká seniorská reprezentace čeká už od roku 2012 na medaili z velkého turnaje a hokejový národ tak může jen vzpomínat na dávné triumfy. Třeba na zlaté Německo či nezapomenutelné Nagano. Pár hráčům se ale při vzpomínce na olympijský turnaj vybaví smutné myšlenky.

21.  11.  2019 | | 3 N/A
Nedostali pořádnou šanci. 5 zlatých hochů z Nagana, kteří odehráli nejméně zápasů v NHL

Nedostali pořádnou šanci. 5 zlatých hochů z Nagana, kteří odehráli nejméně z…

Dominik Hašek patří mezi nejslavnější gólmany NHL všech dob. Jaromír Jágr odehrál v základní části soutěže přes 1700 zápasů. Další čeští hokejisté zvedli nad hlavu Stanley Cup. Ovšem ne všichni borci ze zlaté party z Nagana se za Atlantikem prosadili jako oni.

16.  11.  2019 |
Bez Pastrňáka i bez Crosbyho. Takto vypadá nejsilnější formace ve hře NHL 20

Bez Pastrňáka i bez Crosbyho. Takto vypadá nejsilnější formace ve hře NHL 20

Představte si, že máte neomezené možnosti a můžete si tak sestavit váš hokejový tým snů. Jak by vypadal? Kdo by se do něj dostal a na koho by už nezbylo místo?

1.  12.  2019 |

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com