7 adeptů na zisk Norris Trophy pro nejlepšího beka NHL v příští sezoně

V červnu vyvrcholil minulý ročník NHL bojem o Stanley Cup, v říjnu odstartuje nová sezona. Jsme tedy přesně uprostřed tzv. „mrtvého období.“ To je ideální čas pro nejrůznější analýzy a prognózy.
7 adeptů na zisk Norris Trophy pro nejlepšího beka NHL v příští sezoně

7. Justin Faulk (Carolina Hurricanes)

Klepněte pro větší obrázek

Je mu teprve 23 let, ale přestože v NHL odehrál už čtyři sezony a na kontě má 262 zápasů, moc se o něm neví. Americký obránce Justin Faulk však nenápadně zraje v jednu největších osobností soutěže. Kdyby nehrál v podprůměrném celku Caroliny Hurricanes, psalo by se o něm určitě mnohem víc. I tak ale stojí jeho výkony za pozornost.

Talentovaný bek nechyběl v minulé sezoně ani v jediném z 82 utkání svého týmu, v nichž si do statistik připsal 49 bodů za 15 gólů a 34 nahrávek. To je slušná bilance i na útočníka. Mezi všemi obránci v NHL mu patřilo v kanadském bodování dvanácté místo. Před ním nebyl nikdo, kdo by byl mladší.

10 nejproduktivnějších osmnáctiletých obránců v historii NHL

10 nejproduktivnějších osmnáctiletých obránců v historii NHL

Navzdory výborné hře a skvělým číslům ve statistikách je Faulk opomíjeným hráčem, o němž fanoušci NHL skoro nemluví. Odborníci však dobře vědí, že Spojeným státům v něm roste budoucí superstar. Není to náhoda, že si loni zahrál v All-Star Game a reprezentoval svou zemi i na olympiádě v Soči, letos byl členem reprezentace USA na mistrovství světa v Praze, kde v deseti zápasech zaznamenal tři body (0+3).

Dosud sice ještě nedosahuje kvalit P.K. Subbana, Drewa Doughtyho a dalších adeptů na Norris Trophy v tomto seznamu, ale v příští sezoně se do této elitní skupiny může dostat. Už nyní patří nejen mezi nejproduktivnější a nejvytíženější beky, ale také mezi nejpilnější střelce. Jeho 238 střel na branku ho řadí po minulé sezoně na čtvrté místo mezi zadáky v NHL.

Carolina si před rokem Faulka pojistila dlouhodobou smlouvou až do roku 2020, přičemž mu každou sezonu vyplatí 4,83 milionu dolarů. To je v poměru k jeho výkonům zatraceně dobrá cena.

Foto: Profimedia.cz

Top videa

Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj

Nejčtenější články

VIDEO: Nepřekonatelné! Toto je nejlepší intro v historii EA Sports a hry NHL

VIDEO: Nepřekonatelné! Toto je nejlepší intro v historii EA Sports a hry NHL

Doba jde neustále kupředu. Lidé z EA Sports pořád něco vylepšují a snaží se o to, aby se virtuální Crosby, Ovečkin a Kane co nejméně lišili od reality. Vše mají promakané do těch nejmenších detailů a rok co rok chystají pro pařmeny parádní hodiny zábavy.

18.  3.  2020 | | 5 N/A
Měli smůlu. 8 výborných českých hokejistů, kteří nikdy nevyhráli mistrovství světa

Měli smůlu. 8 výborných českých hokejistů, kteří nikdy nevyhráli mistrovství…

Česká reprezentace vybojovala šest zlatých medailí z mistrovství světa. Nejcennější kovy mají ve své sbírce takoví velikáni jako Jaromír Jágr, Martin Straka, Jakub Voráček či Tomáš Vokoun, je však i řada vynikajících hráčů, kteří na zlato nikdy nedosáhli.

15.  3.  2020 |
Téměř utajená statistika. Víte, v čem jsou Češi nejlepší v historii NHL?

Téměř utajená statistika. Víte, v čem jsou Češi nejlepší v historii NHL?

Od sezony 1917/18 až do současnosti naskočilo aspoň do jednoho utkání v NHL přes sedm tisíc hráčů z 31 zemí světa. Pochopitelně nejvíc jich pocházelo z Kanady a Spojených států, takže v historických statistikách národů jsou na čele téměř všech žebříčků. V jednom je však trumfne malá země ze středu Evropy.

12.  3.  2020 |

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com