7 adeptů na zisk Norris Trophy pro nejlepšího beka NHL v příští sezoně

V červnu vyvrcholil minulý ročník NHL bojem o Stanley Cup, v říjnu odstartuje nová sezona. Jsme tedy přesně uprostřed tzv. „mrtvého období.“ To je ideální čas pro nejrůznější analýzy a prognózy.
7 adeptů na zisk Norris Trophy pro nejlepšího beka NHL v příští sezoně

7. Justin Faulk (Carolina Hurricanes)

Klepněte pro větší obrázek

Je mu teprve 23 let, ale přestože v NHL odehrál už čtyři sezony a na kontě má 262 zápasů, moc se o něm neví. Americký obránce Justin Faulk však nenápadně zraje v jednu největších osobností soutěže. Kdyby nehrál v podprůměrném celku Caroliny Hurricanes, psalo by se o něm určitě mnohem víc. I tak ale stojí jeho výkony za pozornost.

Talentovaný bek nechyběl v minulé sezoně ani v jediném z 82 utkání svého týmu, v nichž si do statistik připsal 49 bodů za 15 gólů a 34 nahrávek. To je slušná bilance i na útočníka. Mezi všemi obránci v NHL mu patřilo v kanadském bodování dvanácté místo. Před ním nebyl nikdo, kdo by byl mladší.

10 nejproduktivnějších osmnáctiletých obránců v historii NHL

10 nejproduktivnějších osmnáctiletých obránců v historii NHL

Navzdory výborné hře a skvělým číslům ve statistikách je Faulk opomíjeným hráčem, o němž fanoušci NHL skoro nemluví. Odborníci však dobře vědí, že Spojeným státům v něm roste budoucí superstar. Není to náhoda, že si loni zahrál v All-Star Game a reprezentoval svou zemi i na olympiádě v Soči, letos byl členem reprezentace USA na mistrovství světa v Praze, kde v deseti zápasech zaznamenal tři body (0+3).

Dosud sice ještě nedosahuje kvalit P.K. Subbana, Drewa Doughtyho a dalších adeptů na Norris Trophy v tomto seznamu, ale v příští sezoně se do této elitní skupiny může dostat. Už nyní patří nejen mezi nejproduktivnější a nejvytíženější beky, ale také mezi nejpilnější střelce. Jeho 238 střel na branku ho řadí po minulé sezoně na čtvrté místo mezi zadáky v NHL.

Carolina si před rokem Faulka pojistila dlouhodobou smlouvou až do roku 2020, přičemž mu každou sezonu vyplatí 4,83 milionu dolarů. To je v poměru k jeho výkonům zatraceně dobrá cena.

Foto: Profimedia.cz

Top videa

iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?

Nejčtenější články

Když zářil talent. Připomeňte si 5 nejvýraznějších úspěchů v kariéře Jiřího Hudlera

Když zářil talent. Připomeňte si 5 nejvýraznějších úspěchů v kariéře Jiřího …

V šestatřiceti letech se útočník Jiří Hudler mohl klidně ještě prohánět mezi mantinely, ale jsou to už tři roky, co se s profesionální kariérou nadobro rozloučil. Někdejší obrovský talent českého hokeje, který byl v mládí srovnáván s Jaromírem Jágrem, se však může za svou sportovní cestou ohlédnout s uspokojením.

31.  8.  2020 |
Sobol Petr
Jiří HudlerHokej
Slavia chce další posily. Podívejte se, kdo by ještě mohl přijít do Edenu

Slavia chce další posily. Podívejte se, kdo by ještě mohl přijít do Edenu

Zdá se, že kádr pražské Slavie ještě není uzavřený. Trenér Jindřich Trpišovský může přivést do Edenu další zajímavá jména.

10.  9.  2020 |
Sobol Petr
Slavia PrahaPřestupyFotbal
Kanonýři pro Guľu. Podívejte se, kteří útočníci byli spojováni s příchodem do Plzně

Kanonýři pro Guľu. Podívejte se, kteří útočníci byli spojováni s příchodem d…

Plzeň vypadla z předkola Ligy mistrů, poté vybouchla v Liberci a ihned se nahlas začalo hovořit o tom, že Viktorka potřebuje nového útočníka. Kdo by mohl být ve hře?

2.  9.  2020 |
Sobol Petr
Viktoria PlzeňPřestupyFotbal

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com