Jaroslav Janus (Slovensko, Litvínov).  Bývalý gólman Sparty loni působil v Liberci, moc prostoru ale nedostal. A tak se vrátil zpět do Litvínova, kde devětadvacetiletý slovenský brankář odvádí velmi dobré služby. Jaroslav Janus odchytal devět zápasů a v průměru inkasuje jen 2,01 branky na zápas. Úspěšností zákroků se blíží k 93% a Vervu skvělými výkony drží na čtvrtém místě tabulky. Foto: Profimedia.cz
Branislav Konrád (Slovensko, Olomouc). Aktuálním extraligovým vládcem mezi třemi tyčemi je Branislav Konrád. Jednatřicetiletý slovenský reprezentant zůstal v Olomouci a znovu potvrzuje svou extratřídu. V osmi zápasech dostal jen 11 branek, vychytal pět výher a drží si parádní úspěšnost zákroků. S 94,58% kraluje celé soutěži. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Gašper Krošelj (Slovinsko, Mladá Boleslav). Mladé Boleslavi se aktuálně moc nedaří. Tým už odvolal trenéra Vladimíra Kýhose a Bruslařům zatím příliš nepomáhají ani výkony gólmanů. Jedničkou se stal jednatřicetiletý slovinský reprezentant Gašper Krošelj, jenž do klubu přišel před sezonou, z osmi zápasů ale vychytal jen tři výhry. Ani 88% úspěšnost zákroků není ničím, čím by se chtěl chlubit. Foto: Profimedia.cz
Brandon Maxwell (USA, Hradec Králové). Mountfield potřeboval zacelit díru po Patriku Rybárovi, jenž se vydal do Detroitu. Posilu si vyhlédl v Mladé Boleslavi, odkud přivedl Brandona Maxwella. Účastník posledních olympijských her, jenž působil také ve Vítkovicích a Pardubicích, se stal v Hradci Králové jedničkou a aktuálně se s týmem drží v čele tabulky. Sedmadvacetiletý gólman zatím zasáhl do sedmi zápasů, dostal jen pět branek a pyšní se téměř 94% úspěšností zákroků. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

6 zahraničních gólmanů v extralize. Jak dopadne v Chomutově Fin Toivonen?

Hokejoví Piráti se trápí. Tým Vladimíra Růžičky ale přivedl hodně zajímavou posilu. Do Chomutova přišel finský gólman Hannu Toivonen, jenž se stane už sedmým zahraničním brankářem v extralize.

Čtyřiatřicetiletý Fin, který byl od loňské sezony bez angažmá, má na kontě i 61 startů v NHL. V nejslavnější hokejové lize světa hájil barvy Bostonu a St. Louis. Jak se mu v extralize povede? A jak se daří dalším šesti zahraničním gólmanům, kteří letos už zasáhli do akce? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Peter Hamerlík (Slovensko, Třinec)

Peter Hamerlík 2.jpg

Už několik let je třineckou jedničkou Šimon Hrubec. Šestatřicetiletý Slovák Peter Hamerlík je však připraven kdykoliv naskočit do akce. Letos se gólman Ocelářů dostal do hry dvakrát, v obou případech však z ledu odjížděl poražen.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

Jaroslav Janus (Slovensko, Litvínov)

Jaroslav Janus Litvínov 2.jpg

Bývalý gólman Sparty loni působil v Liberci, moc prostoru ale nedostal. A tak se vrátil zpět do Litvínova, kde devětadvacetiletý slovenský brankář odvádí velmi dobré služby. Jaroslav Janus odchytal devět zápasů a v průměru inkasuje jen 2,01 branky na zápas. Úspěšností zákroků se blíží k 93% a Vervu skvělými výkony drží na čtvrtém místě tabulky.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Branislav Konrád (Slovensko, Olomouc)

Branislav Konrád Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Aktuálním extraligovým vládcem mezi třemi tyčemi je Branislav Konrád. Jednatřicetiletý slovenský reprezentant zůstal v Olomouci a znovu potvrzuje svou extratřídu. V osmi zápasech dostal jen 11 branek, vychytal pět výher a drží si parádní úspěšnost zákroků. S 94,58% kraluje celé soutěži.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

Gašper Krošelj (Slovinsko, Mladá Boleslav)

Gašper Krošelj.jpg

Mladé Boleslavi se aktuálně moc nedaří. Tým už odvolal trenéra Vladimíra Kýhose a Bruslařům zatím příliš nepomáhají ani výkony gólmanů. Jedničkou se stal jednatřicetiletý slovinský reprezentant Gašper Krošelj, jenž do klubu přišel před sezonou, z osmi zápasů ale vychytal jen tři výhry. Ani 88% úspěšnost zákroků není ničím, čím by se chtěl chlubit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Brandon Maxwell (USA, Hradec Králové)

Brandon Maxwell HK.jpg

Mountfield potřeboval zacelit díru po Patriku Rybárovi, jenž se vydal do Detroitu. Posilu si vyhlédl v Mladé Boleslavi, odkud přivedl Brandona Maxwella. Účastník posledních olympijských her, jenž působil také ve Vítkovicích a Pardubicích, se stal v Hradci Králové jedničkou a aktuálně se s týmem drží v čele tabulky. Sedmadvacetiletý gólman zatím zasáhl do sedmi zápasů, dostal jen pět branek a pyšní se téměř 94% úspěšností zákroků.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Dmitrij Milčakov (Bělorusko, Plzeň)

Dmitrij Milčakov Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

Plzeň po loňské sezoně přišla o Miroslava Svobodu, který zamířil do Nashvillu. Místo něj přivedla Dominika Frodla a jako zkušená dvojka dorazil Dmitri Milčakov. Dvaatřicetiletý běloruský gólman, jenž má zkušenosti i z mistrovství světa, začínal ve švédském MODO. S Minskem okusil KHL a teď působí v extralize. Zatím zasáhl do tří zápasů, dostal sedm branek a vychytal jednu výhru.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud