HC Vítkovice (Extraliga)  V draftu NHL roku 2003 na Petra Vránu ukázalo New Jersey, které si českého útočníka vybralo už ve druhém kole. Vrána v NHL debutoval v sezoně 2008/09, během níž odehrál za Devils 16 zápasů a vstřelil jeden gól. Další dva roky hrál za Vítkovice, kde pokaždé patřil ke klíčovým postavám. Dvakrát v řadě si zahrál i extraligové finále, jenže v tom prvním nestačil na Pardubice a v roce 2011 ostravský klub podlehl Třinci. Vrána dal tehdy v play-off devět branek. Foto: MAFRA / Profimedia
 Lev Praha (KHL)  Z Vítkovic zamířil Petr Vrána do Chabarovsku, po pouhém roce byl ale zpátky v České republice. Ne však v extralize, ale v pražském Lvu, který tehdy hrál KHL. V týmu vydržel dva roky a v sezoně 2013/14 došel až do finále soutěže. V play-off dal sedm branek a přidal šest asistencí, Lev ale nestačil na Magnitogorsk. Foto: Profimedia.cz
 Bars Kazaň (KHL)  Po krachu pražského Lva Petr Vrána pokračoval v KHL a odešel do Mytišči. Tam ale dlouho nepobyl a zamířil do Kazaně, se kterou si zahrál další finále soutěže. Tentokrát ale slavil titul Petrohrad. Foto: Profimedia.cz
 Sparta Praha (Liga mistrů)  Z Kazaně Petr Vrána zamířil do Švédska a před sezonou 2016/17 se objevil ve Spartě. Na domácí scéně sice s pražským klubem neuspěl, hned v premiérovém ročníku si ale zahrál finále Ligy mistrů. Sparta byla blízko titulu, na ledě Frölundy ale nakonec padla 3:4 v prodloužení. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

6 týmů, 10 finálových bitev. Až poslední tři z nich proměnil Petr Vrána ve zlato

Působil v zámoří, vyzkoušel si NHL, hrál v KHL, ve Švédsku a prošel také několika silnými extraligovými kluby. Na premiérový titul si ale Petr Vrána musel počkat až do čtyřiatřiceti let.

Ještě před pár lety platilo, že pokud byste hledali smolaře finálových bojů, Petr Vrána by byl vhodným adeptem. Rodák ze Šternberku byl během kariéry ve finále se šesti různými týmy, titulu se však dočkal až v roce 2019 – na osmý pokus. V tu chvíli jako by zlomil nějaké prokletí a od té doby to zvládl ještě dvakrát. Boje o zlato, ve kterých (ne)uspěl, si připomeňte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Halifax Mooseheads (QMJHL)

Petr Vrána12.jpg

Petr Vrána v roce 2002 opustil Havířov, kde debutoval v extralize, a odešel do zámoří. Tři roky nastupoval za Halifax v juniorské soutěži QMJHL a během třetí sezony byl v kanadském klubu kapitánem. V úvodním zámořském ročníku posbíral 83 bodů a dalších dvacet jich přidal v play-off, kde Halifax padl až ve finále. Stejně jako o dva roky později v sezoně 2004/05.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

HC Vítkovice (Extraliga)

Petr Vrána Vítkovice MAFRA  Profimedia.jpg

V draftu NHL roku 2003 na Petra Vránu ukázalo New Jersey, které si českého útočníka vybralo už ve druhém kole. V NHL debutoval v sezoně 2008/09, během níž odehrál za Devils 16 zápasů a vstřelil jeden gól. Další dva roky hrál za Vítkovice, kde pokaždé patřil ke klíčovým postavám. Dvakrát v řadě si zahrál i extraligové finále, jenže v tom prvním nestačil na Pardubice a v roce 2011 ostravský klub podlehl Třinci. Vrána dal tehdy v play-off devět branek.

Foto: MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Lev Praha (KHL)

Petr Vrána Lev.jpg

Z Vítkovic zamířil Petr Vrána do Chabarovsku, po pouhém roce byl ale zpátky v České republice. Ne však v extralize, ale v pražském Lvu, který tehdy hrál KHL. V týmu vydržel dva roky a v sezoně 2013/14 došel až do finále soutěže. V play-off dal sedm branek a přidal šest asistencí, Lev ale nestačil na Magnitogorsk.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Bars Kazaň (KHL)

Petr Vrána Kazaň.jpg

Po krachu pražského Lva Petr Vrána pokračoval v KHL a odešel do Mytišči. Tam ale dlouho nepobyl a zamířil do Kazaně, se kterou si zahrál další finále soutěže. Tentokrát ale slavil titul Petrohrad.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Sparta Praha (Liga mistrů)

Petr Vrána Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Z Kazaně Petr Vrána zamířil do Švédska a před sezonou 2016/17 se objevil ve Spartě. Na domácí scéně sice s pražským klubem neuspěl, hned v premiérovém ročníku si ale zahrál finále Ligy mistrů. Sparta byla blízko titulu, na ledě Frölundy ale nakonec padla 3:4 v prodloužení.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Oceláři Třinec (Extraliga)

Petr Vrána2.jpg

Až ve čtyřiatřiceti letech, v šestém týmu a osmé finálové bitvě poznal Pertr Vrána radost z absolutního vítězství, po kterém se pije z poháru šampionů. Do Třince přišel v průběhu sezony 2018/19 ze Sparty, kde byl kapitánem týmu. S novými spoluhráči se ale poměrně rychle sehrál a v play-off patřil ke klíčovým hráčům týmu. Ve vyřazovacích bojích odehrál 17 utkání a zaznamenal deset bodů za tři góly a sedm asistencí. V závěrečném šestém střetnutí finálové série s Libercem dal gól a přidal jednu nahrávku.

Od té doby jako by z něj prokletí finálových sérií bylo sejmuto. S Oceláři se totiž radoval z titulu i v následujících dvou ročnících. V roce 2021 odehrál v play-off 16 utkání a zaznamenal 11 bodů (2+9), letos přispěl k zisku zlatého hattricku šesti body ve čtrnácti zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud