6 nepostradatelných hráčů Slavie: supernáhradník, objev i nejlepší stoper ligy

Že si za peníze titul nekoupíš? To neříkejte v Edenu. Slávisté disponovali nejvyšším rozpočtem, přivedli nejkvalitnější hráče a po zásluze získali mistrovský titul. Šlapala celá kabina, někteří hráči však vyčnívali.

Velkou předností Slavie byl rozsáhlý hráčský kádr. Trenér Jaroslav Šilhavý měl na každý post několik variant a každý se dal nahradit. Ne všichni ale byli nahraditelní. Na jména šesti klíčových hráčů Slavie doplněné jejich videoprofily se podívejte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jiří Pavlenka

Jiří Pavlenka Slavia 2.jpg

V létě sváděl boj o post jedničky. Vyhrál ho, odchytal 28 zápasů a patřil k nejlepším ligovým gólmanům. V sezoně vychytal 12 čistých kont a v zápase s Belgií ukázal, že se na něj může spolehnout i reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

Simon Deli

Simon Deli Ngadjui.jpg

Podle mnohých nejlepší stoper ligy. Obránce z Pobřeží slonoviny, který si v zimě zahrál na africkém šampionátu, si sem tam neodpustí nějakou kličku či risk navíc, to ale k jeho hře patří. Udrží ho Slavia?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Michael Ngadeu-Ngadjui

Michael Ngadeu-Ngadjui.jpg

Do Slavie přišel v létě z Rumunska. Na začátku byl nevýrazný, post stopera mu neseděl, po přesunutí do zálohy ale ožil. V zimě triumfoval s Kamerunem na mistrovství Afriky, po návratu dal hattrick Příbrami a další dvě branky přidal v závěrečných dvou kolech. Jeden z nejlepších ligových hráčů.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Změnil se. Když hrával za Spartu, stal se nejlepším střelcem ligy. Po přesunu do Itálie ale uvadl, neprosadil se ani po návratu na Letnou. Pro hru Slavie je však nepostradatelný, v sezoně dal tři branky, přidal deset asistencí a vrátil se do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 7

Muris Mešanovič

Muris Mešanovič Slavia 2.jpg

Nejlepší ligový náhradník. Na podzim dal sedm branek, z toho pětkrát skóroval jako střídající hráč. Dalších pět zásahů přidal bosenský útočník na jaře, na zisku titulu má lví podíl.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Milan Škoda

Milan Škoda Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Srdce i duše Slavie. Reprezentační útočník se letos trefil patnáctkrát a společně s Davidem Lafatou získal korunu pro krále střelců. Naposledy však udeřil v utkání 25. kola.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud