6 nejlepších střelců druhé fotbalové ligy. Je mezi nimi i obrozený Šumský

Fortuna národní liga, tedy druhá nejvyšší tuzemská fotbalová soutěž, ulehla k zimnímu spánku. Někteří hráči by ale určitě ještě rádi pokračovali. Nazuli totiž střelecké kopačky a podzim jim vyšel náramně.

1.jpg

Nejofenzivnějším týmem podzimu je olomoucká Sigma, která přezimuje na prvním místě tabulky. Elitní kanonýry však mají i ve Varnsdorfu, Frýdku-Místku či Opavě. Kdo je druholigovým Davidem Lafatou? Na podzim nastřílelo šest hráčů alespoň osm branek. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jakub Nečas (Vlašim) - 8 gólů

Jakub Nečas.jpg

Ve Spartě letos dostávají šanci nadějní mladíci. Jednadvacetiletý útočník Jakub Nečas se mezi ně ale neprotlačil a v létě zamířil na další hostování do Vlašimi. Zatím si vede na výbornou.

Zatímco loni dal jen dvě branky, letos se trefil už osmkrát a postaral se o více než čtvrtinu gólů svého týmu. Pokud mu to takto bude pálit také na jaře, třeba dostane v létě šanci i na Letné.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Tomáš Smola (Opava) – 8 gólů 

Tomáš Smola.jpg

Opava patří k největším překvapením druholigové tabulky. Slezan hrál mezi elitou naposledy v ročníku 2004/05, teď ale znovu pokukuje po postupu a přezimuje na třetím místě. Velký podíl na tom má sedmadvacetiletý útočník Tomáš Smola, který se trefil už osmkrát. Útočí tak na osobní maximum, kterých je loňských deset branek v barvách Ústí nad Labem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jan Schaffartzik (Opava) – 8 gólů

Jan Schaffartzik.jpg

Další z osmigólových opavských střelců. Jan Schaffartzik se společně se Smolou postaral o 16 z celkových 33 branek a dohromady patří k nejúdernějším ligovým útočným komandům. Osmadvacetiletý forvard dal polovinu ze svých branek z pokutových kopů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Nicolas Šumský (Frýdek-Místek) – 8 gólů

Nicolas Šumský 2.jpg

Slehla se po něm zem, Nicolas Šumský se ale pokouší o restart kariéry a zatím se mu daří. Třiadvacetiletý forvard, který působil v Monaku, River Plate, Parmě či skotském Hamiltonu, posílil před sezonou Frýdek-Místek a na kontě má už osm branek. Vrátí se v zimě zpět na prvoligové mapy? Údajně ho sledují i zahraniční kluby.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Alexander Jakubov (Varnsdorf) – 10 gólů

Alexander Jakubov.jpg

Hráči z Varnsdorfu dali na podzim 22 branek – o deset z nich se postaral Alexander Jakubov. Pětadvacetiletý útočník se dříve snažil prosadit ve Spartě, loni hrál v Německu a před sezonou posílil právě Varnsdorf, který je po podzimu na desáté příčce. Je tak otázkou, zda rozjetý útočník nezmění během pauzy dres.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jakub Plšek (Olomouc) – 13 gólů

David Plšek 2.jpg

Dosavadní střelecký král. Šikovného ofenzivního záložníka si do olomoucké sestavy vytáhl už v sezoně 2012/13 kouč Roman Pivarník. Jakub Plšek má na kontě přes 30 ligových zápasů, v nichž dal tři branky. Aktuálně válčí se Sigmou ve druhé lize a táhne ji zpět mezi elitu. O víkendu dal pět gólů Prostějovu a s 13 trefami vládne tabulce střelců.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud