6 nejlépe placených Slováků v NHL. Kdo bere víc než Hossa i Gáborík?

6 nejlépe placených Slováků v NHL. Kdo bere víc než Hossa i Gáborík?

6 nejlépe placených Slováků v NHL. Kdo bere víc než Hossa i Gáborík?

O českých hokejistech se říká, že vyklízejí pozice v NHL. Stále jsou na tom ale lépe než Slováci, kteří mají v nejslavnější lize světa jen nízký počet zástupců. Těm nejlepším z nich je navíc už hodně přes třicet let. Stále si však umí dobře vydělat.

Bez názvu.jpg

Slováci mají pár nadějných mladých hráčů, kteří se pokouší prorazit v zámoří, na rapidní nárůst zástupců v NHL to ale nevypadá. Spíš naopak. Elitní slovenští borci ale mají ve svých organizacích stále silné postavení, čemuž odpovídají i jejich finanční podmínky. Jména šesti nejlépe placených Slováků v letošní sezoně najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Tomáš Tatar (Detroit) – 2,75 milionů dolarů

Tomáš Tatar.jpg

Detroitu se letos nedaří, což se dá říct i o Tomáši Tatarovi, který dosud vstřelil 11 branek a přidal 12 asistencí. Loni posbíral 45 kanadských bodů, předtím dokonce 56. V aktuálním ročníku mu běží poslední rok z tříletého kontraktu na 8,25 milionů dolarů. Vybojuje si v Detroitu novou smlouvu, nebo zamíří po šesti letech jinam?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Marián Hossa (Chicago) – 4 miliony dolarů

Marián Hossa 2.jpg

Trojnásobný vítěz Stanley Cupu podepsal před sezonou 2009/10 dvanáctiletý kontrakt s Chicagem. V předešlých třech sezonách bral téměř osm milionů dolarů, letos je to polovina a od příštího ročníku si vydělá vždy „jen“ po jednom milionu. Přestože mu je už 38 let, stále se udržuje ve skvělé kondici a patří k oporám Chicaga. Bude se mu tolik dařit i po čtyřicítce?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jaroslav Halák (New York Islanders) – 4,75 milionů dolarů

Jaroslav Halák.jpg

Na Světovém poháru patřil k nejlepším brankářům, ve finále trápil hvězdy Kanady, zámořská sezona ho ale nezastihla v dobré pohodě. K tomu se přidaly nešikovné výroky agenta, a tak se stalo, že Jaroslav Halák skončil na farmě New Yorku Islanders. O svůj plat se ale nemusí bát, letos si vydělá 4,75 a příští rok dokonce pět milionů dolarů. Pak mu ale výhodný čtyřletý kontrakt skončí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Zdeno Chára (Boston) – 5 milionů dolarů

Zdeno Chára.jpg

Zdeno Chára patří k nejstarším hráčům celé NHL. Bekovi Bostonu je už 39 let, stále si ale udržuje výbornou výkonnost, což potvrdil i na nedávném Světovém poháru. Bruins slovenskému obrovi letos vyplatí pět milionů dolarů, příští rok to bude o milion méně, poté ale jeho sedmiletý kontrakt vyprší a Chára se stane volným hráčem. Zdá se, že kariéra vítěze Stanley Cupu z roku 2011 spěje ke konci. Nebo ne?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Marián Gáborík (Los Angeles) – 6,075 milionů dolarů

Marian Gaborik SR.jpg

Když Marián Gáborík opustil v průběhu sezony 2013/14 Columbus, netušil, co ho v dalších týdnech a měsících potká. Posílil Los Angeles, s nimiž vybojoval svůj první Stanley Cup. V play-off nastřílel 14 branek a stal se nejlepším kanonýrem vyřazovací části.

Následně podepsal sedmiletý kontrakt na 34,125 milionů dolarů. Výkony čtyřiatřicetiletého forvarda tomu ale letos neodpovídají, v 27 zápasech dal jen pět branek a přidal šest nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Andrej Sekera (Edmonton) – 6,5 milionů dolarů

Andrej Sekera Edmonton.jpg

Třicetiletý obránce opustil po předloňské sezoně Carolinu a odešel do kanadského Edmontonu. Andrej Sekera podepsal s Oilers velmi výhodnou smlouvu, která mu během šesti let vynese 33 milionů dolarů.

Jeho výdělek se co dva roky snižuje o milion dolarů, na to ale Sekera nyní nemyslí. Edmonton se totiž především díky Conoru McDavidovi konečně zvedá a v příštích letech může dokázat hodně zajímavé věci.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud