4. – 6. Veljko Birmančevič (Sparta Praha) – cca 150 milionů korun  Šestadvacetiletý srbský forvard Veljko Birmančevič přišel v létě na Letnou na hostování do konce sezony z francouzského Toulouse. Je to dynamický fotbalista, který může hrát na křídle, ale i na hrotu útoku nebo jako ofenzivní záložník. Má kvalitní dribling, umí obejít protihráče, využívá náběhy za obranu. Na kontě má cenné zkušenosti z předkol i skupin evropských pohárů včetně Ligy mistrů. Nová tvář se ve Spartě rychle aklimatizovala, patří k pilířům sestavy a nastupuje pravidelně v základní jedenáctce. V 25 ligových zápasech nastřílel 12 gólů a na devět dalších nahrál. Není divu, že Letenští využili opce a hráče si pojistili. Do Francie za něj poslali necelých 60 milionů korun a od příští sezony už bude kmenovým hráčem klubu. Podle portálu TransferMarkt to byl dobrý obchod, protože Birmančevičova tržní hodnota je podstatně vyšší a nadále může růst.

4. – 6. Veljko Birmančevič (Sparta Praha) – cca 150 milionů korun
Šestadvacetiletý srbský forvard Veljko Birmančevič přišel v létě na Letnou na hostování do konce sezony z francouzského Toulouse. Je to dynamický fotbalista, který může hrát na křídle, ale i na hrotu útoku nebo jako ofenzivní záložník. Má kvalitní dribling, umí obejít protihráče, využívá náběhy za obranu. Na kontě má cenné zkušenosti z předkol i skupin evropských pohárů včetně Ligy mistrů. Nová tvář se ve Spartě rychle aklimatizovala, patří k pilířům sestavy a nastupuje pravidelně v základní jedenáctce. V 25 ligových zápasech nastřílel 12 gólů a na devět dalších nahrál. Není divu, že Letenští využili opce a hráče si pojistili. Do Francie za něj poslali necelých 60 milionů korun a od příští sezony už bude kmenovým hráčem klubu. Podle portálu TransferMarkt to byl dobrý obchod, protože Birmančevičova tržní hodnota je podstatně vyšší a nadále může růst.

 4. – 6. Matěj Jurásek (Slavia Praha) – cca 150 milionů korun  Útočník Matěj Jurásek debutoval v nejvyšší soutěži dospělých už v ročníku 2020/21. V dresu pražské Slavie dostal šanci ve dvou zápasech. Následně byl z Edenu vyexpedován na hostování do konce sezony do Karviné, kde navzdory nízkému věku sbíral cenné minuty mezi zkušenými hráči. Na jaře roku 2022 pak hostoval ve Vlašimi. V minulé ligové sezoně se objevil v 21 střetnutích a blýskl se šesti góly a pěti nahrávkami. V té současné odehrál dosud 19 zápasů, ve kterých dal čtyři branky a přidal k nim jednu asistenci. V Edenu dobře vědí, že v talentovaném mladíkovi mohou mít uložené peníze. Jeho tržní cena jde vytrvale nahoru. Smlouvu ve Slavii má podepsanou do roku 2027.
 4. – 6. Ladislav Krejčí (Sparta Praha) – cca 150 milionů korun  Nyní pětadvacetiletý Ladislav Krejčí vyměnil v roce 2019 Brno za Letnou. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů od 16 až do 21 let je považován za velký talent českého fotbalu. Ligový debut si odbyl už v říjnu roku 2016 právě proti Spartě, o necelé dva roky později zaznamenal první branku v nejvyšší soutěži, když se trefil do sítě Teplic. Ve Spartě od šikovného záložníka mnoho očekávali a dá se říct, že velké naděje naplňuje. Na Letné kroutí už pátou sezonu. Ta minulá se mu nesmírně povedla – byl tahounem mužstva za mistrovským titulem a v 19 utkáních nastřílel 13 branek. V té současné se už trefil pětkrát a na tři další góly nahrával. Naneštěstí pro Spartu je však poměrně náchylný ke zraněním. I v aktuálním ročníku byl víc než měsíc mimo hru. Smlouvu na Letné má podepsanou do roku 2025 a jeho aktuální cena se pohybuje kolem 150 milionů korun.
 3. Christos Zafeiris (Slavia Praha) – cca 175 milionů korun  O athénského rodáka s norským pasem Christose Zafeirise stály kluby ze všech koutů Evropy, aktuálně jednadvacetiletý mladík však na konci loňského ledna zakotvil ve Slavii. Sešívaní se o podpis šikovného záložníka velmi zajímali a norskému Haugesundu zaplatili okolo 66 milionů korun. Smlouvu podepsal do roku 2027 a nyní už má na kontě 36 zápasů v české lize a ve statistikách tři góly a čtyři asistence. Šestkrát byl oceněn jako nejlepší hráč utkání. Portál TransferMarkt odhaduje jeho současnou tržní cenu na přibližně 175 milionů korun.
 2. Oscar Dorley (Slavia Praha) – cca 200 milionů korun  Oscar Dorley je univerzální fotbalista, který dokáže alternovat na levé straně obrany i na postu záložníka. Nejdříve přišel do české ligy na půlroční hostování a v lednu 2019 se stal kmenovým hráčem Liberce. Na kontě má už také řadu utkání v dresu národního týmu Libérie. V tuzemské nejvyšší soutěži se velmi rychle adaptoval a vybojoval si stálé místo v základní jedenáctce Slovanu, odkud následně přestoupil do Slavie. Na kontě už má 156 ligových utkání, ve kterých dal šest branek a u dalších čtrnácti asistoval. V Edenu má podepsanou smlouvu do roku 2027 a portál TransferMarkt vyčísluje jeho tržní cenu na 200 milionů korun.
6
Fotogalerie

6 nejdražších. Nejhodnotnější fotbalisté z české ligy podle portálu TransferMarkt

V létě se opět roztočí přestupový kolotoč a povezou se na něm také hráči z české Fortuna ligy. Pokud opustí nejvyšší tuzemskou soutěž, budou se s jejich jmény skloňovat poměrně tučné částky.

Ročník 2023/24 fotbalové Fortuna ligy spěje do finále. Ještě než se dozvíme jméno nového šampiona, zaposlouchejme se do řeči peněz. V následujících kapitolách najdete šest hráčů, kterým v tuto chvíli přiznává renomovaný portál TransferMarkt nejvyšší tržní cenu.

Pokračování 2 / 7

4. – 6. Veljko Birmančevič (Sparta Praha) – cca 150 milionů korun

Veljko Birmančevič (2).jpg

Šestadvacetiletý srbský forvard Veljko Birmančevič přišel v létě na Letnou na hostování do konce sezony z francouzského Toulouse. Je to dynamický fotbalista, který může hrát na křídle, ale i na hrotu útoku nebo jako ofenzivní záložník. Má kvalitní dribling, umí obejít protihráče, využívá náběhy za obranu. Na kontě má cenné zkušenosti z předkol i skupin evropských pohárů včetně Ligy mistrů.

Nová tvář se ve Spartě rychle aklimatizovala, patří k pilířům sestavy a nastupuje pravidelně v základní jedenáctce. V 25 ligových zápasech nastřílel 12 gólů a na devět dalších nahrál. Není divu, že Letenští využili opce a hráče si pojistili. Do Francie za něj poslali necelých 60 milionů korun a od příští sezony už bude kmenovým hráčem klubu. Podle portálu TransferMarkt to byl dobrý obchod, protože Birmančevičova tržní hodnota je podstatně vyšší a nadále může růst.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

4. – 6. Matěj Jurásek (Slavia Praha) – cca 150 milionů korun

Matěj Jurásek-Slavia.jpg

Útočník Matěj Jurásek debutoval v nejvyšší soutěži dospělých už v ročníku 2020/21. V dresu pražské Slavie dostal šanci ve dvou zápasech. Následně byl z Edenu vyexpedován na hostování do konce sezony do Karviné, kde navzdory nízkému věku sbíral cenné minuty mezi zkušenými hráči. Na jaře roku 2022 pak hostoval ve Vlašimi.

V minulé ligové sezoně se objevil v 21 střetnutích a blýskl se šesti góly a pěti nahrávkami. V té současné odehrál dosud 19 zápasů, ve kterých dal čtyři branky a přidal k nim jednu asistenci. V Edenu dobře vědí, že v talentovaném mladíkovi mohou mít uložené peníze. Jeho tržní cena jde vytrvale nahoru. Smlouvu ve Slavii má podepsanou do roku 2027.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. – 6. Ladislav Krejčí (Sparta Praha) – cca 150 milionů korun

Ladislav Krejčí II-3.jpg

Ladislav Krejčí je univerzálem, který může hrát v obranné i záložní řadě, trenér Brian Priske ho však využívá jako defenzivního hráče. I díky jeho kreativitě a střelecké potenci je Sparta momentálně na čele tabulky.

Nyní pětadvacetiletý borec vyměnil v roce 2019 moravskou metropoli za Letnou. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů od 16 až do 21 let je považován za velký talent českého fotbalu. Ligový debut si odbyl už v říjnu roku 2016 právě proti Spartě, o necelé dva roky později zaznamenal první branku v nejvyšší soutěži, když se trefil do sítě Teplic.

Ve Spartě od šikovného záložníka mnoho očekávali a dá se říct, že velké naděje naplňuje. Na Letné kroutí už pátou sezonu. Ta minulá se mu nesmírně povedla – byl tahounem mužstva za mistrovským titulem a v 19 utkáních nastřílel 13 branek. V té současné se už trefil pětkrát a na tři další góly nahrával. Naneštěstí pro Spartu je však poměrně náchylný ke zraněním. I v aktuálním ročníku byl víc než měsíc mimo hru. Smlouvu na Letné má podepsanou do roku 2025 a jeho aktuální cena se pohybuje kolem 150 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Christos Zafeiris (Slavia Praha) – cca 175 milionů korun

Christos Zafeiris.jpg

O athénského rodáka s norským pasem Christose Zafeirise stály kluby ze všech koutů Evropy, aktuálně jednadvacetiletý mladík však na konci loňského ledna zakotvil ve Slavii. Sešívaní se o podpis šikovného záložníka velmi zajímali a norskému Haugesundu zaplatili okolo 66 milionů korun. Smlouvu podepsal do roku 2027 a nyní už má na kontě 36 zápasů v české lize a ve statistikách tři góly a čtyři asistence. Šestkrát byl oceněn jako nejlepší hráč utkání. Portál TransferMarkt odhaduje jeho současnou tržní cenu na přibližně 175 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Oscar Dorley (Slavia Praha) – cca 200 milionů korun

Oscar Dorley-Slavia.jpg

Oscar Dorley je univerzální fotbalista, který dokáže alternovat na levé straně obrany i na postu záložníka. Nejdříve přišel do české ligy na půlroční hostování a v lednu 2019 se stal kmenovým hráčem Liberce. Na kontě má už také řadu utkání v dresu národního týmu Libérie.

V tuzemské nejvyšší soutěži se velmi rychle adaptoval a vybojoval si stálé místo v základní jedenáctce Slovanu, odkud následně přestoupil do Slavie. Na kontě už má 156 ligových utkání, ve kterých dal šest branek a u dalších čtrnácti asistoval. V Edenu má podepsanou smlouvu do roku 2027 a portál TransferMarkt vyčísluje jeho tržní cenu na 200 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Martin Vitík (Sparta Praha) – cca 225 milionů korun

Martin Vitík3.jpg

Martin Vitík debutoval ve Spartě v podzimní části sezony 2020/21 ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Aktuálně jednadvacetiletý zadák předváděl slušné výkony a ukazoval, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál.

Po příchodu trenéra Priskeho nejprve moc šancí nedostával, ale postupně přesvědčil o svých kvalitách. V mistrovském ročníku 2022/23 si připsal na konto 22 startů a jednu asistenci, v tom současném má po 22 odehraných zápasech na kontě čtyři góly. Sparta by na něm jednou mohla slušně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu okolo 225 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud