6 ligových týmů, jejichž venkovní zápasy vidělo přes 1,5 milionů diváků

Všichni víme, že s diváckou návštěvností to není v elitní české fotbalové soutěži žádná sláva. Ale tak jako všude i u nás platí, že jsou týmy, které fanoušky příliš netáhnou, ale i takové, na jejich zápasy přijde vždy „plný dům“ lidí.

Třeba taková Příbram. Jejím kádrem sice prošlo několik zajímavých hráčů, stále to je ale tým, který moc lidí do ochozů nenaláká. Naopak Sparta, Slavia či Plzeň, to jsou týmy, které dokážou vyprodat stadiony. Podívali jsme se na historické statistiky návštěvnosti a našli šest týmů, jejichž venkovní zápasy sledovalo od ročníku 1993/94 více než jeden a půl milionů diváků. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jablonec – 1,5 milionů fanoušků

Miroslav Pelta 2.jpg

V letošní sezoně se přes 1,5 milionů venkovních fanoušků dostal i Jablonec, jehož duely na hřištích soupeřů vidělo dohromady 1 515 688 diváků. V aktuálním ročníku jich bylo něco málo přes 33 tisíc. Jablonec nikdy nepatřil mezi nejlepší domácí týmy, každopádně přítomnost Miroslava Pelty přitahuje pozornost. Šesté místo je toho důkazem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Brno – 1,6 milionů diváků

PAvel Zavadil.jpg

Zbrojovka se snaží vrátit mezi českou špičku, chtěla by do pohárů, letošní sezona ale ukazuje, že ji čeká ještě dlouhý kus cesty. Bývaly však časy, kdy Brno patřilo k nejlepším a nejatraktivnějším domácím týmům. 

Ještě, když se hrálo na stadionu Lužánky, panovala na jihu Moravy nezapomenutelná atmosféra. Domácí zápasy Brna sledovalo pravidelně přes dvacet tisíc diváků, v roce 1996 jich přišlo na duel se Slavií dokonce více než 44 tisíc, což je nepřekonatelným ligovým rekordem.

Domácí duely Brna vidělo dohromady více než 2,5 milionů diváků, což ho řadí na druhé místo hned za Spartu. Venku Brno sledovalo 1,6 milionů fanoušků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Liberec – 1,7 milionů diváků

Marek Bakoš Liberec.jpg

V Liberci nikdy nepracovali s bůhvíjak vysokým rozpočtem, pod Ještědem ale dělají fotbal dobře, o čemž svědčí tři získané ligové tituly. Slovan vždy praktikoval atraktivní fotbal, měl ve svých řadách zajímavé persony, a zápasy s ním vždy slibují zajímavou podívanou. Liberec venku táhne, jeho zápasy vidělo více než 1,7 milionů diváků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Baník – 1,8 milionů diváků

Jan Laštůvka Baník.jpg

Třetí příčka patří Baníku. Pravda, zápasy proti ostravskému celku nebývají pro domácí pořadatele příliš oblíbené, na druhou stranu, fanoušci ze Slezska vytváří na stadionech kulisy, které se jen tak nevidí.

Stačí si vzpomenout na mistrovskou sezonu 2003/04, během níž vyjely s Baníkem na venkovní duely tisícovky fanoušků. A právě díky nim má Ostrava tak vysoké venkovní návštěvy, což letos potvrzuje i ve druhé lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Slavia – 2,5 milionů diváků

Vladimír Šmicer derby.jpg

Slavia se teď vrací na vrchol, chce se usadit mezi českou špičkou, je ale pravda, že tomu tak nebylo pokaždé. Trojnásobný ligový mistr přesto vždy lákal, souboje se Slavií jsou pro domácí týmy vždy něčím výjimečným a vytáhnout se během nich chtějí i fanoušci. Důkazem je více než dva půl milionů lidí, kteří viděli hrát „sešívané“ mimo Strahov a Eden.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Sparta – 2,8 milionů diváků

Petr Čech Sparta.jpg

Dříve to byli Chovanec s Nedvědem, pak Poborský, Řepka, nyní zase Kadlec, a pokud bude zdravý, tak i Rosický. Sparta je historicky nejúspěšnějším a nejsilnějším domácím klubem, který měl ve svých řadách vždy špičkové fotbalisty.

Tým z Letné má po republice spoustu fanoušků, ale zároveň i hodně nepřátel. Na Spartu se chce každý vytáhnout, pro fanoušky bývá příjezd pražského klubu jedním z vrcholů sezony, a tak není divu, že venkovní zápasy rudého týmu vidělo nejvíc fanoušků ze všech. Sparta by měla jako první pokořit třímilionovou hranici.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud