Petr Čajka  - Osmnáctiletý útočník na turnaji zasáhl do dvou zápasů, v nichž vyfasoval 25 trestných minut. Petr Čajka opustil v roce 2014 Spartu a odešel do Kanady, odkud před letošní sezonou zamířil do kanadského Erie. V 34 zápasech dal už 14 branek a přidal devět asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Jan Jeník  - Už loni debutoval v extraligovém Liberci, za který letos odehrál dalších deset zápasů. V létě prošel draftem NHL, v němž ho získala Arizona. Po šampionátu, na kterém si připsal dvě asistence, však už zůstal v zámoří, kde osmnáctiletý útočník bude pokračovat v Hamiltonu působícím v OHL. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Lauko  - Očekávaný lídr příští české dvacítky. Jakub Lauko prošel ve třetím kole letošního draftu a má předpoklady k tomu, aby se jednou prosadil do kádru Bostonu. Po sezoně osmnáctiletý útočník opustil Chomutov a zamířil do QMJHL, kde si v 26 zápasech připsal stejný počet bodů. Na juniorském šampionátu dal gól a přidal nahrávku, loni však na mistrovství světa osmnáctek zaznamenal bilanci 3+3. Foto: Profimedia.cz
 Matěj Pekař  - K oporám budoucího týmu českých juniorů by měl patřit i Matěj Pekař. Osmnáctiletý útočník prošel čtvrtým kolem letošního draftu, v němž ho získalo Buffalo. Startoval na uplynulém mistrovství světa osmnáctek i na letošních dvacítkách, v pěti zápasech však nebodoval. V týmu Barrie Colts v OHL se mu ale daří a na kontě má už 36 (14+22) bodů. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

6 juniorů z letošního týmu, kteří mohou hrát i na domácím mistrovství světa

Letošní juniorský šampionát skončil pro český tým neúspěchem. Ten příští se hraje v Ostravě a v Třinci. Kteří hráči mohou být u toho?

V letošním týmu byli Martin Nečas, Filip Zadina či Martin Kaut. Ti všichni už se na příštím šampionátu, který se odehraje v České republice, nepředstaví. V letošním týmu však bylo i šest hráčů, kteří se doma ukázat mohou. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Lukáš Dostál

Lukšá Dostál 20.jpg

Čekalo se, že českou jedničkou bude na šampionátu Jakub Škarek. Do nominace se dostal také Jiří Patera, jenž působí v zámoří, v bráně se ale nakonec objevil Lukáš Dostál. A byla to správná volba. Osmnáctiletý gólman, který letos chytá za prvoligovou Třebíč, byl nejlepším hráčem českého týmu a jedním z nejlepších brankářů turnaje. Po odchodu Libora Kašíka do Zlína se navíc stal i dvojkou brněnské Komety.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Petr Čajka

Petr Čajka.jpg

Osmnáctiletý útočník na turnaji zasáhl do dvou zápasů, v nichž vyfasoval 25 trestných minut. Petr Čajka opustil v roce 2014 Spartu a odešel do Kanady, odkud před letošní sezonou zamířil do kanadského Erie. V 34 zápasech dal už 14 branek a přidal devět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jan Jeník

Jan Jeník Arizona.jpg

Už loni debutoval v extraligovém Liberci, za který letos odehrál dalších deset zápasů. V létě prošel draftem NHL, v němž ho získala Arizona. Po šampionátu, na kterém si připsal dvě asistence, však už zůstal v zámoří, kde osmnáctiletý útočník bude pokračovat v Hamiltonu působícím v OHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jakub Lauko

Jakub Lauko Boston.jpg

Očekávaný lídr příští české dvacítky. Jakub Lauko prošel ve třetím kole letošního draftu a má předpoklady k tomu, aby se jednou prosadil do kádru Bostonu. Po sezoně osmnáctiletý útočník opustil Chomutov a zamířil do QMJHL, kde si v 26 zápasech připsal stejný počet bodů. Na juniorském šampionátu dal gól a přidal nahrávku, loni však na mistrovství světa osmnáctek zaznamenal bilanci 3+3.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Matěj Pekař

Matěj Pekař draft.jpg

K oporám budoucího týmu českých juniorů by měl patřit i Matěj Pekař. Osmnáctiletý útočník prošel čtvrtým kolem letošního draftu, v němž ho získalo Buffalo. Startoval na uplynulém mistrovství světa osmnáctek i na letošních dvacítkách, v pěti zápasech však nebodoval. V týmu Barrie Colts v OHL se mu ale daří a na kontě má už 36 (14+22) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Karel Plášek

Karel Plášek Kometa.jpg

Do příštího týmu českých juniorů by se měl dostat i Karel Plášek. Osmnáctiletý talentovaný útočník letos odehrál už dvacet zápasů za extraligovou Kometu, ve kterých si připsal dva góly a dvě nahrávky. Na letošním šampionátu zaznamenal jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud