5. Aleš Čermák - 2 miliony eur (cca 52,4 milionu korun)  Aleš Čermák měl ještě v sezoně 2016/17 nakročeno k hodně zajímavé kariéře, dral se do základní sestavy Sparty, byl kapitánem české jednadvacítky a mířil s ní na „malé“ Euro. Po posledním ligovém zápase ale sedl za volant pod vlivem alkoholu a havaroval. Slavia, která ho chtěla přivést z Letné, od něho dala ruce pryč, Viktorka se ale nenechala odradit a Čermáka koupila za 18,2 milionu korun. Šestadvacetiletý záložník, který má nyní na kontě 137 ligových zápasů a 27 branek, si musel v novém klubu svou pozici tvrdě vybojovat, ale několik let patří k oporám mužstva.. Profimedia.cz
 3. - 4. Pavel Bucha - 2,2 milionu eur (cca 57,6 milionu korun)  Ještě loni na podzim hostoval v Mladé Boleslavi, na jaře už ale válel v Plzni a patřil k nejlepším záložníkům celé ligy. A v aktuální sezoně ukazuje, že v něm skutečně dřímá velký potenciál. Dvaadvacetiletý Pavel Bucha si už létě vysloužil zájem slavného Galatasaraye Istanbul a zjájemců o jeho služby může být v zimním přestupním termínu ještě víc. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální hodnota něco přes dva miliony eur. Profimedia.cz
 3. - 4. Jan Kopic – 2,2 milionu eur (cca 57,6 milionu korun)  Třicetiletý záložník Jan Kopic hraje v Plzni už šestou sezonu. Ve velké formě zvládl ročník 2017/18, v němž přispěl k mistrovskému titulu šesti góly a 11 nahrávkami. V tom minulém dal ještě o branku víc a v aktuální sezoně má po osmi utkáních na kontě dva góly a dvě asistence. Kopic je jedním z borců, jejichž tržní cena se už nějaký čas drží hodně nahoře. Aktuálně činí něco přes dva miliony eur. Profimedia.cz
 1. - 2. Lukáš Kalvach - 2,5 milionu eur (cca 65,4 milionu korun)  Reprezentační záložník Lukáš Kalvach, který přišel na západ Čech před sezonou 2019/20 z Olomouce, patří k oporám Plzně. V létě měla Viktorka co dělat, aby ho udržela v kádru. Okolo pětadvacetiletého borce totiž kroužily kluby z Ruska i Německa. Je to neúnavný motor mužstva mužstva, který rozdává přihrávky spoluhráčům a tvoří hru. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

6 hráčů z kádru Viktorie Plzeň, kteří podle portálu TransferMarkt stojí 1,5 milionu eur či víc

Fotbalisté Plzně jsou opět jedním z aspirantů na mistrovský titul, byť to tak po posledním utkání na hřišti Zlína nemusí vypadat. Do konce sezony je však ještě hodně daleko a Viktorka má nesmírně kvalitní kádr. Hodnota mnoha hráčů klubu během uplynulých měsíců výrazně poskočila nahoru.

V sestavě Viktorky najdeme řadu reprezentantů. Jsou v ní hráči, kteří působili v zahraničí, hráli Ligu mistrů i Evropskou ligu. Tržní hodnoty řady z nich jdou nahoru.

V současném kádru Plzně je 13 fotbalistů, kteří podle portálu TransferMarkt mají hodnotu alespoň milion eur. Nejméně z nich - rovný milion eur - stojí Zdeněk Ondrášek. Jména šesti dalších borců, kteří se dostali na jeden a půl milionu či výš, najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 7

6. Lukáš Hejda - 1,5 milionu eur (39,3 milionu korun)

Lukáš Hejda2.jpg

Dirigentem a lídrem zadních řad Plzně je třicetiletý Lukáš Hejda. Do Plzně přišel v sezoně 2012/13 a se západočeským týmem získal už čtyři ligové tituly. Pro kouče Adriána Guľu je nepostradatelný. V aktuální sezoně už dal zkušený stoper v osmi ligových zápasech dva góly. Celkem jich během kariéry v nejvyšší české soutěži nastřílel ve 197 utkáních už sedmnáct.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Aleš Čermák - 2 miliony eur (cca 52,4 milionu korun)

Aleš Čermák1.jpg

Aleš Čermák měl ještě v sezoně 2016/17 nakročeno k hodně zajímavé kariéře, dral se do základní sestavy Sparty, byl kapitánem české jednadvacítky a mířil s ní na „malé“ Euro. Po posledním ligovém zápase ale sedl za volant pod vlivem alkoholu a havaroval.

Slavia, která ho chtěla přivést z Letné, od něho dala ruce pryč, Viktorka se ale nenechala odradit a Čermáka koupila za 18,2 milionu korun. Šestadvacetiletý záložník, který má nyní na kontě 137 ligových zápasů a 27 branek, si musel v novém klubu svou pozici tvrdě vybojovat, ale několik let patří k oporám mužstva..

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

3. - 4. Pavel Bucha - 2,2 milionu eur (cca 57,6 milionu korun)

Pavel Bucha.jpg

Ještě loni na podzim hostoval v Mladé Boleslavi, na jaře už ale válel v Plzni a patřil k nejlepším záložníkům celé ligy. A v aktuální sezoně ukazuje, že v něm skutečně dřímá velký potenciál. Dvaadvacetiletý Pavel Bucha si už létě vysloužil zájem slavného Galatasaraye Istanbul a zjájemců o jeho služby může být v zimním přestupním termínu ještě víc. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální hodnota něco přes dva miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. - 4. Jan Kopic – 2,2 milionu eur (cca 57,6 milionu korun)

Jan Kopic1.jpg

Třicetiletý záložník Jan Kopic hraje v Plzni už šestou sezonu. Ve velké formě zvládl ročník 2017/18, v němž přispěl k mistrovskému titulu šesti góly a 11 nahrávkami. V tom minulém dal ještě o branku víc a v aktuální sezoně má po osmi utkáních na kontě dva góly a dvě asistence. Kopic je jedním z borců, jejichž tržní cena se už nějaký čas drží hodně nahoře. Aktuálně činí něco přes dva miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

1. - 2. Lukáš Kalvach - 2,5 milionu eur (cca 65,4 milionu korun)

Lukáš Kalvach1.jpg

Reprezentační záložník Lukáš Kalvach, který přišel na západ Čech před sezonou 2019/20 z Olomouce, patří k oporám Plzně. V létě měla Viktorka co dělat, aby ho udržela v kádru. Okolo pětadvacetiletého borce totiž kroužily kluby z Ruska i Německa. Je to neúnavný motor mužstva mužstva, který rozdává přihrávky spoluhráčům a tvoří hru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. - 2. Jakub Brabec - 2,5 milionu eur (cca 65,4 milionu korun)

Jakub Brabec-Plzeň1.jpg

Obránce Jakub Brabec před čtyřmi lety opustil Spartu a odešel do Genku. V úvodu angažmá se mu dařilo, nastupoval pravidelně, postupně ale přišel o místo v týmu a odešel na hostování do tureckého Rizesporu. Loni v zimě však nečekaně posílil jako hostující hráč Plzeň, kam pak během léta přestoupil a podepsal tříletý kontrakt.

Od příchodu do Viktorie stihl odehrát 49 ligových utkání a má pevné místo v základní sestavě. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální hodnota asi 65 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud