Petr Koukal  Mistr světa z roku 2010 Pardubice dovedl k titulu v ročníku 2011/12 v roli kapitána. Poté však Petr Koukal tým opustil a vydal se vstříc prvnímu zahraničnímu angažmá. V dresech Nižněkamsku, Jokeritu Helsinki a Jekatěrinburgu si vyzkoušel KHL a před sezonou 2017/18 se však účastník olympijských her v Jižní Koreji vrátil domů. Pardubice ale vyměnil za konkurenční Hradec Králové, kde působí dodnes. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Robert Kousal  Během mistrovské sezony 2011/12 si Robert Kousal připsal do statistik 28 kanadských bodů (14+14) a dalších sedm nahrávek přidal v play-off. V průběhu ročníku 2013/14 Pardubice opustil a zamířil do Podolsku. V KHL hrál taky za Novokuzněck, dva roky působil ve švýcarském  Davosu, rok byl hráčem švédského Brynäsu a v současné době je jednatřicetiletý účastník dvou světových šampionátů opět hráčem Dynama. Profimedia.cz
 Tomáš Nosek  Během mistrovské sezony 2011/12 odehrál Tomáš Nosek za Pardubice 27 zápasů, lídr východočeské družiny z něho vyrostl až později. V ročníku 2013/14 pak posbíral dohromady i s play-off padesát kanadských bodů a následně odešel do Detroitu. V NHL ale začal pravidelně hrát až v sezoně 2017/18 po přesunu do Las Vegas. S Rytíři si zahrál i ve finále Stanley Cupu. Momentálně je hráčem Bostonu. Profimedia.cz
 Lukáš Radil  Pevné místo v NHL si Lukáš Radil nezajistil, v elitní zámořské lize ale strávil dvě sezony a odehrál v ní 50 zápasů. Šest startů si připsal i v play-off. Jednatřicetiletý útočník se v létě 2020 vrátil ze San Jose do Spartaku Moskva, kde působil tři roky před odchodem do zámoří. Minulou sezonu strávil v Dinamu Riga a od té následující bude opět hráčem Pardubic Profimedia.cz
6
Fotogalerie

6 hráčů, kteří s Pardubicemi slavili poslední titul a pak se dostali třeba až do NHL

Hokejové Pardubice se v nedávné minulosti topily v hluboké krizi. Zdá se však, že tradiční klub se opět zvedá a mohl by navázat na časy, kdy patřil k nejlepším v extralize a ve svých řadách měl řadu výjimečných hokejistů. Ti se pak dostali třeba až do NHL.

Dosud poslední titul Pardubice vybojovaly v roce 2012. V tehdejším týmu byli Jan Starý, Martin Bartek či Vladimír Sičák, ale také dalších šest hokejistů, z nichž později vyrostly opory reprezentace, stálice v KHL nebo i hráči pro NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 7

Jan Kolář

Jan Kolář II-1.jpg

Obránce Jan Kolář opustil Pardubice v průběhu sezony 2012/13 (už byl dvojnásobným českým šampionem), kdy zamířil do Doněcku. Hrál také za Vladivostok a pak byl čtyři roky oporou Chabarovsku. Startoval na olympijských hrách v Jižní Koreji a na čtyřech světových šampionátech. Od sezony 2019/20 je opět hráčem Dynama.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Petr Koukal

Petr Koukal Pardubice Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Mistr světa z roku 2010 Pardubice dovedl k titulu v ročníku 2011/12 v roli kapitána. Poté však Petr Koukal tým opustil a vydal se vstříc prvnímu zahraničnímu angažmá. V dresech Nižněkamsku, Jokeritu Helsinki a Jekatěrinburgu si vyzkoušel KHL, před sezonou 2017/18 se však účastník olympijských her v Jižní Koreji vrátil domů. Pardubice ale vyměnil za konkurenční Hradec Králové, kde působí dodnes.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Robert Kousal

Robert Kousal1.jpg

Během mistrovské sezony 2011/12 si Robert Kousal připsal do statistik 28 kanadských bodů (14+14) a dalších sedm nahrávek přidal v play-off. V průběhu ročníku 2013/14 Pardubice opustil a zamířil do Podolsku. V KHL hrál taky za Novokuzněck, dva roky působil ve švýcarském  Davosu, rok byl hráčem švédského Brynäsu a v současné době je jednatřicetiletý účastník dvou světových šampionátů opět hráčem Dynama.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Tomáš Nosek

Tomáš Nosek-Pardubice1.jpg

Během mistrovské sezony 2011/12 odehrál Tomáš Nosek za Pardubice 27 zápasů, lídr východočeské družiny z něho vyrostl až později. V ročníku 2013/14 pak posbíral dohromady i s play-off padesát kanadských bodů a následně odešel do Detroitu. V NHL ale začal pravidelně hrát až v sezoně 2017/18 po přesunu do Las Vegas. S Rytíři si zahrál i ve finále Stanley Cupu. Momentálně je hráčem Bostonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Lukáš Radil

Lukáš Radil-Pardubice.jpg

Pevné místo v NHL si Lukáš Radil nezajistil, v elitní zámořské lize ale strávil dvě sezony a odehrál v ní 50 zápasů. Šest startů si připsal i v play-off. Jednatřicetiletý útočník se v létě 2020 vrátil ze San Jose do Spartaku Moskva, kde působil tři roky před odchodem do zámoří. Minulou sezonu strávil v Dinamu Riga a od té následující bude opět hráčem Pardubic.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Zohorna

Tomáš Zohorna.jpg

Během mistrovské sezony 2011/12 působil v Pardubicích i Tomáš Zohorna. Momentálně dvaatřicetiletý útočník k titulu pomohl dvaceti body v základní části a dalšími třinácti v play-off. V roce 2015 zamířil do ruského Chabarovsku. Minulý ročník strávil ve švédském Oskarshamnu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud