6 gólmanů, kteří se letos objevili v brance Pardubic. Nikdo jich neprotočil víc

6 gólmanů, kteří se letos objevili v brance Pardubic. Nikdo jich neprotočil víc

6 gólmanů, kteří se letos objevili v brance Pardubic. Nikdo jich neprotočil víc

Dynamo se topí u dna. Pardubice spadly na poslední místo v extraligové tabulce a klubové vedení se odhodlalo ke změnám. Cílem je alespoň částečná záchrana zpackané sezony a udržení se mezi elitou. K tomu ale musí pomoct taky brankáři.

Untitled 1.jpg

Vítkovice nebo třeba Třinec si během sezony vystačí s dvojicí brankářů. Někde protočili tři, jinde i čtyři gólmany. Ale šest? To zvládli jen v Pardubicích. Jména šesti gólmanů Dynama v letošní sezoně najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brandon Maxwell

Brandon Maxwell.jpg

Zápasy: 15
Výhry: 4
Průměr: 2,67
Úspěšnost: 91,72%

Americký gólman odchytal letos za Pardubice nejvíc zápasů a také si připsal nejvyšší počet výher – čtyři. Nenavázal však na loňskou úspěšnou sezonu, vedení klubu v něm nevidělo týmový přístup, a tak se ho před koncem roku zbavilo. Brandon Maxwell ale nezůstal dlouho bez práce a rychle po něm sáhla Mladá Boleslav.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Martin Růžička

Martin Růžička Pardubice.jpg

Zápasy: 8
Výhry: 2
Průměr: 3,41
Úspěšnost: 90,12%

Pardubice vyhrály poslední zápas 28. prosince loňského roku. Tehdy byl v brance Martin Růžička, který je i současnou jedničkou týmu. V letech 2010 a 2012 slavil s týmem extraligový titul, teď se musí připravit na boje o záchranu. Právě na něj bude Dynamo hodně spoléhat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek Pardubice.jpg

Zápasy: 8
Výhry: 3
Průměr: 3,71
Úspěšnost: 85,63%

Loni vychytal senzační titul švýcarskému Bernu a pak se nečekaně objevil v Pardubicích. Třicetiletý mistr světa z roku 2010 a účastník olympijských her ve Vancouveru odchytal za Dynamo v úvodu sezony osm zápasů. Připsal si ale jen tři výhry, neměl nikterak dobré statistiky, a poté zamířil do finského celku Lukko Rauma.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Ondřej Kacetl

Ondřej Kacetl Pardubice.jpg

Zápasy: 7
Výhry: 3
Průměr: 2,54
Úspěšnost: 92,62%

Pardubice si v průběhu ročníku vypůjčily z Hradce Králové Ondřeje Kacetla, jeho mise ale skončila společně s tou Maxwellovou. V premiéře vychytal nulu proti Vítkovicím, v dalších šesti zápasech si připsal ještě dvě vítězství, po měsíčním hostování se ale vrátil do Hradce Králové.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Milan Klouček

Pardubice.jpg

Zápasy: 4
Výhry: 1
Průměr: 4,16
Úspěšnost: 84,44%

S brankářskou krizí přišel na pomoc i osmnáctiletý Milan Klouček. Talentovaný gólman si odbyl extraligovou premiéru a dosud zasáhl do čtyř zápasů. Slavil v nich však jedinou výhru.

Sledujte SportRevue.cz na Facebooku

Pokračování 7 / 7

Jaroslav Hübl

Jaroslav Hubl Pardubice.jpg

Zápasy: 3
Výhry: 0
Průměr: 3,44
Úspěšnost: 91,51

V roce 2014 oslavil titul s Bolzanem v EBEL lize, před letošní sezonou se ale vrátil domů a posílil Litvínov, ve kterém už dříve působil. Po uzdravení Michaela Petráska pro něj však nezbylo místo, a tak odešel do konce sezony vypomáhat Pardubicím. Čtyřiatřicetiletý gólman zatím zasáhl do tří zápasů, na první výhru ale čeká.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud