6 extraligových hráčů, kteří bojují o účast na mistrovství světa juniorů

Trenér Jakub Petr odhalil nominaci hráčů, kteří budou chtít prolomit medailové prokletí a odletí bojovat na juniorský světový šampionát do Kanady. Tam bere i šest extraligových zástupců.

Bez názvu.jpg

V týmu nechybí jména jako Daniel Vladař, Libor Hájek či Jakub Zbořil, kteří už prošli draftem NHL a hrají zámořské soutěže. Do výběru trenéra Petra se dostalo i osm hráčů, kteří působí v tuzemských soutěžích. Šest z nich letos už okusilo Tipsport extraligu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Lukáš Jašek (Třinec)

Lukáš Jašek 2.jpg

Lukáš Jašek si v sezoně 2013/14 „odskočil“ do Švédska a po návratu domů se poprvé prosadil do extraligového kádru Třince. Letos, stejně jako loni, pendluje mezi prvním týmem a farmou ve Frýdku-Místku. Teď devatenáctiletý kreativní a inteligentní útočník, jehož v loňském draftu získal Vancouver, míří podle očekávání i na mistrovství světa juniorů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Petr Kalina (Sparta)

Petr Kalina 2.jpg

Každý ví, jak moc těžké je prosadit se do prvního týmu Sparty. V pražském celku panuje ohromná konkurence, devatenáctiletý bek však obstál a v nejvyšší soutěži debutoval už loni. Petr Kalina má pevné místo ve sparťanském kádru i letos a dobré výkony ho posunuly až do nominace na juniorské mistrovství.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Daniel Krenželok (Vítkovice)

Daniel Krenželok 2.jpg

Devatenáctiletého rodáka z Orlové trenér Jakub Petr velmi dobře zná. Daniel Krenželok se totiž vrátil po dvou zámořských letech domů zpátky do Vítkovic a letos má pevné místo v extraligovém kádru, který vede právě trenér české dvacítky. Není divu, že ho bere i na šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Dominik Lakatoš (Liberec)

Dominik Lakatoš 1.jpg

Devatenáctiletý forvard se loni usadil v prvním týmu Liberce a na konci sezony oslavil s Bílými Tygry premiérový extraligový titul. Letos už pokořil loňský počet bodů a na kontě má nyní osm branek a devět asistencí.

Podle očekávání míří i na druhý juniorský šampionát. Na tom loňském patřil k nejlepším českým hráčům a do statistik si zapsal dvě branky. Na konci sezony získal ocenění pro nejlepšího extraligového nováčka a čekalo se, že se prosadí i v draftu NHL. V tom ale neuspěl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Martin Nečas (Kometa Brno)

Martin Nečas 2.jpg

Objev letošní sezony. Martin Nečas dostal místo v nabitém kádru Komety a tráví na ledě hodně času. Důvěru trenérům splácí dobrými výkony – v 27 zápasech dal pět branek a přidal 12 asistencí. Také na reprezentační úrovni udělal ohromný skok. Vždyť loni hrál „jen“ za sedmnáctku, teď stejně starý nadaný centr míří na světový šampionát juniorů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jakub Škarek (Sparta)

Jakub Škarek Sparta.jpg

Říká se o něm, že je nový Dominik Hašek. Jakub Škarek je ohromným příslibem do budoucna a zřejmě největší vycházející hvězdou, která česká brankářská škola může nabídnout. Loni debutoval v jihlavském dresu a v první lize udivoval úžasnými výkony. Letos zářil na Memoriálu Ivana Hlinky a v 17 letech si odbyl extraligový debut. Ačkoliv stále patří Jihlavě, má vyřízeny střídavé starty ve Spartě, za níž letos odchytal dva zápasy. Oba byly vítězné, v jednom vychytal nulu a úspěšností zákroků přesáhl 95%.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud