6 cizinců na Letné. Kolik se jich probojuje do základní sestavy Sparty?

Sparta sice nebyla v zimě tak aktivní jako Slavia, na přestupovém trhu však zvládla udělat pár zajímavých transferů. Ty se týkaly především zahraničních hráčů, kterých je nyní na Letné šest. Kdo z nich má nejblíže do základní sestavy?

Bez názvu.jpg

Spartu na podzim kosilo jedno zranění za druhým. Do kádru letenského celku tak nakoukla řada mladíků, kteří si nevedli vůbec zle. Jeden z nich,  Zinedin Mustedanagič, odešel na hostování do Dukly, ve Spartě ale zůstává šest dalších cizinců. Jaké jsou jejich role? Kdo má pevné místo v základní sestavě a kdo o ni musí bojovat? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Viktor Budínský

Viktor Budinský.jpg

Na brankářském postu se nic nemění. O Tomáše Koubka sice stály přední belgické kluby, Sparta ho ale minimálně do léta nepustí. Třiadvacetiletý slovenský gólman Viktor Budínský, který se vrátil po úspěšném hostování z Bohemians 1905, se tak bude rvát o post dvojky se zkušenějším Davidem Bičíkem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Costa Nhamoinesu

Costa 2.jpg

Jednatřicetiletý Costa Nhamoinesu má ve Spartě silnou pozici. V zimě ale moc netrénoval a se Zimbabwe se zúčastnil Afrického poháru národů. Může se na něm projevit únava, tréninkové manko, a tak si Sparta stáhla z hostování Matěje Hybše, který se v přípravě jeví zatím dobře.

Na Costově místě může hrát i letní posila Bogdan Vatajelu, čímž se role afrického beka komplikuje. Jeho výhodou je, že může hrát i ve středu obrany, sparťanským trenérům navíc nemusí nic dokazovat, o jeho kvalitách se velmi dobře ví.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Vjačeslav Karavajev

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

Jediný cizinec ve sparťanském kádru, který má jisté místo v základní sestavě. Bývalý bek Jablonce přišel v létě za milion eur z CSKA Moskva a ihned se zabydlel na pravém kraji sparťanské obrany.

Ruský bek podával na podzim výborné výkony a patřil k nejlepším hráčům letenského týmu. Sparta v něm našla adekvátní náhradu za Pavla Kadeřábka a otázku tohoto postu má vyřešenou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Tiémoko Konaté

Tiemoko Konaté 2.jpg

Zdálo se, že jeho dny ve Spartě jsou sečteny. Tiémoko Konaté si v úvodu sezony chtěl vydupat přestup do Rumunska, letenské vedení ale jeho odchod zatrhlo a rychlíka z Pobřeží slonoviny přeřadilo do juniorky.

Konaté si rychle uvědomil svou chybu a začal zase tvrdě makat. Sparťanská kabina ho vzala na milost a Konaté, který na hřišti výrazně chyběl, je zpět v kádru. V přípravě zatím předvádí výkony, kterými si říká o základní sestavu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Roger Néstor Albiach

Nestor Sparta Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Když se o někoho zajímá Sparta, Plzeň i Slavia, je jasné, že se jedná o hodně cenné zboží. Hon na španělského ofenzivního záložníka vyhrál klub z Letné, který zaplatil Dukle deset milionů korun.

Néstor patří na svém postu k nejlepším v lize a Spartě by měl hodně pomoct. Má velkou šanci, že bude hrát v základní sestavě. Hodně však záleží i na zdravotním stavu Tomáše Rosického…

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Bogdan Vatajelu

Bogdan Vatajelu.jpg

Další zimní zahraniční posila, za kterou Sparta musela hodně zaplatit. Bogdan Vatajelu stál údajně téměř 36 milionů korun. Třiadvacetiletý rumunský bek, který má na kontě i dva zápasy v národním týmu, přišel z celku Universitatea Craiova a má zvýšit konkurenci na levém kraji obrany. Sparta by ho nekupovala, kdyby s ním neměla velké plány, v konkurenci Hybše a Costy to ale bude mít na začátku složité.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud