Matej Trusa (Slovensko) - 325 tis. eur   Jednadvacetiletý slovenský útočník přišel do Plzně v zimě z Michalovců, zatím si však připsal čtyři starty a pokaždé šel do hry až coby střídající hráč. Útočnou jedničkou Viktorky zůstává Jean-David Beauguel a na jaře je ve velmi dobré formě taky Tomáš Chorý. 
 Miroslav Káčer (Slovensko) - 500 tis. eur  Další Slovák na plzeňské soupisce. Loni v Plzni neměl špatnou pozici, letos už ale tolik prostoru nedostává. Šestadvacetiletý záložník si dosud připsal 14 startů a v posledních startech sbírá na hřišti jen drobné minuty. Na kontě má taky jeden gól a jednu nahrávku. 
 Eduardo Santos (Brazílie) - 500 tis. eur  Kolumbijský ofenzivní hračička přišel do Plzně v létě z Liberce. Produktivní byl už pod Ještědem a daří se mu taky ve Viktorce. Jednatřicetiletý Jhon Mosquera nastupuje v základní sestavě a v ligové sezoně zapsal už pět branek a stejný počet asistencí. Plzeň s ním může být spokojená. 
 Jhon Mosquera (Kolumbie) - 600 tis. eur   Kolumbijský ofenzivní hračička přišel do Plzně v létě z Liberce. Produktivní byl už pod Ještědem a daří se mu taky ve Viktorce. Jednatřicetiletý Jhon Mosquera nastupuje v základní sestavě a v ligové sezoně zapsal už pět branek a čtyři asistence. Plzeň s ním může být spokojená. 
6
Fotogalerie

6 cizinců, kteří aktuálně působí v Plzni. Podívejte se, kolik stojí Santos, Beauguel a spol.

Za dobu, co v Plzni vládne trenér Michal Bílek, opustilo kabinu Viktorky už několik cizinců. Pár jich ale ještě na západě Čech zůstalo.

Za vlády trenéra Bílka z Plzně odešli Adriel Ba Loua nebo Joel Kayamba. V Plzni tak aktuálně působí šest cizinců, ovšem jen někteří z nich mají místo v sestavě. Kolik zahraniční fotbalisté na plzeňské soupisce (podle portálu transfermarkt.de) stojí? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 7

Marián Tvrdoň (Slovensko) - 200 tis. eur 

profimedia-0670944874.jpg

Pozice sedmadvacetiletého slovenského gólmana je složitá. Viktorka má totiž na soupisce reprezentanta Jindřicha Staňka, jemuž kryje záda zkušený Aleš Hruška. Marián Tvrdoň se letos dostal do akce jen na závěrečnou půlhodinu únorového duelu s Pardubicemi. Gól za svá záda nepustil. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Matej Trusa (Slovensko) - 325 tis. eur 

profimedia-0671859697.jpg

Jednadvacetiletý slovenský útočník přišel do Plzně v zimě z Michalovců, zatím si však připsal čtyři starty a pokaždé šel do hry až coby střídající hráč. Útočnou jedničkou Viktorky zůstává Jean-David Beauguel a na jaře je ve velmi dobré formě taky Tomáš Chorý. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Miroslav Káčer (Slovensko) - 500 tis. eur

GetFile - 2022-04-08T070547.423.jpg

Další Slovák na plzeňské soupisce. Loni ve Viktorce neměl špatnou pozici, letos už ale tolik prostoru nedostává. Šestadvacetiletý záložník si dosud připsal 14 startů a v posledních startech sbírá na hřišti jen drobné minuty. Na kontě má taky jeden gól a jednu nahrávku. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Eduardo Santos (Brazílie) - 500 tis. eur 

profimedia-0671860341.jpg

Zatímco v Karviné, kde působil na podzim, hrál o záchranu, s Viktorkou, která ho přivedla na hostování, bojuje o titul. Čtyřiadvacetiletý stoper si na západě Čech začal budovat dobrou pozici a už se zabydlel v základní sestavě. Sázka na něj se Plzni zatím vyplácí. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Jhon Mosquera (Kolumbie) - 600 tis. eur 

GetFile - 2022-04-08T070734.734.jpg

Kolumbijský ofenzivní hračička přišel do Plzně v létě z Liberce. Produktivní byl už pod Ještědem a daří se mu taky ve Viktorce. Jednatřicetiletý Jhon Mosquera nastupuje v základní sestavě a v ligové sezoně zapsal už pět branek a stejný počet asistencí. Plzeň s ním může být spokojená. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Jean-David Beauguel (Francie) - 2,5 mil. eur 

GetFile - 2022-04-08T070641.740.jpg

Nejdražším cizincem na plzeňské soupisce je Jean-David Beauguel, který patří k největším hvězdám týmu. Na kontě má už 13 branek a rve se o korunu pro krále střelců. Zároveň ale možná hraje svou poslední ligovou sezonu. Po tomto ročníku mu totiž končí kontrakt a nový třicetiletý francouzský snajpr zatím nepodepsal. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud