Ondřej Vitásek (Liberec) - 30 let  Rodák z Prostějova si na mistrovství zahrál už v roce 2014. O čtyři roky později se představil na olympijském turnaji, na světový šampionát se ale znovu podívá až teď. V reprezentaci však nastupuje pravidelně a na kontě má už téměř padesátku startů. Třicetiletý bek byl čtyři roky v KHL, v průběhu poslední sezony se ale vrátil do Liberce a zahrál si tak extraligové finále.  Foto: Profimedia.cz
 Andrej Šustr (Kunlun) - 30 let  Třicetiletý bek měl několik let pevné místo v obraně Tampy Bay. Před sezonou 2018/19 ale zamířil do Anaheimu, tam se neprosadil, a tak se o rok později vydal do KHL. Konkrétně do Kunlunu, kde se Andrej Šustr zařadil mezi opory a klíčové hráče. Přes dva metry vysoký obránce sice startoval na Světovém poháru v roce 2016, na mistrovství světa ho ale čeká premiéra.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jan Kovář (Zug) - 31 let  Nejzkušenějším hráčem českého týmu bude v Rize Jan Kovář, který na šampionát dorazil coby novopečený šampion švýcarské soutěže, v níž ovládl i tabulku produktivity. Jednatřicetiletý útočník startoval už na řadě světových šampionátů, reprezentaci nikdy neodmítl, a tak není žádným překvapením, že bude kapitánem českého výběru. Před dvěma lety v Bratislavě nastřílel pět branek a přidal stejný počet asistencí.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Robin Hanzl (Spartak Moskva) – 32 let  Do nominace se dostal i Robin Hanzl, který je hráčem moskevského Spartaku. Na mistrovství světa startoval zatím jen jednou – v roce 2017 a po šampionátu pak odešel do Nižněkamsku. Po jediné sezoně zamířil do Moskvy a letos si stanovil své osobní bodové maximum. Dvaatřicetiletý útočník vstřelil 12 branek a přidal 19 asistencí.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

6 českých třicátníků na mistrovství světa: kapitán Kovář, dvoumetrová věž i spící kanonýr

Čeští hokejisté už jsou v Rize, kde v pátek začnou bojovat o medaili na mistrovství světa. Trenér Filip Pešán namixoval hodně zajímavý tým, ve kterém figuruje i několik zkušených borců.

Na jedné straně jsou mladíci v čele s Filipem Zadinou či Liborem Hájkem, na té druhé pak zkušenostmi ošlehaní borci. Kouč Pešán vzal do Rigy šest třicátníků, kteří mají svými výkony pomoct k vytoužené medaili. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Lukáš Radil (Spartak Moskva) - 30 let 

Lukáš Radil ČR 21.jpg

Bilance v reprezentaci: 72/17 

Jedním z českých třicátníků je Lukáš Radil, jenž si zahrál už na šampionátu v roce 2017. Tehdy se od něj ale čekalo víc, než jen jeden gól. Stejně jako na následných olympijských hrách, kde dokonce nebodoval. Třicetiletý útočník přitom góly dávat umí, což dokázal i v NHL v San Jose, nebo v poslední sezoně v barvách Spartaku Moskva, kterému v základní části pomohl 19 góly. Probudí se i v reprezentaci a zazáří v Rize? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Ondřej Vitásek (Liberec) - 30 let 

Ondřej Vitásek ČR 21.jpg

Bilance v reprezentaci: 47/2 

Rodák z Prostějova si na mistrovství zahrál už v roce 2014. O čtyři roky později se představil na olympijském turnaji, na světový šampionát se ale znovu podívá až teď. V reprezentaci však nastupuje pravidelně a na kontě má už téměř padesátku startů. Třicetiletý bek byl čtyři roky v KHL, v průběhu poslední sezony se ale vrátil do Liberce a zahrál si tak extraligové finále. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Andrej Šustr (Kunlun) - 30 let 

Andrej Šustr ČR 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Bilance v reprezentaci: 20/3 

Třicetiletý bek měl několik let pevné místo v obraně Tampy Bay. Před sezonou 2018/19 ale zamířil do Anaheimu, tam se neprosadil, a tak se o rok později vydal do KHL. Konkrétně do Kunlunu, kde se Andrej Šustr zařadil mezi opory a klíčové hráče. Přes dva metry vysoký obránce sice startoval na Světovém poháru v roce 2016, na mistrovství světa ho ale čeká premiéra. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jan Kovář (Zug) - 31 let 

Jan Kovář ČR 20 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Bilance v reprezentaci: 133/31 

Nejzkušenějším hráčem českého týmu bude v Rize Jan Kovář, který na šampionát dorazil coby novopečený šampion švýcarské soutěže, v níž ovládl i tabulku produktivity. Jednatřicetiletý útočník startoval už na řadě světových šampionátů, reprezentaci nikdy neodmítl, a tak není žádným překvapením, že bude kapitánem českého výběru. Před dvěma lety v Bratislavě nastřílel pět branek a přidal stejný počet asistencí. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Robin Hanzl (Spartak Moskva) – 32 let 

Robin Hanzl ČR 21.jpg

Bilance v reprezentaci: 47/10 

Do nominace se dostal i Robin Hanzl, který je hráčem moskevského Spartaku. Na mistrovství světa startoval zatím jen jednou – v roce 2017 a po šampionátu pak odešel do Nižněkamsku. Po jediné sezoně odešel do Moskvy a letos si stanovil své osobní bodové maximum. Dvaatřicetiletý útočník vstřelil 12 branek a přidal 19 asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Zohorna (Pardubice) - 33 let 

Tomáš Zohorna MS 2019.jpg

Bilance v reprezentaci: 103/18 

Nejstarším hráčem v české nominaci je Tomáš Zohorna, který v lednu oslavil už třiatřicáté narozeniny. Zkušený forvard, jenž v průběhu této sezony přišel z Chabarovsku do Pardubic, startoval už na třech světových šampionátech. Zahrál si i před dvěma lety v Bratislavě, kde byl společně se svým bratrem Hynkem. Ten se ale tentokrát do nominace nevešel. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud