Filip Hronek (Detroit Red Wings) - 700 tis. dolarů   Třiadvacetiletý bek se chystá na svůj třetí světový šampionát v řadě. Oba předešlé mu vyšly na jedničku a v Rize by měl být jednou z hlavních hvězd českého týmu. Zároveň bude zajímavé sledovat, jakým směrem se vyvine jeho budoucnost. Po této sezoně mu totiž v Detroitu končí nováčkovský kontrakt, oproti kterému by si měl finančně výrazně polepšit. Foto: Profimedia.cz
 Filip Chytil (New York Rangers) - 832,5 tis. dolarů   Společně s Hájkem dorazí z New Yorku Rangers také Filip Chytil. Jednadvacetiletý útočník startoval už na světovém šampionátu v Bratislavě, tentokrát by měl ale dostat více prostoru. V zámoří odehrál další povedený ročník, ve 42 zápasech posbíral 22 (8+14) bodů a čeká ho jednání o nové smlouvě. Končí mu totiž tříletý nováčkovský kontrakt.  Foto: Profimedia.cz
 Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks) - 3,4 mil. dolarů   Na šampionátu v Bratislavě startoval také Dominik Kubalík, který odehrál parádní turnaj. Potom odešel do NHL a stal se jednou z hvězd Chicaga. Vysloužil si nový dvouletý kontrakt na 7,4 milionů dolarů a letos dokázal, že se vedení Blackhawks rozhodlo správně, když do něj vložilo svou důvěru. Pětadvacetiletý forvard v tomto ročníku nasázel 17 branek a přidal 21 asistencí.  Foto: Profimedia.cz
 Jakub Vrána (Detroit Red Wings) - 3 mil. dolarů  Na šampionát míří také Jakub Vrána. Pětadvacetiletý útočník nastartoval sezonu ve Washingtonu, kde jeho role rok od roku rostla. Jenže letos nedostával tolik prostoru, kolik by si přál, a stále častěji se začalo spekulovat o jeho trejdu. Ten také přišel a držitel Stanley Cupu odešel do Detroitu. Po sezoně mu sice končí dvouletá smlouva na 6,7 milionů dolarů, přesto neváhal a posílí český tým.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

6 českých posil z NHL na MS. Podívejte se, kolik si letos vydělali Hronek, Vrána a spol.

Česká hokejová reprezentace bude mít na mistrovství světa v Rize šest posil z NHL, které by měly patřit k ústředním postavám výběru trenéra Filipa Pešána. Podívali jsme se na to, kolik si v tomto ročníku NHL hráči zpoza Atlantiku vydělali.

Start mistrovství světa v Lotyšsku se blíží a český tým ladí formu na úvodní duel s Rusy. Do akce se pomalu dostávají také posily z NHL, kterých bude mít trenér Pešán celkem šest. Víte, kolik si Kubalík, Vrána, Hronek a spol. v letošní sezoně NHL vydělali? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Libor Hájek (New York Rangers) - 832,5 tis. dolarů 

Libor Hájek NYR 19.jpg

Český tým bude mít na šampionátu dva obránce z NHL. Jedním z nich je Libor Hájek, jenž letošní ročník nastartoval v brněnské Kometě, za kterou odehrál deset zápasů. Po návratu do zámoří oblékl dres New Yorku Rangers a posbíral čtyři body za dva góly a dvě nahrávky. Teď třiadvacetiletého beka čeká premiéra na mistrovství světa. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Filip Hronek (Detroit Red Wings) - 700 tis. dolarů 

Filip Hronek Detroit 20.jpg

Třiadvacetiletý bek se chystá na svůj třetí světový šampionát v řadě. Oba předešlé mu vyšly na jedničku a v Rize by měl být jednou z hlavních hvězd českého týmu. Zároveň bude zajímavé sledovat, jakým směrem se vyvine jeho budoucnost. Po této sezoně mu totiž v Detroitu končí nováčkovský kontrakt, oproti kterému by si měl finančně výrazně polepšit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Filip Chytil (New York Rangers) - 832,5 tis. dolarů 

Filip Chytil NYR2.jpg

Společně s Hájkem dorazí z New Yorku Rangers také Filip Chytil. Jednadvacetiletý útočník startoval už na světovém šampionátu v Bratislavě, tentokrát by měl ale dostat více prostoru. V zámoří odehrál další povedený ročník, ve 42 zápasech posbíral 22 (8+14) bodů a čeká ho jednání o nové smlouvě. Končí mu totiž tříletý nováčkovský kontrakt. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks) - 3,4 mil. dolarů 

Dominik Kubalík Chicago 19.jpg

Na šampionátu v Bratislavě startoval také Dominik Kubalík, který odehrál parádní turnaj. Potom odešel do NHL a stal se jednou z hvězd Chicaga. Vysloužil si nový dvouletý kontrakt na 7,4 milionů dolarů a letos dokázal, že se vedení Blackhawks rozhodlo správně, když do něj vložilo svou důvěru. Pětadvacetiletý forvard v tomto ročníku nasázel 17 branek a přidal 21 asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jakub Vrána (Detroit Red Wings) - 3 mil. dolarů 

Jakub Vrána Detroit.jpg

Na šampionát míří také Jakub Vrána. Pětadvacetiletý útočník nastartoval sezonu ve Washingtonu, kde jeho role rok od roku rostla. Jenže letos nedostával tolik prostoru, kolik by si přál, a stále častěji se začalo spekulovat o jeho trejdu. Ten také přišel a držitel Stanley Cupu odešel do Detroitu. Po sezoně mu sice končí dvouletá smlouva na 6,7 milionů dolarů, přesto neváhal a posílí český tým. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Filip Zadina (Detroit Red Wings) - 925 tis. dolarů 

Filip Zadina Detroit 2.jpg

Třetím českým hráčem Detroitu, který se představí v Rize, je Filip Zadina. Jednadvacetiletý útočník má za sebou vydařený ročník, během něhož posbíral 19 (6+13) bodů a teď se chystá na svůj první světový šampionát. V Red Wings má za sebou druhý rok ze svého tříletého nováčkovského kontraktu. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud