Filip Hronek (Detroit Red Wings) - 700 tis. dolarů  Nejproduktivnějším českým obráncem v NHL je podle očekávání Filip Hronek, jenž i letos patří ke klíčovým hráčům Detroitu. Po této sezoně mu končí nováčkovský kontrakt, a tak se dá čekat, že si třiadvacetiletý bek výrazně finančně polepší.  Foto: Profimedia.cz
 Jakub Zbořil (Boston Bruins) - 700 tis. dolarů  Letošní ročník Jakub Zbořil odstartoval v Kometě, odkud zamířil do Bostonu. Tušil, že by měl dostat hodně prostoru, což se zatím také potvrzuje. Zatímco dosud měl v NHL jen dva starty, které si připsal v sezoně 2018/19, letos hraje pravidelně. V aktuálním ročníku zasáhl do 14 zápasů a posbíral v nich dvě asistence.  Foto: Profimedia.cz
 Libor Hájek (New York Rangers) - 832,5 tis. dolarů   Také Libor Hájek načal letošní ročník v Kometě, teď už je ale zpět v zámoří a bojuje o své místo v New Yorku Rangers. V loňské sezoně třiadvacetiletý Libor Hájek naskočil do 28 zápasů, letos ale zatím moc prostoru nedostává. Na ledě byl jen čtyřikrát. Foto: Profimedia.cz
 Jan Rutta (Tampa Bay Lightning) - 900 tis. dolarů   Třicetiletý Jan Rutta loni s Tampou Bay oslavil zisk Stanley Cupu, po sezoně mu ale skončila smlouva a zkušený bek řešil svou budoucnost. Nakonec podepsal nový dvouletý kontrakt s Lightning, kteří mu letos vyplatí 900 tisíc dolarů. V příští sezoně si pak finančně polepší a vydělá si 1,7 milionů dolarů.  Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

6 českých obránců v NHL. Kolik si letos vydělají Hronek, Gudas nebo Zbořil?

Už několik let je to ta samá písnička. Počet českých obránců, kteří působí v NHL, není příliš vysoký. A stejné je tomu i letos.

Bez názvu1.jpg

Do letošní sezony NHL zatím zasáhly necelé tři desítky českých hokejistů. Je mezi nimi i šest obránců. Zajímá vás, kolik si Hronek, Gudas, Šimek a spol. letos vydělají? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Filip Hronek (Detroit Red Wings) - 700 tis. dolarů

Filip Hronek Detroit 20.jpg

Nejproduktivnějším českým obráncem v NHL je podle očekávání Filip Hronek, jenž i letos patří ke klíčovým hráčům Detroitu. Po této sezoně mu končí nováčkovský kontrakt, a tak se dá čekat, že si třiadvacetiletý bek výrazně finančně polepší. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Jakub Zbořil (Boston Bruins) - 700 tis. dolarů

Jakub Zbořil Boston 21.jpgLetošní ročník Jakub Zbořil odstartoval v Kometě, odkud zamířil do Bostonu. Tušil, že by měl dostat hodně prostoru, což se zatím také potvrzuje. Zatímco dosud měl v NHL jen dva starty, které si připsal v sezoně 2018/19, letos hraje pravidelně. V aktuálním ročníku zasáhl do 14 zápasů a posbíral v nich dvě asistence. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Libor Hájek (New York Rangers) - 832,5 tis. dolarů 

Libor Hájek NYR 19.jpg

Také Libor Hájek načal letošní ročník v Kometě, teď už je ale zpět v zámoří a bojuje o své místo v New Yorku Rangers. V loňské sezoně třiadvacetiletý Libor Hájek naskočil do 28 zápasů, letos ale zatím moc prostoru nedostává. Na ledě byl jen čtyřikrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jan Rutta (Tampa Bay Lightning) - 900 tis. dolarů 

Jan Rutta SC 2.jpg

Třicetiletý Jan Rutta loni s Tampou Bay oslavil zisk Stanley Cupu, po sezoně mu ale skončila smlouva a zkušený bek řešil svou budoucnost. Nakonec podepsal nový dvouletý kontrakt s Lightning, kteří mu letos vyplatí 900 tisíc dolarů. V příští sezoně si pak finančně polepší a vydělá si 1,7 milionů dolarů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Radim Šimek (San Jose Sharks) - 2,45 mil. dolarů 

Radim Šimek San Jose.jpg

Osmadvacetiletý obránce odešel do NHL před sezonou 2018/19. V San Jose jsou s jeho prací spokojeni, a tak Radim Šimek před rokem podepsal nový čtyřletý kontrakt na devět milionů dolarů. Letos z nich ukrojí více než čtvrtinu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Radko Gudas (Florida Panthers) - 2,5 mil. dolarů 

Radko Gudas Florida.jpg

Nejlépe placeným českým bekem v NHL je Radko Gudas. Zkušený zadák před sezonou změnil dres a odešel z Washingtonu na Floridu, se kterou podepsal tříletou smlouvu v celkové hodnotě 7,5 milionů dolarů. Své místo v NHL má třicetiletý bek jisté. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud