6 brankářů, kteří letos chytali v české reprezentaci. Vládcem byl Francouz

Hokejová reprezentace měla v této sezoně jasnou brankářskou jedničku – Pavla Francouze, který odchytal 16 zápasů. Do akce se ale dostalo i pět dalších gólmanů.

Francouz, který míří do Colorada, byl jedničkou na olympijských hrách i na světovém šampionátu. Tam odjel i Dominik Hrachovina, ten ale na reprezentační premiéru ještě čeká. V Kodani, ale i na dalších reprezentačních akcích, však dostalo šanci i pět dalších českých gólmanů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Pavel Francouz – 16 zápasů

Pavel Francouz maska Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Na olympiádě nevynechal ani jeden zápas a patřil k tahounům českého týmu. Na šampionátu ho trenéři vyhlásili jedničkou, chytal však proti relativně slabším soupeřům. Přesto dostal šanci ve čtvrtfinále a znovu nezklamal. Jeden gól si ale vyčítal a medaili znovu nezískal.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Dominik Furch – 7 zápasů

Dominik Furch ČR.jpg

V roce 2016 se na šampionátu točil s Pavlem Francouzem, loni byl trojkou, a když na něj měla stejná role padnout i v Kodani, tak se s trenéry dohodl, že nepojede. Gólman Omsku letos zasáhl do sedmi zápasů a odjel také na olympiádu. Pod pěti kruhy si ale nezachytal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

David Rittich – 5 zápasů

David Rittich Francouz Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Má za sebou povedenou sezonu v NHL, v bráně Calgary odchytal 20 zápasů a poprvé si zachytal i na světovém šampionátu. Ve skupině dostal šanci proti Švédům, vychytal výhru proti Rusům i pohodový triumf nad Francií. Zdálo se, že je ve větší pohodě než Francouz, v klíčovém utkání turnaje ale zůstal mezi náhradníky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Patrik Bartošák – 3 zápasy

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

Opora Vítkovic je jedním z gólmanů, na kterém by reprezentační trenéři chtěli do budoucna stavět. I proto jel v roli trojky na olympijský turnaj a čekalo se, že stejnou pozici bude mít i v Kodani. Z konečné nominace ho ale nakonec vyšoupl Dominik Hrachovina. Patrik Bartošák tak zůstal na třech startech, ve kterých inkasoval pouhé čtyři góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Marek Mazanec – 2 zápasy

Marek Mazanec Slovan.jpg

Po několika letech strávených v Nashvillu se rozhodl pro návrat do Evropy a podepsal smlouvu se Slovan Bratislava. Zároveň si odbyl reprezentační premiéru a čekalo se, že odjede i na olympijské hry. Jenže Marek Mazanec se dohodl na smlouvě s New Yorkem Rangers a vrátil se do zámoří. Zůstal však na farmě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Miroslav Svoboda - 1 zápas

Miroslav Svoboda Plzeň 2.jpg

Jeden zápas odchytal za národní tým také Miroslav Svoboda. Třiadvacetiletý gólman Plzně, jenž ještě před rokem působil v Jihlavě a po letošní sezoně si plácl s Nashvillem, si reprezentační premiéru odbyl v letním přípravném duelu proti Slovensku. V Žilině tehdy vychytal výhru 2:1.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud