6 brankářů, kteří během sezony vychytali nejvíc nul. Překoná je Hrubec?

6 brankářů, kteří během sezony vychytali nejvíc nul. Překoná je Hrubec?

6 brankářů, kteří během sezony vychytali nejvíc nul. Překoná je Hrubec?

Třinecký fantom Šimon Hrubec vychytal v dosavadním extraligovém ročníku už šest čistých kont. Roman Will z Liberce a litvínovský Jaroslav Janus mají na kontě čtyři zápasy bez inkasované branky. Dosavadní rekordy se třesou v základech…

Bez názvu.jpg

Loni udržel nejvíc čistých kont olomoucký Branislav Konrád, který vychytal šest zápasů s nulou. Na vstup mezi absolutní elitu mu to ale nestačilo. V minulých letech totiž šest brankářů vyšperkovalo sezonu minimálně osmi zápasy bez vstřelené branky. Komu se to povedlo? A jak vysoko se v žebříčku může letos dostat Hrubec? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 7

Martin Prusek (1996/97, Vítkovice) – 8 čistých kont

Martin Prusek.jpg

Kariéra bývalého úspěšného gólmana, který chytal i za Ottawu či Columbus, je spojena především s Vítkovicemi, s nimiž získal čtyři extraligové medaile. Tu první, stříbrnou, vybojoval v ročníku 1996/97, který mu sedl náramně. V 49 zápasech základní části udržel osm z celkových 28 extraligových čistých kont. Odměnou mu byla pozvánka na mistrovství světa, z něhož si přivezl bronzovou medaili.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Roman Čechmánek (1997/98, Vsetín) – 8 čistých kont

Roman Čechmánek Vsetín.jpg

Olympijský šampion z Nagana a trojnásobný mistr světa byl jedním ze strůjců zlaté jízdy vsetínského hokeje. Bývalý gólman byl u pěti titulů a ve všech těchto ročnících se stal i nejlepším brankářem sezony. Skvěle mu vyšla hlavně sezona 1997/98, během níž vychytal v 47 zápasech základní části osm čistých kont. O tři roky později byl už v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Dušan Salfický (1999/00, Plzeň) – 9 čistých kont

Dušan Salfický Plzeň.jpg

Dvojnásobný mistr světa a bronzový medailista z olympiády v Turíně prožil dlouhou a úspěšnou kariéru, během níž prošel několika domácími i zahraničními kluby.

Se Spartou a Pardubicemi získal extraligové zlato, velmi dobré výkony předváděl však i v Plzni, s níž získal v ročníku 1999/00 bronz. Tuto sezonu měl výbornou a během 50 zápasů základní části vychytal devět čistých kont. Jedno přidal i v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Igor Murín (2003/04, Zlín) – 9 čistých kont

Igor Murín.jpg

Bývalý slovenský reprezentant, který chytal i na olympiádě v Naganu, je jedním z nejlepších zahraničních gólmanů v extraligové historii. Před sezonou 2003/04 přišel do Zlína, kterému hned vychytal titul. Pomohl k němu 11 čistými konty – devíti v základní části (v pouhých 31 zápasech!) a dvěma v play-off. Dalších devět nul přidal v následujícím ročníku, ve kterém Zlín vybojoval stříbro.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Roman Málek (2002/03, Slavia) – 11 čistých kont

Roman Málek.jpg

V závěru kariéry nastupoval za Mladou Boleslav a Spartu, předtím působil ve Vítkovicích, Plzni, Karlových a především Slavii, s níž prožil nejúspěšnější období kariéry. Především sezonu 2002/03, ve které vychytal pražskému celku historicky první extraligový titul. 

V základní části si tehdy připsal 11 čistých kont a dalších pět jich přidal v play-off. Odměnou mu bylo ocenění pro nejlepšího extraligového hokejistu roku, které obhájil i v dalším ročníku, během něhož vychytal dalších pět nul.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Pöpperle (2013/14, Sparta) – 11 čistých kont

Tomáš Pöpperle Sparta 2.jpg

Tomáš Pöpperle udržel, stejně jako Málek, během jedné sezony 11 čistých kont. Potřeboval k tomu ale jen 44 zápasů, zatímco Málek o šest duelů více. Bylo to v sezoně 2013/14, před níž se vrátil do extraligového klubu z působení v pražském Lvu.

Skvělá sezona, během které se dostal téměř na 94% úspěšnost zákroků, mu pomohla k návratu do Kontinentální hokejové ligy a následující rok chytal za Soči. Loni už byl ale zpět ve Spartě a letos přidal dvě k celkovým 37 extraligovým čistým kontům.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud