Michal Bílek   Bývalý reprezentační kouč naposledy působil v Kazachstánu, kde vedl Astanu i místní reprezentaci. Spekulovalo se o něm také v souvislosti s návratem do Sparty, ta ale vsadila na Vrbu. Pětapadesátiletý Michal Bílek v lize naposledy vedl Zlín a v Baťově městě s ním byli nadmíru spokojeni.  Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia
 Pavel Hapal   Někdejší reprezentant ostravské fotbalové prostředí dobře zná. V Baníku už totiž před lety jako hlavní trenér působil. Poté byl v Polsku nebo na Slovensku, vedl i Spartu a naposledy byl koučem slovenské reprezentace. Od té doby je ale jednapadesátiletý Pavel Hapal bez práce.  Foto: Profimedia.cz
 Martin Hašek   O příchodu bývalého kouče Sparty nebo Bohemians do Ostravy se spekulovalo už před nástupcem Luboše Kozla, kterého vedení ostravského klubu nakonec upřednostnilo. Jednapadesátiletý Hašek je stále bez práce, dočká se své šance v Baníku nyní?  Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
 Václav Jílek   Bez práce je také čtyřiačtyřicetiletý Václav Jílek, jenž naposledy vedl Spartu. Na Letné dostal velkou důvěru, tu však ani zdaleka nesplatil a před více než rokem u týmu skončil. Předtím úspěšně působil v Olomouci.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

5 známých fotbalových trenérů, kteří jsou nyní volní. Převezme někdo z nich Baník?

Luboš Kozel už není trenérem Baníku. Ostravský celek převzal dosavadní kouč třetiligové rezervy Ondřej Smetana, je však otázkou, jestli na trenérské lavičce vydrží až do konce sezony, nebo jestli vedení klubu přivede někoho jiného.

Bez názvu.jpg

Baník odvolal trenéra Luboše Kozla. Ještě před pár týdny byl k dispozici volný Pavel Vrba, ten už ale vede Spartu, tudíž jeho příchod do Ostravy je vyloučen. Baník převzal Ondřej Smetana, je však otázkou, zda se jedná o dlouhodobé, nebo jen dočasné řešení. V současné době je totiž bez angažmá pět zajímavých trenérských jmen. Najdete je v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Michal Bílek 

Michal Bílek Zlín Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Bývalý reprezentační kouč naposledy působil v Kazachstánu, kde vedl Astanu i místní reprezentaci. Spekulovalo se o něm také v souvislosti s návratem do Sparty, ta ale vsadila na Vrbu. Pětapadesátiletý Michal Bílek v lize naposledy vedl Zlín a v Baťově městě s ním byli nadmíru spokojeni. 

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Pavel Hapal 

Pavel Hapal Slovensko.jpg

Někdejší reprezentant ostravské fotbalové prostředí dobře zná. V Baníku už totiž před lety jako hlavní trenér působil. Poté byl v Polsku nebo na Slovensku, vedl i Spartu a naposledy byl koučem slovenské reprezentace. Od té doby je ale jednapadesátiletý Pavel Hapal bez práce. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Martin Hašek 

Martin Hašek trenér MICHAL SVÁČEK  MAFRA Profimedia.jpg

O příchodu bývalého kouče Sparty nebo Bohemians do Ostravy se spekulovalo už před nástupcem Luboše Kozla, kterého vedení ostravského klubu nakonec upřednostnilo. Jednapadesátiletý Hašek je stále bez práce, dočká se své šance v Baníku nyní? 

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Václav Jílek 

Václav Jílek Sparta.jpg

Bez práce je také čtyřiačtyřicetiletý Václav Jílek, jenž naposledy vedl Spartu. Na Letné dostal velkou důvěru, tu však ani zdaleka nesplatil a před více než rokem u týmu skončil. Předtím úspěšně působil v Olomouci. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jozef Weber 

Jozef Weber Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Naposledy vedl Mladou Boleslav, kde jej v průběhu této sezony nahradil Karel Jarolím. Padesátiletý kouč ve městě Škodovky působil od února roku 2018 a předtím několik let vedl taky Karvinou. Slezské prostředí tak velmi dobře zná. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud