Zbyněk Irgl (37 let, Olomouc).  Návrat v 38 letech? A proč ne? Zbyněk Irgl na konci měsíce oslaví osmatřicáté narozeniny, přibývající věk na jeho výkonech ale nepoznáte. Letos dal olomoucký útočník už 11 branek a je druhým nejlepším střelcem extraligy. Trenér Říha přiznal, že stříbrného medailistu z mistrovství světa 2006 sleduje. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Martin Zaťovič (33 let, Kometa).  Když se z reprezentace omluvil Jiří Novotný, ukázal kouč Říha na jiného zkušeného třicátníka. Z Brna měl dorazit Martin Zaťovič, jenže ani třiatřicetiletý útočník Komety na Karjalu nakonec nedorazil. Reprezentaci však má stále co nabídnout. Letos dal už devět branek, přidal tři asistence a patří k tahounům Komety. Foto: Profimedia.cz
 Milan Gulaš (32 let, Plzeň).  Loni byl blízko splněnému snu, o olympijský start ho ale připravilo zranění. Od té doby se v reprezentaci neobjevil. V uplynulé sezoně dohromady i s play-off posbíral 70 kanadských bodů. Letos má dvaatřicetiletý plzeňský útočník na kontě zatím šest branek a devět asistencí. Dostane ještě jednu šanci i v národním týmu? Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Petr Vrána (33 let, Sparta).  V roce 2017 startoval na mistrovství světa, jenže loňská sezona mu příliš nevyšla. V létě se však Petr Vrána stal kapitánem Sparty, která v současné době vládne celé tabulce. A daří se i třiatřicetiletému útočníkovi, který má na kontě pět branek a deset asistencí. I on by se mohl vrátit do národního týmu. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

5 zkušených útočníků z extraligy, kteří se mohou vrátit do reprezentace

Současný hokejový trend? Dávat šanci mladým. Jenže v extralize letos vládnou zkušení hráči. Někteří z nich by se dokonce mohli vrátit i do reprezentace.

Trenér Miloš Říha před Karjala Cupem chtěl do reprezentace vrátit pětatřicetiletého Jiřího Novotného. A zkušené útočníky, kterým je už nějakou dobu přes 30 let, může příště povolat i z extraligy. Jména pěti forvardů z domácí soutěže, kteří se mohou vrátit do národního týmu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Marek Kvapil (33 let, Liberec)

Marek Kvapil Liberec.jpg

Hlavní hvězda extraligy. Podle mnohých by měl hrát úplně jinou soutěž, Marek Kvapil ale táhne liberecký tým. Třiatřicetiletý lídr Bílých Tygrů dal v 17 zápasech jedenáct branek a přidal sedmnáct nahrávek, což z něj dělá suverénně nejproduktivnějšího hráče extraligy. Na Karjala Cup se ale nedostal.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Zbyněk Irgl (37 let, Olomouc)

Zbyněk Irgl Olomouc Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Návrat v 38 letech? A proč ne? Zbyněk Irgl na konci měsíce oslaví osmatřicáté narozeniny, přibývající věk na jeho výkonech ale nepoznáte. Letos dal olomoucký útočník už 11 branek a je druhým nejlepším střelcem extraligy. Trenér Říha přiznal, že stříbrného medailistu z mistrovství světa 2006 sleduje.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Martin Zaťovič (33 let, Kometa)

Martin Zaťovič 2.jpg

Když se z reprezentace omluvil Jiří Novotný, ukázal kouč Říha na jiného zkušeného třicátníka. Z Brna měl dorazit Martin Zaťovič, jenže ani třiatřicetiletý útočník Komety na Karjalu nakonec nedorazil. Reprezentaci však má stále co nabídnout. Letos dal už devět branek, přidal tři asistence a patří k tahounům Komety.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Milan Gulaš (32 let, Plzeň)

Milan Gulaš Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Loni byl blízko splněnému snu, o olympijský start ho ale připravilo zranění. Od té doby se v reprezentaci neobjevil. V uplynulé sezoně dohromady i s play-off posbíral 70 kanadských bodů. Letos má dvaatřicetiletý plzeňský útočník na kontě zatím šest branek a devět asistencí. Dostane ještě jednu šanci i v národním týmu?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Petr Vrána (33 let, Sparta)

Petr Vrána Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2017 startoval na mistrovství světa, jenže loňská sezona mu příliš nevyšla. V létě se však Petr Vrána stal kapitánem Sparty, která v současné době vládne celé tabulce. A daří se i třiatřicetiletému útočníkovi, který má na kontě pět branek a deset asistencí. I on by se mohl vrátit do národního týmu.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud