5 zásadních událostí v dosavadní kariéře Filipa Zadiny. Dočká se teď NHL?

Filip Zadina se dočkal. Osmnáctiletý český útočník prošel draftem, v němž bylo jen pět lepších hráčů. Pardubický rodák teď má před sebou další metu – start v NHL.

Na to, že je mu teprve 18 let, už toho má hodně za sebou. Filip Zadina patří k nejtalentovanějším českým hokejistům posledních let a jednou by se mohl stát hvězdou NHL i národního týmu. Co všechno má už mladý kanonýr za sebou? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Extraligová premiéra

Filip Zadina.jpg

Zadina je odchovancem pardubického hokeje a právě v dresu Dynama si odbyl extraligovou premiéru. Tehdy mu bylo pouhých 16 let. V sezoně 2015/16 odehrál v základní části dva zápasy, v dalším ročníku jich přidal už 25, dal první gól a další čtyři duely odehrál v bojích o udržení.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Kanadská juniorka

Filip Zadina Halifax.jpg

Vedení Dynama Zadinovi nenabídlo takový prostor, jaký si představoval. A tak před rokem zabalil kufry a odešel do kanadské juniorky. Uplynulý ročník strávil v Halifaxu a v soutěži QMJHL rychle dozrál. V 57 zápasech základní části posbíral 82 kanadských bodů a dalších dvanáct jich přidal v play-off. Není divu, že se v draftu stal velmi žádaným zbožím.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Hvězda mezi juniory

Filip Zadina ČR.jpg

Česká dvacítka sice na přelomu roku znovu nedosáhla na medaile, junioři ale odehráli dobrý turnaj a skončili čtvrtí. K lídrům týmu patřil Martin Nečas, ale také osmnáctiletý Zadina. V sedmi zápasech dal sedm branek, přidal jednu nahrávku a dostal se do All-Star týmu celého šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Premiéra v reprezentaci

Filip Zadina ČR 2.jpg

Teď už bývalý reprezentační kouč Josef Jandač se před světovým šampionátem rozhodl omladit kádr a začlenil do něj několik nováčků. Jedním z nich byl právě Zadina, který si v závěru ročníku odbyl premiéru v národním týmu a odehrál za něj šest zápasů. Dal gól, přidal nahrávku, byl hodně aktivní, do Dánska se ale nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Draft NHL

FIlip Zadina draft.jpg

V prognózách draftu patřil k nejžádanějším talentům. Spekulovalo se, že bude vybrán do třetího, maximálně do pátého místa. Měl se o něj přetahovat Montreal s Ottawou. Všechny předpoklady ale vzaly za své, Zadina šel na řadu jako šestý v pořadí a zamířil do Detroitu. Vedení Red Wings si tento krok nemůže vynachválit, dá mu šanci už v příští sezoně NHL?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud