Jakub Navrátil  Obránce Jakub Navrátil odstartoval ligovou kariéru v Příbrami, odkud v ročníku 2007/08 zamířil do Plzně. Ve Viktorce nastupoval pravidelně a zařadil se mezi lídry zadních řad. Na podzim mistrovského ročníku zasáhl do 16 zápasů a vstřelil jeden gól, v zimě však zamířil do tureckého Sivassporu. Poté, co mu v Turecku skončila smlouva, posílil Mladou Boleslav a později si taky vyzkoušel angažmá v Itálii. Profimedia.cz
 Tomáš Rada  Společně s Jakubem Navrátilem zamířil v polovině zlatého ročníku do Sivassporu také Tomáš Rada, jenž svou ligovou kariéru načal v sezoně 2005/06 právě v dresu Plzně. K titulu pomohl dvěma góly. Po přesunu do Turecka nejprve pravidelně hrával, postupně ale začal dostávat méně prostoru, a tak se vrátil domů a hrál za Jihlavu. Další čtyři sezony pak kopal za Slovácko. Profimedia.cz
 František Ševinský  Důležitou součástí plzeňského týmu byl v první zlaté sezoně František Ševinský. Bývalý obránce sice během podzimu chodil do hry převážně z lavičky náhradníků, na jaře se ale dostal do základní sestavy a patřil k velkým oporám týmu trenéra Pavla Vrby. Okusil i Ligu mistrů, postupem času ale ze sestavy vypadl a v sezoně 2012/13 odešel do Mladé Boleslavi. Profimedia.cz
 Petr Trapp  Plzeň byla hodně ofenzivně laděné mužstvo, potřebovala však i někoho, kdo to všechno bude jistit. I proto Viktorka v zimě během mistrovské sezony přivedla defenzivního záložníka Petra Trappa, který dorazil ze Slavie. V sešívaném dresu měl pevné místo v sestavě, které si udržel i na západě Čech, kde nějakou dobu působil už dříve. Na jaře zasáhl do jedenácti duelů a Plzni výrazně pomohl k zisku titulu. V dalším ročníku už ale tolik prostoru nedostal a později zamířil do Příbrami. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

5 „zapomenutých hrdinů“, kteří dovedli Plzeň před 12 lety k prvnímu ligovému titulu

Psala se sezona 2010/11, když Plzeň šokovala ligovou scénu a získala první titul v klubové historii. K lídrům týmu tehdy patřili Pavel Horváth, David Limberský, Jan Rezek či Daniel Kolář. Na další borce z tehdejšího kádru už si ale 12 let poté málokdo vzpomene.

Pod titul první plzeňský titul před 12 lety se výrazně nepodepsali jen mediálně známí fotbalisté, ale i pět dalších „zapomenutých“ - leč důležitých - borců západočeské družiny. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Roman Pavlík

Roman Pavlík.jpg

V Plzni se během sezony 2010/11 protočili tři brankáři. Dva zápasy odchytal Martin Ticháček, sedm startů si připsal Lukáš Krbeček a do dvaadvaceti zápasů zasáhl Roman Pavlík, jenž k titulu Viktorky pomohl osmi čistými konty. V následující sezoně si sice zachytal v Lize mistrů proti Barceloně, v lize už ale tolik prostoru nedostával a o místo mezi třemi tyčemi jej připravil Marek Čech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Navrátil

Jakub Navrátil Plzeň Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Obránce Jakub Navrátil odstartoval ligovou kariéru v Příbrami, odkud v ročníku 2007/08 zamířil do Plzně. Ve Viktorce nastupoval pravidelně a zařadil se mezi lídry zadních řad. Na podzim mistrovského ročníku zasáhl do 16 zápasů a vstřelil jeden gól, v zimě však zamířil do tureckého Sivassporu. Poté, co mu v Turecku skončila smlouva, posílil Mladou Boleslav a později si taky vyzkoušel angažmá v Itálii.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Tomáš Rada 

Tomáš Rada Plzeň Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Společně s Jakubem Navrátilem zamířil v polovině zlatého ročníku do Sivassporu také Tomáš Rada, jenž svou ligovou kariéru načal v sezoně 2005/06 právě v dresu Plzně. K titulu pomohl dvěma góly. Po přesunu do Turecka nejprve pravidelně hrával, postupně ale začal dostávat méně prostoru, a tak se vrátil domů a hrál za Jihlavu. Další čtyři sezony pak kopal za Slovácko.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

František Ševinský

František Ševinský1.jpg

Důležitou součástí plzeňského týmu byl v první zlaté sezoně František Ševinský. Bývalý obránce sice během podzimu chodil do hry převážně z lavičky náhradníků, na jaře se ale dostal do základní sestavy a patřil k velkým oporám týmu trenéra Pavla Vrby. Okusil i Ligu mistrů, postupem času ale ze sestavy vypadl a v sezoně 2012/13 odešel do Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petr Trapp

Petr Trapp.jpg

Plzeň byla hodně ofenzivně laděné mužstvo, potřebovala však i někoho, kdo to všechno bude jistit. I proto Viktorka v zimě během mistrovské sezony přivedla defenzivního záložníka Petra Trappa, který dorazil ze Slavie. V sešívaném dresu měl pevné místo v sestavě, které si udržel i na západě Čech, kde nějakou dobu působil už dříve. Na jaře zasáhl do jedenácti duelů a Plzni výrazně pomohl k zisku titulu. V dalším ročníku už ale tolik prostoru nedostal a později zamířil do Příbrami.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud