El Hadji Malick Diouf Slavia za něj v zimě poslala do norského Tromsö okolo 45 milionů korun. Od takové investice očekáváte, že se vám brzy začne vracet, devatenáctiletý senegalský obránce toho ale zatím moc neukázal. V lize zasáhl pouze do šesti zápasů, žádná hitparáda to však z jeho strany nebyla. Pevné místo si navíc nezískal ani Ondřej Zmrzlý, jenž v zimě přišel na stejný post z Olomouce.

El Hadji Malick Diouf
Slavia za něj v zimě poslala do norského Tromsö okolo 45 milionů korun. Od takové investice očekáváte, že se vám brzy začne vracet, devatenáctiletý senegalský obránce toho ale zatím moc neukázal. V lize zasáhl pouze do šesti zápasů, žádná hitparáda to však z jeho strany nebyla. Pevné místo si navíc nezískal ani Ondřej Zmrzlý, jenž v zimě přišel na stejný post z Olomouce.

 Conrad Wallem Do Slavie přišel v létě, ukázal se jako zdatný univerzál a zejména na podzim patřil k oporám sešívané družiny. Na kontě má pět branek a stejný počet asistencí, což není vůbec špatná bilance, v posledních zápasech ale jakoby mu došel dech. V utkání proti Olomouci vydržel třiadvacetiletý norský fotbalista na hřišti jen něco málo přes 50 minut.
 Christos Zafeiris Byla to velká sláva, když norský klenot přišel loni v zimě do Edenu. Ve Slavii se rozkoukal rychle a získal si flek v základní sestavě. Brzdila jej (a stále brzdí) slabší produktivita, tu ale nahrazoval skvělými výkony. Šlapal do defenzivy, zároveň byl mozkem týmu v ofenzivě. To teď ale neplatí, jednadvacetiletý Christos Zafeiris je z formy.
 Mick van Buren Buldok z Nizozemska byl v ofenzivě vždy hodně silný. Ještě na podzim dal v lize pět gólů, patřil k důležitým hráčům týmu. Několikrát začal v základu, týmu uměl pomoct, i když přišel z lavičky náhradníků. Jenže od prosince jednatřicetiletý Mick van Buren ani jednou nebodoval.
 Muhamed Tijani Sešívaní za něj loni v létě zaplatili Baníku okolo 30 milionů korun. Věděli, že má mezery, věřili ale, že na sobě zapracuje a stane se jedním z nejlepších ligových útočníků. Zatímco v minulé sezoně se za Baník trefil jedenáctkrát, letos má na kontě jen dvě branky. Naposledy se prosadil ještě v září, v posledních zápasech téměř nehraje.
5
Fotogalerie

5 zahraničních fotbalistů Slavie, kteří jsou v klíčové fázi sezony z formy

Ještě nedávno byla Slavia v tabulce první, titul měla ve svých rukou. Jenže pak padla v Plzni, remizovala s Olomoucí a Sparta má rázem v čele tabulky čtyřbodový náskok. Sešívaní klíčovou fázi sezony nezvládají.

Slavia celou sezonu šlapala, jenže v posledních kolech sešívaní tápou. Tým trenéra Jindřicha Trpišovského ztrácí půdu pod nohama a potřetí v řadě bude nejspíš bez titulu.

Co za tím vězí? Mimo jiné i nevýrazné výkony několika zahraničních hráčů, od nichž se v této fázi sezony čekalo daleko víc. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

El Hadji Malick Diouf

Bez názvu1.jpg

Slavia za něj v zimě poslala do norského Tromsö okolo 45 milionů korun. Od takové investice očekáváte, že se vám brzy začne vracet, devatenáctiletý senegalský obránce toho ale zatím moc neukázal. V lize zasáhl pouze do šesti zápasů, žádná hitparáda to však z jeho strany nebyla. Pevné místo si navíc nezískal ani Ondřej Zmrzlý, jenž v zimě přišel na stejný post z Olomouce.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Conrad Wallem

Conrad Wallem Slavia.jpg

Do Slavie přišel v létě, ukázal se jako zdatný univerzál a zejména na podzim patřil k oporám sešívané družiny. Na kontě má pět branek a stejný počet asistencí, což není vůbec špatná bilance, v posledních zápasech ale jakoby mu došel dech. V utkání proti Olomouci vydržel třiadvacetiletý norský fotbalista na hřišti jen něco málo přes 50 minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Christos Zafeiris

Christos Zafeiris Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Byla to velká sláva, když norský klenot přišel loni v zimě do Edenu. Ve Slavii se rozkoukal rychle a získal si flek v základní sestavě. Brzdila jej (a stále brzdí) slabší produktivita, tu ale nahrazoval skvělými výkony. Šlapal do defenzivy, zároveň byl mozkem týmu v ofenzivě. To teď ale neplatí, jednadvacetiletý Christos Zafeiris je z formy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Mick van Buren

Mick Van Buren Slavia Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Buldok z Nizozemska byl v ofenzivě vždy hodně silný. Ještě na podzim dal v lize pět gólů, patřil k důležitým hráčům týmu. Několikrát začal v základu, týmu uměl pomoct, i když přišel z lavičky náhradníků. Jenže od prosince jednatřicetiletý Mick van Buren ani jednou nebodoval.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Muhamed Tijani

Muhamed Tijani Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sešívaní za něj loni v létě zaplatili Baníku okolo 30 milionů korun. Věděli, že má mezery, věřili ale, že na sobě zapracuje a stane se jedním z nejlepších ligových útočníků. Zatímco v minulé sezoně se nigerijský forvard za Baník trefil jedenáctkrát, letos má na kontě jen dvě branky. Naposledy se prosadil ještě v září, v posledních zápasech téměř nehraje.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud