MS v hokeji 2016  V sezoně 2015/16 si Pastrňák zahrál potřetí v řadě na juniorském světovém šampionátu. Tehdy už taky druhým rokem nastupoval za Boston, v jehož barvách posbíral v 51 zápasech základní části 26 bodů. Povedený rok ho poprvé vynesl i do seniorské reprezentace, za kterou odehrál osm zápasů na mistrovství světa v Rusku. Český tým měl pod vedením kouče Vůjtka dobře nakročeno, ve čtvrtfinále ale nestačil na výběr USA a dohrál. Pastrňák dal na turnaji jeden gól a přidal pět nahrávek.

MS v hokeji 2016
V sezoně 2015/16 si Pastrňák zahrál potřetí v řadě na juniorském světovém šampionátu. Tehdy už taky druhým rokem nastupoval za Boston, v jehož barvách posbíral v 51 zápasech základní části 26 bodů. Povedený rok ho poprvé vynesl i do seniorské reprezentace, za kterou odehrál osm zápasů na mistrovství světa v Rusku. Český tým měl pod vedením kouče Vůjtka dobře nakročeno, ve čtvrtfinále ale nestačil na výběr USA a dohrál. Pastrňák dal na turnaji jeden gól a přidal pět nahrávek.

 Světový pohár 2016  V roce 2016 se Pastrňák dostal taky do českého týmu pro Světový pohár. Výběr pod vedením kouče Jandače nejprve schytal šestigólový výprask od Kanady, pak ale uhrál bod proti týmu Evropy a následně porazil 4:3 favorizované Američany. Ze skupiny však nepostoupil a Pastrňák ve třech zápasech nebodoval. 
 MS v hokeji 2017  Druhý světový šampionát v řadě, na který Pastrňák dorazil. V NHL měl za sebou parádní sezonu, v základní části posbíral 70 bodů a s Bostonem postoupil do play-off. V tom ale brzy dohrál, a tak dorazil do Paříže, kde Češi hráli základní skupinu. V té dal gól a přidal šest nahrávek, ve čtvrtfinále ale Česko prohrálo 0:3 s Ruskem a pouť turnajem skončila. 
 MS v hokeji 2018  Mistrovství světa v roce 2018 hostilo Dánsko. Na turnaji vytvořil David Pastrňák parádní duo s Davidem Krejčím, blýskl se dvěma góly proti Rusku a celkem se na šampionátu trefil čtyřikrát. Přidal i dvě asistence, jenže pak přišlo čtvrtfinále a v něm porážka 2:3 s týmem USA.
 MS v hokeji 2022  V roce 2022 Boston vypadl z bojů o Stanley Cup už v prvním kole, v němž svedl neúspěšnou sedmizápasovou bitvu s Carolinou. David Pastrňák v play-off posbíral šest bodů a následně vyslyšel volání trenéra Jalonena a vypravil se pomoci národnímu týmu na mistrovství světa do Finska. Na šampionátu odehrál sedm střetnutí, ve kterých nasázel soupeřům sedm branek, což z něj udělalo nejlepšího kanonýra turnaje. Celkem posbíral deset bodů a výraznou měrou přispěl k zisku bronzových medailí.
5
Fotogalerie

5 velkých reprezentačních akcí Davida Pastrňáka. Kam přijel a jak se mu vedlo?

Český tým se chystá na domácí mistrovství světa. Je však téměř jisté, že jednu velkou ofenzivní zbraň bude postrádat - Davida Pastrňáka.

David Pastrňák se na mistrovství světa velmi pravděpodobně neobjeví, protože s Bostonem bojuje o Stanley Cup. Dosud se nejlepší český hokejista současnosti objevil v reprezentačním dresu na pěti vrcholových seniorských akcích. Kde startoval a jak se mu vedlo, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

MS v hokeji 2016

David Pastrňák-reprezentace (2).jpg

V sezoně 2015/16 si Pastrňák zahrál potřetí v řadě na juniorském světovém šampionátu. Tehdy už taky druhým rokem nastupoval za Boston, v jehož barvách posbíral v 51 zápasech základní části 26 bodů. Povedený rok ho poprvé vynesl i do seniorské reprezentace, za kterou odehrál osm zápasů na mistrovství světa v Rusku. Český tým měl pod vedením kouče Vůjtka dobře nakročeno, ve čtvrtfinále ale nestačil na výběr USA a dohrál. Pastrňák dal na turnaji jeden gól a přidal pět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Světový pohár 2016

David Pastrňák WC 2016.jpg

V roce 2016 se David Pastrňák dostal i do českého týmu pro Světový pohár. Výběr pod vedením kouče Jandače nejprve schytal šestigólový výprask od Kanady, pak ale uhrál bod proti týmu Evropy a následně porazil 4:3 favorizované Američany. Ze skupiny však nepostoupil a Pastrňák ve třech zápasech nebodoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

MS v hokeji 2017

David Pastrňák MS 17 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Druhý světový šampionát v řadě, na který Pastrňák dorazil. V NHL měl za sebou parádní sezonu, v základní části posbíral 70 bodů a s Bostonem postoupil do play-off. Brzy ale dohrál, a tak dorazil do Paříže, kde už měli Češi rozehranou základní skupinu. Dal gól a přidal šest nahrávek, ve čtvrtfinále ale Česká republika prohrála 0:3 s Ruskem a pouť turnajem skončila.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

MS v hokeji 2018

David Pastrňák MS 18 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Mistrovství světa v roce 2018 hostilo Dánsko. Na turnaji vytvořil David Pastrňák parádní duo s Davidem Krejčím, blýskl se dvěma góly proti Rusku a celkem se na šampionátu trefil čtyřikrát. Přidal i dvě asistence, jenže pak přišlo čtvrtfinále a v něm porážka 2:3 s týmem USA.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

MS v hokeji 2022

David Pastrňák-2022.jpg

V roce 2022 Boston vypadl z bojů o Stanley Cup už v prvním kole, v němž svedl neúspěšnou sedmizápasovou bitvu s Carolinou. David Pastrňák v play-off posbíral šest bodů a následně vyslyšel volání trenéra Jalonena a vypravil se pomoci národnímu týmu na mistrovství světa do Finska. Na šampionátu odehrál sedm střetnutí, ve kterých nasázel soupeřům sedm branek, což z něj udělalo nejlepšího kanonýra turnaje. Celkem posbíral deset bodů a výraznou měrou přispěl k zisku bronzových medailí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud