5 útočníků, na které si čínský Tianjin Quanjian musí nechat zajít chuť

Pět cizinců na soupisce, z toho tři na hřišti a jeden může zasáhnout do hry ve druhém poločase. Víc nic. Čína omezuje nákupy drahých zahraničních hráčů, což se promítlo i do plánovaných transferů zvučných posil z Evropy.

Bez názvu1.jpg

Před rokem neodolal vábení čínských peněz Ezequiel Lavezzi, v létě se nechal zlákat například Hulk a před pár dny zamířili stejným směrem Oscar nebo Carlos Tévez. Čínské kluby ale nemají dost a vábí i další hvězdy. Třeba i Cristiana Ronalda. Jeden z nejbohatších klubů Tianjin Quanjian, který už přivedl Axela Witsela, měl spadeno i na pět hvězdných útočníků, ale ty vinou nového pravidla nezíská. Na koho měl zámožný celek spadeno? To zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Karim Benzema

Karim Benzema.jpg

„Potřebujeme útočníka, a tak jsme učinili nabídku na Karima Benzemu,“ řekl majitel klubu Shu Yuhui. Stanovisko francouzského kanonýra není známé, nicméně útočník Realu Madrid by se změně po sedmi letech možná nebránil.

S příchodem Álvara Moraty mu rapidně vzrostla konkurence, letos odehrál 13 ligových zápasů, ve kterých dal pět branek, jeho pozice už ale není tak silná, jako bývala dřív. Zláká ho Čína?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Edinson Cavani

Edinson Cavani PSG.jpg

Pokud si někdo myslel, že s odchodem Zlatana Ibrahimovice do Manchesteru United klesne palebná síla Paris Saint Germain, šeredně se mýlil. Edinson Cavani je totiž pořádně při chuti a v 18 ligových zápasech dal stejný počet branek. Dalších šest gólů přidal v Lize mistrů. Není divu, že zaujal i čínskou stranu. „PSG nám sdělilo, že by mu dovolili odejít nejdříve v červnu, ale jen pokud bude on chtít jít,“ sdělil Shu Yuhui

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Diego Costa

Diego Costa Chelsea.jpg

Diego Costa pobouřil značnou část fanoušků Chelsea i samotného trenéra Antonia Conteho, který španělského snajpra vyřadil na jeden zápas z kádru. Okolo nejlepšího střelce ligy (14 gólů) totiž krouží laso z Číny a Costu prý peníze hodně lákají. „Chelsea by ho pustila až v létě,“ uvedl prezident čínského klubu Tianjin Quanjian.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Radamel Falcao

Radamel Falcao Monako 2.jpg

Zdá se, že Tianjin Quanjian pořádá skutečný hon. Dalším útočníkem, o něhož se zajímá, je Radamel Falcao, který ožil po návratu do Monaka. „Ano, taky jsme se o něj pokusili,“ potvrdil zájem prezident Shu Yuhui. Třicetiletý kolumbijský snajpr, který má letos na kontě 12 branek, ale zůstává v knížecím klubu. Prozatím.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Raúl Jiménez

Raúl Jiménez.jpg

Bohatý čínský klub by rád lovil i v Portugalsku. V hledáčku se ocitl pětadvacetiletý Raúl Jiménez z Benfiky. „Ano, klub měl pro něj i pro Falcaa připravené smlouvy. Už jsme s nimi byli domluveni na mzdách a bonusech,“ uvedl Shu Yuhui. Mexický útočník ale zatím stále patří Benfice.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud