5 útočníků na čekané. Kdo z nich se ještě dostane do reprezentace?

5 útočníků na čekané. Kdo z nich se ještě dostane do reprezentace?

5 útočníků na čekané. Kdo z nich se ještě dostane do reprezentace?

Fotbalovou reprezentaci čekají poslední dva zápasy roku. Bohužel ne barážové, ale pouze přátelské. Výběr Karla Jarolíma zamíří do Kataru, kde narazí na domácí reprezentaci a Island. Kteří útočníci půjdou do boje?

Bez názvu.jpg

Do reprezentace se po delší době vrátil Matěj Vydra, jenž na hrotu doplní Michaela Krmenčíka. Trenér Jarolím si ale nechal ještě jedno místo a povolá třetího útočníka. Kteří hráči jsou ve hře? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

Jan Kliment

Jan Kliment Brondby.jpg

Český kanonýr z „malého“ EURA 2015 si na podzim odbyl reprezentační premiéru. Do hry se dostal už čtyřikrát, pokaždé však z lavičky náhradníků a zatím neměl moc prostoru ukázat, co v něm je. Čtyřiadvacetiletý forvard, který je na hostování v Bröndby, se ale v reprezentaci neocitl náhodou. V dosavadních 13 zápasech dánské ligy dal čtyři branky a přidal pět nahrávek. Naposledy se však trefil desátého září…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Necid

Tomáš Necid Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Pokud mu vyjde zápas s Villarrealem, možná se vrátí do reprezentace. V té byl naposledy v úvodním kvalifikačním duelu proti Severnímu Irsku, po návratu do Slavie ale válí. V 11 startech dal už osm branek, trefil se i minule na španělské půdě a nachází se v dobré pohodě. Co na to Jarolím?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Milan Škoda

Milan Škoda 3.jpg

Zatímco Necid nastupuje v pohárech, Milan Škoda dostává více prostoru v domácí lize. V úvodu se rozjížděl pomaleji, ve čtyřech zápasech po sobě dokonce nedal gól, aktuálně už má ale na koně čtyři zásah. Dva z nich dal v posledních třech duelech a zdá se, že znovu nachází střeleckou pohodu. Za reprezentaci hrál naposledy v červnovém duelu v Norsku, od té doby čeká na další příležitost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Josef Šural

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Po příchodu letních posil byla jeho pozice ve Spartě nahnutá, Josef Šural si ale počkal na šanci a dokonale ji využil. Při zranění Václava Kadlece se stal dokonce útočníkem číslo jedna, v Jablonci se blýskl hattrickem a gólově se prosadil i v minulém kole proti Baníku. Rázem je z něj nejlepší střelec rudé družiny a znovu se ocitl na reprezentačním radaru. Za tu si zahrál naposledy na EURU proti Turecku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl Jablonec.jpg

Elitním ligovým kanonýrem je devítigólový Michael Krmenčík. Na záda mu však šlape Stanislav Tecl, který po návratu ze Slavie do Jablonce znovu ožil a na kontě má už sedm tref. Aktuálně je jedním z nejlepších ligových útočníků a logicky ho sleduje i Jarolím. Tecl, jenž byl dříve považován za hodně velký talent, si v reprezentaci zatím zahrál jen jednou. Aktuální forma mu ale může vynést další starty.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud