5 útočníků, kteří odehráli v uplynulé sezoně NHL aspoň 20 utkání a nedali jediný gól

„Je to marný, je to marný, je to marný“, řekl by klasik. A mnozí hokejisté z NHL by mu po uplynulé sezoně dali zapravdu.

slide-bez gólu v NHL.jpg

Útočníci jsou na ledě především od toho, aby stříleli branky. Jenže to se mnohdy snadněji řekne, než provede. V základní části uplynulé sezony NHL naskočilo na led 87 forvardů, kteří neskórovali ani jednou. Pravda, někteří odehráli jen pár utkání a nedostali na ledě mnoho prostoru a času, pětice borců však zvládla naskočit aspoň do 20 zápasů a stejně měli na konci ročníku v kolonce vstřelených branek nulu. Tyto hráče, kteří měli zřejmě zakleté hokejky, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Fréderick Gaudreau (Nashville Predators)

Fréderick Gaudreau.jpg

Počet odehraných v základní části sezony 2017/18: 20
Počet střel na branku: 14
Bilance: 3 body (0+3)
Plat v sezoně 2017/18: 650 tisíc dolarů

Loni v létě podepsal Nashville tříletý kontrakt s kanadským útočníkem Fréderickem Gaudreauem. Šikovný hráč nebyl nikdy draftován, ale jeho výkony v nižší zámořské soutěži AHL vzbuzovaly naději, že by se mohl prosadit i v NHL. V prestižní lize dosud odehrál 29 utkání – z toho dvacet v uplynulé sezoně - , ale dosud má v kolonce branek nulu.

Naopak v AHL v minulém ročníku zářil a v 54 duelech si zapsal do statistik 22 branek a 21 nahrávek. O sezonu dříve nastřílel dokonce 25 gólů. Jakmile ale dojde na start v NHL, jako by je zapomněl dávat. Pravda, moc času na ledě netrávil, ale nula na brankovém kontě je přece jen jistým zklamáním.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Danny O’Regan (San Jose Sharks, Buffalo Sabres)

Danny ORegan.jpg

Počet odehraných v základní části sezony 2017/18: 21
Počet střel na branku: 17
Bilance: 4 body (0+4)
Plat v aktuální sezoně: 925 tisíc dolarů

Útočník Danny O’Regan reprezentoval Spojené státy v roce 2012 na mistrovství světa hráčů do 18 let, kde jedním gólem a třemi asistencemi v šesti zápasech pomohl americkému výběru ke zlatým medailím. O dva roky později byl členem týmu na světovém šampionátu juniorů a také na tomto turnaji nevyšel střelecky naprázdno. V nedávno skončené sezoně NHL to však z jeho strany byla bída.

O’Regan byl v roce 2012 draftován v pátém kole Žraloky ze San Jose. Debut v NHL si odbyl v sezoně 2016/17. Během tří utkání zaznamenal jednu branku, ale v nižší zámořské soutěži AHL se trefil třiadvacetkrát, dostal se do ALL-Star týmu ligových nováčků a byl nejproduktivnějším debutantem soutěže. Na začátku ročníku 2017/18 se tedy čekalo, že by mohl svoje gólové konto rozšířit aspoň o pár dalších tref v NHL, ale to se nestalo. V dresu Sharks naskočil do 19 utkání a do statistik si připsal jen čtyři nahrávky.

Většinu času strávil na farmě v celku San Jose Barracuda, kde si naopak vedl nadmíru dobře a v 31 duelech se blýskl sedmi brankami a 18 asistencemi. Jakmile ale došlo na start v NHL, na hokejku se mu lepila smůla a nezměnilo se to ani po trejdu do Buffala, kde zvládl dvě střetnutí bez jediného zářezu na své holi. Jakmile ale Sabres poslali čtyřiadvacetiletého borce na farmu do AHL do mužstva Rochester Americans, opět exceloval a v 18 zápasech tam posbíral 15 bodů (6+9).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Alan Quine (New York Islanders)

Alan Quine.jpg

Počet odehraných v základní části sezony 2017/18: 21
Počet střel na branku: 15
Bilance: 3 body (0+3)
Plat v aktuální sezoně: 650 tisíc dolarů

Kanaďan Alan Quine je jedním z nemnoha hráčů, který prošel draftem NHL hned dvakrát. Nejdříve si ho v roce 2011 vybral ve třetím kole Detroit Red Wings, o dvě léta později se stal v šestém kole úlovkem New Yorku Islanders. V dresu Ostrovanů poprvé naskočil na led v NHL v sezoně 2015/16 a naznačil, že v něm dřímá slušný potenciál. V základní části sice odehrál jen dva zápasy a dal jeden gól, ale v deseti utkáních play-off posbíral pět bodů (1+4). V dalším ročníku si vybojoval místo v kádru a do statistik si připsal 61 střetnutí a 18 bodů (5+13).

Minulá sezona však borci, jehož jsme mohli v sezoně 2010/11 vidět v kanadském dresu na Memoriálu Ivana Hlinky, vůbec nevyšla. Během 21 zápasů posbíral jen tři asistence a jeho budoucnost v elitní zámořské soutěži je – vzhledem k tomu, že mu končí smlouva – značně nejistá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jason Dickinson (Dallas Stars)

Jason Dickinson1.jpg

Počet odehraných v základní části sezony 2017/18: 27
Počet střel na branku: 16
Bilance: 2 body (0+2)
Plat v aktuální sezoně: 832 tisíc dolarů

Kanaďan Jason Dickinson má ve vitríně zlatou medaili z mistrovství světa hráčů do 18 let a nemusí to být jeho poslední cenná trofej v kariéře. Až do roku 2015 hrál v celku Guelph Storm v juniorské soutěži OHL a především ta poslední před přechodem mezi dospělé mu vyšla náramně - v 56 zápasech si připsal na konto 71 bodů za 27 gólů a 44 nahrávek.

Dickinson je skvělý bruslař a báječný tvůrce hry, pro tým ale může být cenný i spoustou černé práce v defenzivní činnosti. Díky rychlosti je prakticky stále krok před soupeři a pro spoluhráče tak vytváří velké množství šancí. Jeho univerzálnost by měla být v nedaleké budoucnosti pro Dallas velkým přínosem. V sezoně 2017/18 pendloval mezi farmou v soutěži AHL a prvním týmem Stars, za který odehrál 27 utkání. Branky se v nich ale nedočkal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Dominic Toninato (Colorado Avalanche)

Dominic Toninato1.jpg

Počet odehraných v základní části sezony 2017/18: 37
Počet střel na branku: 25
Bilance: 2 body (0+2)
Plat v aktuální sezoně: 925 tisíc dolarů

Kdybychom to přehnali, tak bychom amerického forvarda Dominica Toninata mohli nazvat největším střeleckým zoufalcem sezony 2017/18 v NHL. Ani 37 zápasů, do kterých v elitní lize naskočil, mu nestačilo k tomu, aby aspoň jednou pokořil brankáře soupeře přesně mířeným pukem.

Čtyřiadvacetiletý borec byl draftován v roce 2012 Torontem jako 126. v celkovém pořadí, šanci zahrát si v NHL ale dostal až v nedávno skončené sezoně v dresu Colorada, kde má podepsaný kontrakt do roku 2019. Ačkoli Toninato pendloval mezi prvním týmem a farmářským celkem, přece jen toho zvládl odehrát více v NHL. Ale zatímco v 31 zápasech v AHL dokázal zaznamenat sedm branek, v prestižní soutěži jako by jeho hokejka byla začarovaná.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud